bugün

türkiye toprakların ait insanların üst ırkı olan türklerin başarılı olduğu şeylerdir.

- yoktur.

hadi bunlar kürtleri, lazları, arapları vs de dahil edelim.

- yine yoktur.

hiç yoktur. vallahi rezillik. ahahaha ahahahahahaha

aslına bakarsan, hiçbir bokta başarılı olamamak da bir başarıdır. ama şimdi durduk yere paradoks yaratmanın manası yok.

edit: belki benim yanlışım vardır, hatırlamıyorumdur diye gittim benim karıya sordum. o da düşündü düşündü cevap veremedi. hadi ben yanılırım da benim karı asla yanılmaz. seçtiği kocadan da bunu kestirmek kolay.
kekolar olmasa çok şey yapardıkda kaderin aq.
şike yapıp sahaya yansıtmamak.
Şike. Soykırım. Görgüsüzlük.
Türklerin en başarılı olduğu şey taklit etmektir. En başarısız olduğu şey ise icat etmektir.

ben demiyorum, prof hocalarımızdan biri diyor. Var bir gördüğü, bildiği herhalde.
gaza gelmek.
Yalan soylemek...
Enayilik.
küfür etmekdir.
yemek.
dünya' nın en çok lezzetli yemeğini barındıran ve en geniş mutfağına sahipsin salak!
birde kadınlardaki anaçlık ve eve bakabilme yetisi.
sen sanıyor musun o " fıstık " dediğin alman, fin vs. kadınları evde oturup çocuğa bakar, ev işi yapar.
kadın bikini giyemem diye çocuk doğurmuyor ayol.
kürt beslemek.
içtenlik ve samimiyet.
Dereyi görmeden paÇayı sıvamak.
üçkağıtçılık, işin kolayına kaçma arayışı.
bir milletin emek olmadan yemek olmaz diye bir atasözü söyleyip de her fırsatta elini taşın altına koymaktan kaçıyor olması ironi değil de nedir acaba?
sövmektir.
(bkz: anket)
tutarlılık ve mantık abideliliğidir.

maçın başında:
- helal be yavrum bebeyim allah'ınıza kurban sizin yüzümüzü güldürdünüz!

maçın sonunda:
- allah topunuzun belasını versin şerefsizler bi b.k olmaz sizden takımı kapatıp gidin.

bütün bu olanlardan sonra mantıksız olan cinsin y kromozomu taşımayan olması ise bir başka başlığın konusudur.

edit: son günlerin dinamiklerini unutmak sonucu başlıktaki 'türk' vurgusuna dikkat edilmemesi yüzünden tanıma alınan kişiler gözlemlenebilir. işbu tanım türkiye'de yaşayan insanların tamamını kapsamaktadır. 'türkiyeli' lafına bozulup, türk denilince direkt ırk olarak algılayıp çok alınan kişilerin anlam verilemeyen dramı ise bir ba... herneyse.
valla yemekten başka başarılı olduğumuz konu yok. genel olarak mutfağımız güzel ama michelin yıldızlı restoranımız da yok amk.
Başarısız olmak.
futbol, dedikodu, kısa yoldan para kazanmak, günü kurtarmak, ot gibi yaşamak ve daha bir çok şeydir.
Ajitasyon yapmak.
başarılı olduğumuz şeyleri bilmiyorum ama futbolda başarısız olduğumuz kesin.
Her türk asker doğar derler ya he işte o konuda başarılıdırlar.
havlayan köpekleri pek siklememeleri.
Kurma ve yıkma becerisi.