ülkemizin ekonomisini ve milli geliri artırmak için ne yapılması gerektiği konusundaki fikirler topluluğu...

örnek : rahmetli dedem hep, gerçekten gitmesi gerektiği yere gideceğini bilsem, sırf bu ülkenin borcu tükensin feraha çıksın diye 1 sene emekli aylığı almazdım demesi
Eğitim sisteminde ihtilal yapılması.
(bkz: vurkaç)
(bkz: biz de burada fikir var sanmıştık)
bırakınız yapsınlar, bırakınız geçsinler.
susunuz !
türkiyede hiçbir başarı cezasız kalmaz.
tam demokrasi,
tam rekabet,
şaşmaz bir hukuk sistemi,
ve
şarlatanlıktan vaz geçmiş bir medya.
tüm yönetimi almanlar'a bırakmak. almanlar'ın ikinci dünya savaşı sonrası kalkınma modelini örnek almak. devletin tüm sistemlerden çekilip "gece bekçisi devlet" konumuna geçmesi. irili ufaklı tüm kurumların başına birer alman uzman yönetici yerleştirmek.
çocuklara daha çok protein yedirmek.
siyasi görüşü din olarak gören insanlar azalmaya başlayıp, bunun yerine medeni insanların olduğu bir ülke olursa ülke kalkınır. çünkü sorunlara ancak bu şekilde tartışılıp çözüm bulunur. siyasetin ne olduğunu tam anlamıyla anlamış, kültürlü, medeni insanlar olursa ülke kendini bulur. görgüsüzlük, cahillik, bilgisiz insanlarla bu iş yürümez. görüyorum siyasetten bir b.k anladığı yok, kültürü yerlerde sürünüyor, bir de utanmadan atıp tutuyor. bari sus rezil olma değil mi? siyasi görüşü islam olan arkadaşlar...
kendi özü ile devam ederse çok rahat kalkınılabilir.yani yaratıcı fikire gerek bile yoktur aslında.
(bkz: asgari ücret in 5000 lira olması)
memur ve işçilerin günde sadece 5 dk daha fazla çalışmaları türkiye de hem üretimi hem verimi artırır. fakat bunun yi ama uygulanamaz bir fikir olduğunu düşünüyorum. çünkübizim işçilerimiz ve memurlarımız daha mesai saatleri dolmadan çıkıyorken kimse onları 5 dk daha orada tutamaz.
Vatana ihanet suçunun cezalandırılması ve dokunulmazlığın kaldırılması. Yargının bağımsızlığı, amerikanın elini Türkiye'nin üstünden çekmesi. Bunlar tek çıkış yolu. Her isteyen at oynattığı sürece bu millet 1 ekmeğe oyunu satar.
iktidarı değiştirmek.
(bkz: interneti kapatmak)
sırf kalkınma değil psikolojimiz de düzelir valla.
fikire ihtiyaç yoktur. zaten bizim millet bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olduğu için kuru lafa karnı doydu. önemli olan gerekli olan icraattir. taşın altına elini koymaktır.
tüketim vergisi haricindeki tüm vergilerin kalkması. sadece halk satın aldığında satış fiatı üzerinden % 10 u geçmeyecek vergi ödeyecek, onun dışındaki tüm vergileri kaldırın(buna maaşlardan kesilen vergiler de dahil) 6 ay bu sistem uygulansın, bakın millet olarak nasıl ayağa kalkıyoruz...
Gerçekten eğitilmiş insanlar yetiştirmek.
iktidar değişmesiyle kalkınmayacağı kesindir. nitekim gelenlerin hepsi aynı b.k.
Diğer devletlere karşı üstünlük kazanmaktır. Özellikle bilim ve askeri teknolojiye önem verilirse, bu üstünlüğün sağlanabileceğini düşünmekteyim. Savaş taraftarı değilim ama şu an ki dünya düzeni bunlar üzerine kurulu. Bulunulan dönem neyi gerektiriyorsa, o yapılmalıdır. Türkiye dış güçlere sözünü geçirirse, iç sorunlarını da çoktan çözmüş demektir.
vergileri insani moda geçirmek. bu sayede kimse vergi kaçırmanın yolunu aramaz, ülke doğal olarak kalkınır.
ülkedeki herkesi gözaltına alsınlar...
lüks harcama vs. süper tasarruf sağlanır. ayrıca devlet bu insanların mallarına ihtiyati tedbirler koyar araplara satar falan. süper bir gelir kapısı.
kalkınmada bu yönteme öncelik verilmeli. hem de hemen...nerde bu devletttt...
(bkz: türkiye de gözaltına alınmayan insan kalmaması)
daha fazla imam hatip ve yol.
beslenme sorunu için domuz etine ağırlık verilmelidir.

her boku yiyen ibnelerin domuza gelince cambaz gibi olmaları midemi bulandırıyor. ulan açlıktan ağzın kokuyor halen domuz rerörörö diyorsun. sie.
AKP CHP MHP liderleri degissin hatta önce ideolojiye sahip olsunlar.