bugün

cahillik, cahillik, cahillik.

üretim yok, o potansiyel de tam yok. ayrıca halk hala mason medyasının söylediklerine kanıp, kemal kılıçdaroğlu salağına inanıyor.
1- tayyibin sindire sindire bu ülkenin ağzına sıçıyo olması.
2- öylece uzaktan izlenilip nezaketen ah vah edilen terör.
3- başta dinle beraber çoğu konuda cahillik.
tek neden söyleyebilirim fanatiklikdir. cahillik bakidir, eğitimin çözebileceği bir durum değil hatta fanatiğin eğitim alması daha da özgüvenli daha da bağnaz, hastalıklı ruhunu saklamaktan çekinmeyip saçma görüşlerini savunmasını sağlar, tartışmaları kişisel hakaret olarak alabilen bir insandır. tüm insanlk için bir sorundur ve ne yazık ki türkiyede bolca bulunur.
tayyip erdoğan'ın ve ekibinin birçok alandaki başarısını tüm dünyanın kabul etmesine rağmen kontrol edilen yığınların tayyip erdoğan'ın amerikan ajanı filan olduğuna inanması ilk üçe girebilir.

türkiye'nin gelişmesi önündeki ideolojik ahmaklar diyelim ya da.
1.cehalet
2. " "
3. " "
adalet ve
kalkınma
partısı.
valla neresinden tutarsan tut elinde kalıyor bu ülke. bence insanlar dürüst değil, kalifiye eleman yetişmiyor, topyekün bir kalkınma modelimiz yok, insanlarımız ötekine karşı çok hoşgörüsüz, insanımızın yetenekleri ve tutumu arasında bir paralellik yok genel itibariyle.

çabuk yaftalıyoruz. bunlardan bir üçlü yapmam gerekirse,

eğitim sorunu
terör sorunu
trafik sorunu
1) cehalet
2) cehalet
3) cehalet.
*un
*şeker
*tuz
-karıya kıza düşkünlük.
-ithal ürüne düşkünlük.
-keyfe düşkünlük.
(bkz: kürtler)
(bkz: fetullah gülen)
(bkz: nurcular)
1-eğitim.
2-eğitim.
3-eğitim.
anket.
anket.
anket.
cahillik
ırkçılık
1- şike operasyonu . ( şike var mıdır yok mudur varsa kim yapmıştır ? )

2- kuzey - güney . ( reytingler de muhteşem yüzyılı geçebilir mi , en son bölümde neler oldu ? )

3- türk kızı . ( epilasyon sonrası lekeler giderilebilir mi , bıyıklı mıdır değil midir ? )

ben değil sol frame öyle söylüyo . benim bildiğim bi sorunu büyük yapan sadece ne kadar büyük zararlar , sonuçlar doğurduğu değil aynı zamanda o konu , o sorun üzerinde ne kadar çok çözüm üretilmeye çalışıldığıdır . buraya bakılıncıda görülüyo ki sen , ben , o , bu , şu , hepimizin en büyük üç sorunu bu üç madde .
- ahlaksızlık.
- torpilcilik.
- yoksunluk.
cinsel tabunun yıkılamayışı, namus tabusunun yıkılamayışı, ünlüleri kıskanarak onlara bok atma hevesi.

bunları aşalım o zaman neil armstrong'lar çıkarırız!
tanım: yazarların, türkiye'nin önemli sorunlarından üçünü yazdığı başlıktır.
tabi ki ülkemizdeki en önemli sorun adalettir. adaletsizlikten kaynaklanan, eğitim ve ekonomi alanlarındaki sorunlar bunu takip eder.
para
para
para.
1-pkk
2-teknoloji üretememiz.
3-uç noktadaki görüş ayrılıkları
recep
tayyip
erdoğan.
terör
eğitim
bakanlar kurulu (bu 3.'sü şaka gibi yemin ediyorum ama öyle.)
(bkz: kürtler)
(bkz: islamcılık)
(bkz: komprador)
1) namaz kılmayanlar.
2) ulu önder'i sevmeyenler.
3) akp'li olmayıp fitne fücur çıkaranlar.
1. laiklik konusundaki içerde yaşanan derin ama görünmez ayrışım(islamcıların güç kazanamsıyla her geçen gün derinleşiyor gibi. tek ümidim islamcılardan sürekli ılımlı mesajların gelmesi ve iyi niyetlerinden şimdilik şüphe duymamam.)
2. kürt sorunu (açıklamaya gerek yok gibi. yapay ve küçümsediğimiz bir sorundu, büyüdü, büyüdü ve bugünlere geldi. acilen çözüme ulaştırılması ama hakkını yememek gerek, öyle kolay değil.
3. kötü ve populist politilar, politikacılar. (yine bütün politika(cı)lara aynı etiekti yapıştırmak doğru olmayabilir, ama itiraf edelim, hem içerde politikada hem dışarda diplomaside senelerce çok çok kötüydük, hala daha günümüzde kaliteli politika yapılmıyor. sözüm a,b partisi ya da m,n liderleri için değil. genel olarak siyaset kültürümüz zayıf. halkımız da siyasetten anlamıyor, hakkını savunmayı ne biliyor, ne talep ediyor. nitelikli politik düşünceye sahip genç nüfusumuz oldukça az, liselerde durum sıfıra yakın.)