bugün

yozgat olabilir.
sakarya'dır.
konya olabilir.
En çirkinini bilmem ama en güzelinde edirne ilk 3 e oynar. Hem yapısı hem insanı. Ülkenin avrupaya açılan kapısı. Ülkenin medini insanlarının toplandığı şehir. Ülkeye medeniyet getirecek insanların çıktığı güzide konum. Evet.
Karabük başı çeker bu listede. izmir'de gerçekten kötü bir şehir.
iç anadolunun alayı ve düzceden düzgün insan görülmedi. Hep bi gavatlık hep bi iki yüzlülük. Şimdi burdan görüp bıdı bıdı yapıcaksınız siz iyiyseniz sizi ilgilendirir ben karşıma çıkan insan evlatlarından bahsediyorum.
Izmir. Yolları daracik, bakimsiz. Alt yapisi yetersiz. Her yagmurda su basar her yeri. Sehir icinde ve civarinda ozellikle gunun her saatinde asla acmaz bir trafik. Bir doga yurusu yapmak istesen dogru duzgun ormani yok.
Izmire göçenin sike sürülecek akli yoktur, net.
Sivas, Çorum, Konya.
ikinci entrye ithafen alevi türklerin yaşadığı şehirler, ayrımcı kürtlerin yaşadığı şehirler gerçekten çirkinlik abidesidir. çorum ,sivas ,tunceli'nin bazı bölgeleri kars'ın digor ilçesi en kötü yerleşim yerleridir. hele digor... tam bir pkk yuvası ve belki de anadolu'nun en pis ilçesi.
Ankara'dan hiç hoşlanmasamda çirkin bir şehir değil. Gördüğüm kadarıyla Yozgat, aksaray, Rize, Çorum, batman çirkin şehirlerdi. En çirkini ise Çankırı sanırım...
Bulunduğum şehirler arasında Ankaraydi.
Tabiki Kütahya.
istanbul olabilir aslında en güzel şehriymiş ama çarpık şehirleşme gelişi güzel yapılaşma içine sıçılmış.
istanbula şehir diyenlere teessüf ediyorum. istanbul şehirse o zaman ankara anca köy olur.
istanbul diyenleri mağaralarından dışarı çıkmaya davet ediyorum. kaos ile çirkinliği karıştırdıkları kesin çünkü. istanbul'un bir çok ilçesi kendi içerisinde ayrı bir dünya barındırır ve bir çoğu güzeldir. çirkinlik arıyorsan herhangi bir iç anadolu şehrine gitmen yeterlidir.
Benim gördüğüm en kötüsü Yozgat’tı. O kadar ki orada yaşayanlar bile ‘yozgatlıyım’ demiyordu.
Başlık en çirkin şehri, millet bir yere gitmek için 2 saat falan diyor. Düşünce doğru başlık yanlış.

Tip olarak ankara baya kötü bence de.
tartışmasız izmir...berbat bir şehir...yapılan saçma sapan reklamlara sakın aldanmayın kandırıyorlar sizi...havası hava değil suyu su değil...denizine ayak bile sokamazsınız öyle pis öyle leş...zaten körfez buram buram bok kokuyor...alsancak çimler desen kene kaynıyor...kızları da öyle sevişmeyi seven tipler filan değiller alayı kezban...yalan yanlış reklamlara kanarak son 3 senede gelen yaklaşık 1.000.000 kişiden biri olmayın, yakmayın kendinizi...hatta son 5 senede gelenler siz de siktir olup dönseniz keşke geldiğiniz mağaranıza ne güzel olacak bir bilseniz...

kısacası, izmir bok gibi bir şehir gelmeyin...lütfen gelmeyin artık yeter...

edit: bu sözlükte bir daha kinaye içeren yazı yazmayacağım...okuduğunu anlamayan baya insan varmış meğer...
hiçbiridir. her şehir ayrı güzel.
Bir Alevi olarak söyleyebilirim ki Sünni Türklerin yoğun bulunduğu Trabzon, Kayseri, Konya, Yozgat gibi şehirlerdir. Bir de bunlar milliyetçi olur ve ülkesi için gözünü kırpmadan ölmek ister. Bu işler böyle...