bugün

bize daha maske gelmedi başkalarına dağıtıyoruz amk. evet.

--spoiler--

--spoiler--

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Türkiye’nin yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınında tehdidi en başında ciddiye aldığını ve erken harekete geçtiğini belirterek, “Kendimizin tıbbi ekipman ihtiyacı olmasına rağmen ingiltere, italya ve ispanya gibi önemli müttefiklerimizin de aralarında bulunduğu 34 ülkeye yardım elimizi uzattık” dedi.

--spoiler--

--spoiler--

daha detaylı bilgi için link:

https://www.tarafsizhaber...e-yardim-elimizi-uzattik/
....nerde kaldı gayrıya himmet ede.
ayranmız yoktur içmağa

akabe tahtırevanla gider sıçmağa.

nasıl olsa silktiği kütle kendisinden çok memnun.
Başlığı görüne aklıma gelen ilk şey; ‘Siker misin, sabaha mi bırakırsın’ oldu.
kibir abidesi, seküler ve bana dokunmayan yılan 1000 yıl yaşasın desturu ile hayatını devam ettiren chp zihniyetini kızdıracaktır. ama şunu unutmayın ki la galibe illallah.
"Biz de maske almak için o ülkelere mi gitsek acaba?" diye düşündüren olaydır.
belki o zaman ters teper de türklere yardım etmeye başlarlar.
la galibe illallah diyen arkadaş kafir olarak gördüğünüz ve bizden kat kat güçlü ülkelere neden yardım ediyor akp? biz bize yeteriz derken kafirler kafirlere yeter demek istiyorsunuz galiba, bu yardımlardan onu anlıyorum.
Satsak zaten yardım yerine geçer aslında ama yine de siz bilirsiniz.
Ondan sonra millet neden parayı bunlara emanet etmiyor da imamoğluna emanet ediyor. işte cevap...
(bkz: göt korkusu)
(bkz: akp nin pkk ya maske yardımı yapması/#43170078)
Bizim 34 ülkede ne işimiz var yeaağğğ?
istanbulun göbeğinde oturan bizlere ulaş(a)mayan yardımlardır. insan gerçekten hayret ediyor. bu maske dağıtacağız dedikleri an başvurduk. üstünden kaç gün geçti bize gelemedi ama ispanyadan tut ingiltereye israile ermenistana bile ulaştı yardımlar. demek ki yurt içi dağıtımı zor yoksa haşmetli hükümetimiz şey yapmazdı böyle..
istemeyen 34 ülkeye yolladığımız, dünyaya yardım talebinde bulunan işgal altındaki muhtaç filistin'e yollamadığız yardımlardır.

"Virüs salgınının Filistinliler üzerindeki, özellikle abluka altında tutulan Gazze'deki etkilerinin ele alındığı görüşmede Heniyye, solunum cihazı, test kitleri ve salgınla mücadele için ilaç desteğine ihtiyaç duyduklarına işaret etti.:

https://www.milligazete.c...__twitter_impression=true
Cilalı imaj devrinin algı yöneticileri, ayranı yokken içmeye, mercedes ile gider gezmeye.
Kaldı 151 ülke, sonra Türkiye cumhuriyeti vatandaşlarına da maske dağıtırlar herhalde.
Akıllıca bir eylem değil.
yardım denildiğine bakmayın. parti başı 1-2 ton malzeme.

ama dünya çapında olumlu bir etki yapıyor. dünyaya yardım eden güçlü ülke imajı yükseliyor.

kriz sonrası çok faydası olur. akıllıca aslında.
Mehmet’e ahmet’e maske yok çünkü maskeleri ingiltereye filan yolladık.
görsel
görsel
ülkemizin yardımsever olduğunu gösteren hoş bir eylemdir.