Esas sorulması gereken soru. Ne zaman ohal bitecek, ne zaman eğitim sistemi oturacak, ne zaman yargı bağımsızlaşacak, ne zaman ekonomi düzelecek, ne zaman medya objektif olabilecek, ne zaman düşünce, ifade ve inanç özgürlüğü olacak, ne zaman vatandaş yandaştan çok kazanacak, ne zaman komşularla gerilim bitecek, ne zaman kutuplaşma sona erecek de bilim ve sanat konuşacağız. Ne zaman sakinleşicez. Teşekkürler.
bu soru için (bkz: daha çok var)
bu sene veya 2019 yılında olmayacağı kesin bence 2020 yılında dibi görüp oradan yine yükselişe başlarız ama ben garanti olsun diye 2021 yılında normalleşeceğiz cevabını vereyim.
Kürt,Türk,alevi,Sünni ayrımını birbirimizle uğraşmayı bıraktığımız zaman gelişeceğiz biz.
Herkes şu an anormal bir şeyler olduğunu kabul ederse normalleşecektir.
Yoksa dünya lideriyiz diye sayıklamaya devam edersek ohooooo
lüks olan seyler ne zamanki ucuzlar hayat daha kaliteli hale gelir türkiye o zaman normalleşir. lüks olan hersey pahalı anasını sattıgımın memleketinde 1 deodorant 15 tl parfumu saymıyorum bile insan nasıl insan gibi yaşasın şimdi? ancak karnımızı doyurup kabugundan cıkamayan insanlarız dısarı acılınca gercegi gorebiliz sadece ama buna kimse müsade etmiyor.
Türkiye'nin normal olduğu bir gün söyle bana bravo diyeceğim. Asya ile Avrupa yı birleştiren bir coğrafya normal olur mu sayın yazar. Hiç zannetmiyorum. Hele ki dünyanın %70 bor rezervine sahipken.
Çoğu yazarın düşüncesinin aksine Bir adamın gitmesiyle normalleşmeyecek.
düzelmeyecek. o yüzden düzgün olan ülkelere gitmenin yollarını aramak gerekir. kendini düşünmüyorsan çocuğunu düşün.
Normalleşme dedikleri solun iktidar olması. Bu kıyamete kadar olmayacak.
Daha dün fazıl say'a etmedikleri hakaret kalmayan gercek solcu çomarlar kendi gibi havlamayanları rahat bıraktıkları zaman veya cehape+pekaka ittifakı ellerinde patlayıp adamakıllı bir muhalefet gelince.
Ne yazık ki hiçbir zaman.
Cevap veriyorum;
Bu düşünce yapısı olduğu sürece hiç bir zaman.
bu normal hali.