bugün

acilen nüfus planlamasına gidilmesi gereken durumdur. 75 milyon çok.
alman ve fransızların korktığu olaydır.

Birde sen bu dünyada fazlalıksın diyede cevap verilebilir.
almanya ve fransa'nın sevindiği olaydır. nüfus arttıkça pazar artacak. ayrıca türkiye'nin sorunu nüfusunun fazla olması değil, dengesiz dağılımı ve kuru kalabalık olmasıdır.

eğitimsizlik falan diycem ama eğitimlilerde cahil olabiliyor, bizim ülkenin problemi adaletsizlik.

yoksa ingiltere, fransa, almanya gibi ülkelerin nüfusları da 60 ila 80 milyon arasında değişiyor ama kaliteli insan sayısı fazla ve gelir dağılımlarında adalet var. biz de ise tam tersi.
yunanistana itelemek için nedenlerden biri.
üretmeyen çalışmayan nüfusun çokluğu en büyük problemdir.
Başbakanın en az üç çocuk dediği ve doğu bölgemizdeki insanımızın on üç diye algıladığı durumun vahim sonucudur.
tüm avrupanın bizden korkmasına neden olan nüfus fazlalığıdır. bir de bu açıdan bakın dostlar ; 25 milyon insan bu ülkede her sabah okula gidiyor. 25 milyon. nüfusu bu kadar etmeyen avrupa ülkelerinin sayısını bir hesap etsenize. bizdeki okuyan nüfus çoğunun 2.5, 3 katı. korkuyorlar dostlar. korkmaları da çok normal.
veriler ortada tüik açıklıyor.

suriyeli maymunları da katarsak(evet nefret ediyorum) 85 milyonu geçtik.

soru basit, bizim kaynağımız bu kadar nüfusa yeter mi? ekonomik ve sosyal anlamda 50 milyona hizmet etmekle, 85 milyona etmek bir değil.

suriyeliler yüzünden net şekilde 20 yıl geri gittik.

300 milyar tl içeri girdik. ne uğruna saçma sapan bir iktidarın cahilce bir dış politikası uğruna.
Çocukluğumun 60 milyonluk Türkiye'sini özledim. Sokakları tenha, belki daha fakir ama huzurlu ülkeyi özledim.