bugün

deneyim ve tecrübelerim sonucu bir çok türkte görmüş oldugum kıskançlıktır.

bir çok türk deyince sanki şahsım başka bir ırktanmış gibi oldu. evet bende türk'üm ama kıskanıyorum vesselam şu kürtleri. her konuda yetenekliler her konuda. klasik bir deyim vardır" benim kürt arkadaşlarım var " diye. evet var bir çoguda zulümden kaçmış dogdukları toprakları terk etmişler. ama öyle başarılılar ki insan kıskanıyor adamları.

şarkı söyleyeni eger bu yola baş koyuyorsa en has şarkıcı oluyor. iş adamı olmak isteyeni bu yola baş koyuyorsa en büyük iş adamı olabiliyor. örnekleri çogaltmak mümkün.

her konuda çok iyiler. ee böyle olunca türklerde bir kürt kıskançlıgı başlıyor. kimi terörist diyor kimi maymuna benziyor diyor. kıskançlık adamların beynine vurmuş ne diyeceklerini şaşırmışlar.
Aşağıdaki hadisenin yaşanması mümkün önermedir.

+ gel bakalım evlat
- geldim baba
+ ilerde ne olmak istiyorsun?
- kürt!
+ hı?
ticaret ve iş ahlaki hırsları bazıları hariç takdir edilesidir.
kürtlerde görülen türk kıskançlığından daha az görülen bir durumdur.
(bkz: sahilde yanında kız var diye dövülen türk genci)**
kıskanacak birisi varsa o da kürtlerdir. kıskanacağı ve kıskandıklarını belli ettikleri şey ise; ülkemizdir!
onlarca şehit vermemiz kimin kimi kıskandığını belli etmiyor mu?
doğrudur efendim, yeri gelince ülke içinde çatır çatır kürtçülük yaparlar, çamura girerler türk olurlar birden.
(bkz: yemek yediğin kaba ishal olarak sıçmak).
bu memleket bizimken 2.sınıf vatandaş konumuna düşürülmemizden kaynaklanır. kıskançlık değil sinirdir.
tüm illegal yapılanmalarda doruk noktadırlar , sadece hırsızlık konusunda ikinci sınıf işçilerdir zira bu konuda hala çingenelerin eline su dökememişlerdir.
kürt olacağıma iyiki başarısız bir türk olmuşum söylemine sebep olan bir önermedir.
faşizme biraz zahmetli bir yoldanda olsa varabilmiş insanın duyduğu kıskançlıktır.
o elektriği nasıl profesyonel kaçak çekiyorlar, kıskanmıyor değilim açıkçası.

p.s hoca reis başlıklarından biri sanmıştım. günahını almışım. affet reyiz.
kıskanmıyoruz, nefret etmiyoruz, seviyoruz biz kürtleri.

onlar da toprağımız, insanımız.

siyaset gibi tamamı ile ucu açık bir konu yüzünden de birbirimizi kırmanın anlamı yok.

bize birbirimizi kırdırmak isteyen faşist, ciğeri beş para etmeyen, toplumda sesi çıkmayıp sözlüklerde erkekliğe adım atanlarla olmalıdır derdimiz.

tabi ki kürtlerin içinde de kötü insan vardır, türklerin de içinde olduğu gibi, her milletin de içinde olduğu gibi.

onlara karşı bir olmak, insanlığımıza insanlık katmak, yaşamımıza değer katmaksa bizim sorumluluğumuzdur.

biliyorum ki bu entry'yi okuyan ve en kötü ihtimalle ilkokul mezunu her vatandaşımız beni anlayacaktır.

barış hepimizin özlemidir. bir gün bütün maskeler ve takkeler düşer, herkes yerini bulur.

bu özlemin giderileceği güne kadar herkesin birbirini sağduyuya davet etmesi görevimiz olmalıdır.

her dine, ırka, mezhebe ve görüşe saygı duymak ve insan haklarını çiğnemeden şu ahir ömrü tüketmek de ülkümüz olmalıdır.

her şey insan içinse, insan da insan içindir.

temennimiz bir gün aydınlığın gelmesi ve bu tarz entryler girmeme, girmemize gerek bile kalmamasıdır.
liderleri belledikleri Apo
onderimiz dedigimiz Ataturk
Kimin kimi kiskanmasi gerekir sizce...
apaçiliklerini mi, aynı öğretmenden ders alıp koca ilçede esrar pazarına sahip olmalarını mı, telefon hoparlöründen yürürken müzik dinlemelerini mi yoksa sokağın ortasına sümkürürken götünü kaşıyabilir olmalarını mı diye cevaplanabilecek bir sorumsu. Bakmayın bunları yapanların hepsi kürt değildir illa ki, amma velakin neredeyse de hani gördüğüm hepsi (gençleri) yapmaktadır.
kendini kandıran bir dandodun iç dünyasını bastırtığı başlık olmakla beraber bir kürdün tarihiyle duruşuyla bir türkü kıskanması çok daha mantıklıdır.
totodan uydurulma bir önermedir. kürtler her alanda geri kalmış, bir baltaya sap olamamış oldukları için, aralarından başarılı olarak çıkan bi avuç insan dikkati çeker. 'vay anasını hem kürt hem başarılı' dedirtir.
öbür tarafta ise her alanda başarılı olmuş sürüsüne bereket türk vardır. sanat, spor, edebiyat... sürüsüne bereket müzisyen, mühendis, iş adamı, doktor, öğretmen...
bunlar hiç dikati çekmez çünkü olasıdır. bir kürdün başarısı dikkat çeker çünkü istisnadır.
-abi sermeyeyi kıskanıyormuşsun?
+kim dediyse yalan. kürtler hepimizin sermayesi.
-abi öyle deme arasından 3 5 sağlam efendi olanı var.
+onları da sermayenin başına bekçi dikeriz.
-muhahahahaha:):):):):)
valla ben kıskanıyorum ne yalan söyleyim.

benim memleketim orta anadoluda doğudan çok daha fakir bir sürü köy var, benim köyüm de dahil.
benim köyümdeki vatandaş,

elektriğinin parasını öder.
kaçak mazot kullanma şansı olmadığı için ötv döşenmiş mazotu kullanır.
ot parası, süt parası diye aldığı para d.bakırlının aldığı paranın 4 te biridir.
her fırsatta memleketini sevdiğini söyler.
allah devlete zeval vermesin der.

doğudaki vatandaş kaçak kullandığı elektiriği kesti diye tedaşı basar. adam döver. polise taş atar, molotof atar.

devletine dua eden benim köylüm yaranamaz ama her fırsatta devletin başına çıkan kürt el üstünde tutulur. yardımlar doğuya akar, maaşlar, yeşil kartlar.

sen olsan kıskanmazın be kardeş?
bizim sokaktaki kedilerden daha nankör olabildikleri için kıskanıyorum evet.
(bkz: kürtlerde görülen şizofreni)
kimsenin kimseyi kıskandığı falan yok. ülkemizin tek sorunu ırkçılık hepimiz insanız herkesin aklı herkesinkinden üstündür **kullanmayı bilmiyorlarsa bu saatten sonra öğretecek değiliz.
boş bir kıskançlıktır. Zira kürtlerde olup da türklerde olmayan hiç birşey yoktur. Kanıt için türkler tarihte neler yapmış bakmak gerekir.
Fatura ödemezler çoluğu çocuğu kekosu polise taş atar askere kurşun sıkar üzerine kanal açılır ana dilde eğitim ister sağda solda bomba patlatır insan yakar . E amuha goyim böyle bolluk nerede var lan ! nasıl kıskanmasın insan .
akla şu şarkıyı getiren önermedir :
henüz üç yaşında bir kardeşim var seni ondan bile kıskanıyorum.
haramı helali ayırmadan zengin olan, sırf kürt diye birbirlerini tutarak hertürlü illegal işlerle meşgul olup etrafa dayılık yapan bir grubu kıskanan biri varsa damarlarında akan kan türk kanı değildir.