bugün

kendisini dev aynasında gören vatandaşlarının olmasıdır. ne o kadar büyüğüz ne o kadar güçlüyüz.
eleştirememek.
Cehalet. Bu kadar çok cahil olmasa AKP meclise girecek oyu bile toplayamaz ama işte...
ülkemizin daha yaşanılabilir bir yer olması ve daha kolay ilerlemesi için ilk olarak çözüme kavuşturulması gereken problemdir. bence kürt sorunudur.
görgüsüzlük ve gösteriş merakıdır .
Birazdan pkk sempatizanı olarak damga yersen şaşma.
buradan net bir dille söylüyorum.

"çözümün değil, sorunun parçasından zevk almak" bizim en büyük sorunumuzdur.

ikinci en büyük sorun ise "çok konuşup, çok fikir üretip az iş yapmaktır".
galtasaraydır, kemalist kişilik bozukluğudur, rte sindromudur.
ideal tip peşinde değiliz ancak, türkiye'nin en büyük sorunu hoşgörüsüzlüktür. görüşlere, insanlara, inançlara yahut inançsızlıklara, kadınlara, halklara... karşı hoşgörüsüzlüktür. küçük bir ölçekte değerlendirme yapacak olursanız sözlükte açılan başlıklardan nefretin, "dediğim olacakların" "ben bilirimlerin" ne boyutta olduğunu görebilirsiniz.
akepe.

daha büyük sorun yok.
çözülemeyen pek çok sorunları olmasıdır.
(bkz: prezervatif takmayan erkek)
eğitim.
futboldur amk.
ülkemizin daha yaşanılabilir bir yer olması ve daha kolay ilerlemesi için ilk olarak çözüme kavuşturulması gereken problemdir. bence türk sorunudur.
her zaman ve her yerde kişisel refahın, toplumsal refahın önüne geçmesi.
türkiyenin en büyük sorunu boşlukta kalmaktır.
(bkz: delik davası)
emin oldugum nadir konulardan birisidir eğitim sorunu , eğitim cok önemli çocuklara neyin nasıl öğretildiği çok önemli , beyin mi yıkıyoruz yoksa sadece onlara gerçekten ne yapmak istediklerini bulmak için kendilerini inançları ve beğenilerei doğrultusunda oluşturmalarına izin veriyo muyuz ? .
birbirini dinlemeyen , hep ben konuşayım benim fikirlerim konuşulsun matığına sahip insanlardır.birazcık anlayış yeter ama nerde?
onemsiz islerle ilgilenip gelisememek.
kesinlikle cehalettir. ülkemizde cehalet bittiği gün tüm sorunlar bitecektir ve bu da mümkün değildir.
Sorunluların sorununun Türkiye olduğudur.
Sorunlular, sorumlular
(bkz: recep tayyip erdoğan)
(bkz: abdullah öcalan)
(bkz: içimizdeki irlandalı)
insanların birbirinin iyi yölerine bakacağına kötü yönüne bakıp kınaması vede aynı şeyin başına gelmesi diyebilirim halbuki dayanışma olsa hiçbir sorun olmaz ve sorunlarda ortadan kalkar.
devlet yönetimi aÇısından her yere sızmış ve şu an sadece taşlarının altında Çöreklenmiş bekleyen derin Çeteler. bir de empati yoksunu , duyarsız insanımız.
cehalet
yobazlık
hoşgörü ve empati yoksunluğu
bir tane derdi yok ülkemin.