bugün

(bkz: yüzyılın şakası)
sosyalizme dair bilgisi ve algısı "sovyet rusya" tercihinden öteye gidemeyenlerin, deli saçması fikirleriyle kara çaldıkları yapı. kara yüzlerin iktidarını tercih edenlere karşı kurulacak sosyalist türkiye adını bu ya da başka bir şekilde alsın bir emekçi cumhuriyeti olacaktır.
şaşkoloz devrimcilerin ancak rüyalarında görecekleri ülkenin adı.

(bkz: zeki müren de bizi görecek mi)

napayım tutamadım kendimi, hahayt.
kara yüzler için bir karabasan ama hayat kadar gerçek ülkenin adı.
kurulacağına hala inananların deli diye akıl hastanesine tıkılacakları ülkenin adı.

orada kendisini marks, lenin sanan yoldaşlarını da bulurlar artık hep beraber tımarhane de devrim yaparlar.

hep savunmuşumdur devrim kırsalda ya da şehirde değil bakırköy akıl hastanesi'nde başlayacak.
ahlaksız kara yüzlerin tımarhaneden bağlanarak, hastalıklı fikirlerini bulaştırdıkları ülkenin adı.

hep demişimdir kapitalizmi fabrikalar, tarlalar değil, kendisini dev aynasında sanan kara yüzlü, tımarhane kaçkınları yıkacak diye.
futbolda üç kornerin bir penaltı olduğunu sananların ülkesinin adı.

o sadece mahalle maçlarında olur hacı, çim sahada oynamaya da nefesiniz yetmez zaten*.
hakemleri satın alanların hükmen mağlup olduğu ülkenin adı.
olayı sidik yarışına çevirenlerin ortalığa kinlerini kusmaları yerine ne alternatif gösterecekleri merak konusu. varsa bir alternatifiniz bu yoz düzene karşı buyrun.

işte hendek, işte deve,
ya atlarsın, ya düşersin.
baktın olmaz vazgeçersin,
zordur almak bizden amacı!

imza: türkiye sosyalist cumhuriyeti uludağ sözlük yazar sovyetleri adına sözcü zedx.

ek/düz: sanırız ya manifesto hazırlıyorlar, ya da dilleri tutuldu.
(bkz: genç burjuvalar rahatsız)
manda yuva yapmış söğüt dalına

devrimini sinek kakmış gördün mü

amanını yandım

diye devam eden türküde adı geçen söğüt dalına tünemiş mandaların pek bir istediği ülkenin adıdır.*

hem arkadan/hem düzden: her vatandaşı kendiniz gibi sabah akşam sözlükte pinekleyecek vakti olan asosyal internet kuşları mı sanarsınız be komunist şaşkolozlar. geldik işte ne var.*
(bkz: toplumcu anayasa)
günümüz koşullarını ele aldığımızda kurulmasına adım adım yaklaşılan yönetim biçimi. öksürseniz de, aksırsanız da geliyor yani.
sadece türkiyenin değil dünyanın bile adım adım teokrasiye gittiği aşikarken hayal edilmesi bile saçma.

(bkz: türkiye teokratik cumhuriyeti)

ayrıca
(inançlılar için bkz:kıyamet alametleri)*
bayrağı şu şekilde olabilecek cumhuriyet:

http://img115.imageshack.us/img115/7025/tsccen1.jpg
(bkz: atatürk ün kurduğu bir cumhuriyet vardı)

(bkz: ona ne oldu)
kemalist evrimle oluşan günümüz cumhuriyetinin sosyalist devrimle oluşan son ve nihai hali. evrimler devrimlere yol açar, mustafa kemal evrimi yaratmıştır. sonu sosyalist devrimdir. düşünün bir; 600 küsür sene şer'i yasalarla yönetilen bir ülkenin orta hiçbir marksist olgu yokken birden sosyalizmi tercih etmesini. ne büyük yanılgı... bu yüzden atatürk bir basamak oluşturmuştur, bu basamağı bir üstü sosyalizme çıkmaktadır.
türkiye islam cumhuriyeti. *
(bkz: turkiye malezya olur mu endisesi)
(bkz: nerde bu devlet)
(bkz: turkiye asosyalist cumhuriyeti)
boşverin siz islamı sosyalizmi. en iyisi atamızın kurduğu türkiye cumhuriyeti devleti.
(bkz: sosyalizm)
(bkz: cumhuriyet)

(bkz: hayallerle yaşıyor bazı insanlar)
"türkiyenin, başka devletler gibi isminin önüne herhangi bir ek alma ihtiyacı yoktur."

(bkz: yaşar büyükanıt)
çocukluktan beri solcu olarak yetiştirilmiş birisiyle aramda şöyle bir konuşma geçti. (hatırlatmakta yarar var kendisinin son derece ülkesine bağlı atatürkçü bir insan olduğuna inanıyorum)

- siz tam olarak ne istiyorsunuz?
+ insanların eşit olarak yaşayabileceği sosyalist bir düzen
- peki. siz cumhuriyet mitinglerinde cumhuriyeti savunmak adına toplanmıştınız?
+ tamam ama cumhuriyet bile şu anda yeterli değil.

kimin eli kimin cebinde belli değil. kafalar karışık anlaşılan. üç günlük dünyada kandan, vahşetten bıkın artık. zalim dikdatörlerin avukatlığını yapmayın. vicdan lütfen...
bir faşist köpek olarak beni rahatsız eden tümce, bütünce, iç güveysinden hallice.