of cumhuriyeti .
genele ithafen : izmir,giresun,artvin.
benim gibi istanbullu olanlar için istanbuldan başkası yalandır.
izmir kesinlikle.
izmirdir. bağırın ulan izmir sen çok yaşa diye!
Hakkında kim ne derse desin, ne kadar kötülenirse kötülensin, ankara'dır. (Özellikle Çankaya)
Hem Başkent hem de Büyükşehir olduğu için yaşayana Birçok imkan sağlar.istanbul'a göre ekonomiktir. Yeni, düzenli ve modern bir şehirdir. Bu yüzden Trafiği de birçok Büyükşehir'den daha iyidir. Çinçin, altındağ gibi bölgeleri hariç güvenlidir.

Türkiye'de yaşamak isteyeceğim tek şehirdir.

Ankara'dan sonra da izmir gelir bence.
(bkz: Hakkari)
Çanakkaledir şüphesiz.
Huzurdur, rahatlıktır, güzelliktir. Doğasıyla, insanıyla, yapısıyla bağlar kendine. Bırakıp gidemezsin.
Yalova. Deniz var , turist var ucuz daha ne olsun.
Istanbul değildir.
istanbul yazmayın sonra köylüler geliyo.
Paran varsa en iyisi istanbul,yoksa en kötüsü istanbul.
tabiki kozan. adana, mersin halt yemiş. bu şehrin verdiği huzuru hiçbir yer vermiyor. yemyeşil yaylaları, gelişmiş şehir merkezi, diğer şehirlerden farklı olarak bozulmamış halkıyla kozan candır.
Ankaradır, bahçelievler de güzel bir evde öyle güzel yaşanır ki. Geniş kaldırımlar, geniş yollar, gidilicek alternatifi bol mekanlar.
Antalya. Hem ucuz ev kiraları, kışı ılık yazı sıcak deniz kum.
ankaradır. açık ve net.
tartışmasız izmir dir.
ankaradır bence hem metropol bi şehir hem de istanbul kadar pis değil ankara da da pislik çok ama o kadar çok değil. ya da izmir olabilir.
orta ve doğu karadeniz illeri olabilir.
denizi,ormanları,yaylaları ön plana çıkar.
memleketim ordu da buna bir örnektir.
izgirliklir ilkisi izmir, dığılıbiılırsiniz.
izmir, antalya, muğla, aydın ve çanakkale'nin kapışacağı anket.

Ben izmirli olmama rağmen çingene çokluğu ve gecekondu yapılar yüzünden antalya diyorum. izmir de güzel ama antalya daha bir güzel.
Ankara'dır. Çok zenginseniz istanbul'dur, denize sıfır yalınız falan varsa. izmir diyenleri anlayamamaktayım.
kesinlikle izmir değildir.
of tur . denizi var , yeşili var , yaylası var , deresi var . chp lisi bile 5 vakit namaz kılar türkiyede tek . ulaşımı kolay , batum yakın daha ne olsun .
(bkz: izmirden selamlar)
trabzon.
Zenginsen istanbul'un tüm imkanları ayağına serilir. Zengin değilsen istanbul'da hayat zordur.

Ankara istanbul'dan daha yaşanılasıdır. Elinde bir çok imkan var. Üstelik istanbul kadar kalabalık karmaşık değil. Daha da ucuz. Suç oranları da daha düşük.