bugün

Akdenize kıyısı olan bir başka ülke olabilir.
Tataristan, gürcistan.
Bana özel.

Peki peki işte beklenen cevap:
(bkz: azerbaycan)
vatan ne türkiye'dir türklere ne türkistan
vatan büyük ve müebbet bir ülkedir; turan.
http://galeri12.uludagsoz...-turan-devleti_700192.png
transkafkasya sovyet federativ sosyalist cumhuriyetinin olmayacağı ülke. çünkü, öyle bir ülke yok, öyle bir ülkeye ihtiyaç yok. böyle bir ülke hiç varolmadı ki.
Tüm dünya vatanımızdır. Bizi istemeyen sur çeker ancak.
(bkz: çin seddi)
bir tek türk devleti biz değiliz. dünyada bizden başka 6-7 tane daha türk devleti var. zaten dilleri de bizimkine benziyor oralarda bizim vatanımız.
Amk kimsenin de aklına gelmemiş..

(bkz: kuzey kıbrıs muz Cumhuriyeti) *
Kulturel olarak yeniden asya olabilir birazda mantıken sonuçta kokumuzun geldiği yer.
keşke mümkün olabilse de, batık mu kıtası nın olduğu alan çok çok büyük bir depremle (yani 10-11 şiddetinden diyorum) tekrar su yüzeyine çıksa, sular çekildikten sonra tüm türkler hep beraber oraya gitsek.

sanki bundan binlerce, belki de onbinlerce yıl sonra böyle birşey olacakmış gibi, o batık kıtalar tekrara çıkacak su altından...
uruguay ve hollanda`dır.
asla yoktur bizim vatanımız şuan olduğu yerdir çünkü toprak eğer uğrunda ölen varsa vatandır.
azerbaycan, kazakistan, özbekistan, türkmenistan, kırgızistan

yoktur diyen ya bilinçli değildir, ya da türk düşmanıdır.
Macaristan. oyhş
aslında söyle biraz daha tropikal mevsimli biraz daha güney olsa fena olmazdı. donuyor lan bu ülke.
Pakistan, Afganistan.
Türk olmasam kesinlikle ingiliz olmak isterdim.
azerbaycan, kktc, türkmenistan ve özbekistan.

not: kazakistan ve kırgızistanı bilerek yazmadım çünkü türklükle uzaktan yakından alakası olmayan rus kuklası ülkeler bu ikisi özellikle.