bugün

Aliexpress adlı sitede satılan kolye. Diyecek söz yok. Kim dost-düşman zaten pek belli. insanları kışkırtmak için yapmayacakları yok.

https://m.tr.aliexpress.c...59-4227-8f3c-f9c7ac6db316
türkiye'yi gerçekte bölmeye gücü yetmeyen hainler, böyle avutuyorlar ezik egolarını.
Allah belanızı versin!
Bence Türkiyede eski Osmanlı'da engeniş toprak haritasını kullansın.
Aynı şekilde büyük hun devletinin kolyesini yaparak, " Doğu Türkistan" kolyesi olarak çine satmak lazım.
Belki bilmiyorsunuz ama aliexpresste sipariş üzerine bu tür ürünler yaptırabiliyorsunuz. Yoksa elin çinli tüccarı ne kürdü bilir, ne kürdistanı bilir.
hadi belki Urfalılar bazı Kürtlerin Urfa'ya riha dediklerini biliyordur ama dilok yazısını gören antepliler dilok ne anlam veremeyecek. *
hayır Antep'in eski adı ayıntab.
neredeyse binlerce senelerdir. Kelime söylenegele Antep olmuş zaten.

dilok'u nereden çıkardınız aq.
Antep'te eski bir antik kent var. kayıtlardaki ismi doliche. Türkçeye geçişi Dülük.

bunlar da Dülük'ü dilok yapmış. * hayır Dülük kentinin en eski sahibi Hititler. Hititler de mi Kürt size göre, yok artık ya.

kahkaha attım bu bölücü komik salaklara.
orası Antep dahi değil, Gaziantep'tir. türk yurdudur.
ve türk kültürü hakimdir. tıpkı Malatya, Maraş, Elazığ, Erzurum, Sivas, Erzincan, Kars gibi.
eğer ak parti seçimi kaybederse basımı gerçekleşecek kolyedir. evet..
Almanyada Almancı Kürtlere satılmaktadır.

Avrupa'da kürt olmak işlerine gelmeyince medeni olduklarını ispatlamak için ben "Türkiye'den geldim"diyen bırzolar takar.