bugün

realist bi sualdir.

ben hiçbir ülkeye sığınmam savaşarak vatanımda ölürdüm. evet..
öyle bir şey olmasın tabi ama illa da olursa benimki profilden de belli zaten.
Çomarlar Amerika ve ingiltere'ye kaçar.
Malum; onların maşaları oldukları için...
edilmez, sen kafanı yorma.
bizim çatalca'da çiftlik var, oraya gider takılırım bi süre. sonra sıkılır gelir ölürüm heralde.
Uçağım olsaydı havada 3-5 saat takılır, inince de kahraman olurdum.
sığınmam. iki büyük dedem de savaşarak öldüler.
ingiltere.
Arap mıyız lan biz ülkeyi bırakıp kaçalım. Araplara mahsus bişey bu. Ayrıca suriyeyi terk etmeyen tek sosyal sınıf sekülerler oldu yukarıda sallayan dinci tayfaya selam olsun:)
Sağ kalırsam direnirim. Gidecek başka ülke mülke yok.
suri kafalıların zihninde sürekli dolaşan soru.

bir kere şunu belirteyim ki türkiye asla ve asla işgal edilemez.

kartondan savaş uçağımız ve tankın g. tüne atlet tıkayarak durdurabilme kabiliyetine sahip çomarlarımız var bizim.

ha biri çıkıp balistik füze falan atmaya çalışırsa da fatiha suresi ile durdurulur. sorun yok.

ne de olsa dünyanın en sağlam ülkesiyiz.*
Ulan yigitlik yaparken bari bölücülük yapmayın amk. Vatan hepimizin. Allah korusun oyle bir durumda hala partizanlik mi yapacaksiniz?
Kadinlar ve cocukları ayrı tutuyorum.. erkeklerden bir yere sığınanı sikim.
Hoş, bizim kadınımızda savastan kaçmaz ya, kaçan olursa da mazur görülebilir.
bize yardım edecek iki ülke tahmin ediyorum. biri pakistan diğeri azerbaycan gerisi iyi gün dostu. bizim ülkenin insanı kaçmaz savaşır kaçan zenginler ve ülkeyi sevmeyenler olur. her ne kadar günlük hayatta birbirimizi yesek anlaşamasakta zor günlerde birlik beraberlik oluyor.
insan evini bırakır mı?
Öyle bir seçenek yok vatanımız burası ölmeden Türk toprak bırakmaz (kanında karışım olanları bilemem) .
Man adaları.
dinciler ya amerikaya ya da ingiltereye topuklar

kesin bilgi.
Suriye asdasdsadsad.
suriye güzel bir tercih olabilir. ırak'ın kürt bölgesi nispeten iyi sayılır. bunun dışında pek bir tercih yok gibi.
işgalciye göre değişir.