bugün

görsel
Arkadanmi destekleyecegiz ben sadece pompalarim ama.
bir yer adı olan türkiye'nin bir bölge yeri adı olan kürdistan'ın kurulmasını desteklemesi olayıdır.
türkiye kimdir, nedir öncelikle bu tartışılmalıdır. türkiye cumhuriyeti devletinden bahsediyorsak eğer ben türkiye cumhuriyeti devleti'nin bir vatandaşı ve türkiye'de yaşayan biri olarak böyle bizlere sevimli olarak sunulan projelerin vur ensesine al lokmasını yerine okşa ensesini sik götünü olayından farksız olduğunu düşünüyorum.
bu ve benzeri projelerle gelenler ya saf ya da gizliden onun bunun çocuklarıdır. tarih satın alma sonrası tanınan bir bölgenin devlet kurmasını ve bu bölgede yaşayan halkın öldürülmesini, işgal edilmesini son yüzyılda görmüş ve görmektedir.
(bkz: israil)
hele ki bahsi geçen böyle bir durumda bölgede olası senaryonun boyutunun nerelere uzanabileceği aşikardır. milliyetçi akımın tekrar alevlendiği dünyada kürt halkının ve bölgede kurulması istenen kürdistan devletinin alacağı boyut ve kimlere hizmet edeceği ortadayken desteklenmemesi gerekir.
üstelik joe biden'ın da dediği gibi değil, gerektiği için türkiye sınır hattını korumalı ve oluşumlara izin vermemelidir.
(bkz: joe biden)
(bkz: size güveniyoruz demokrasiyi yayın)