bugün

bir haykırış bir talep bir istekdir!

haklı talebimiz gerçekleşinceye kadar bu talebimizi dile getireceğiz!
sonuna kadar arkasında durduğum beyandır. kardeşim millet uzayı parsellemiş onlarsa kapkara karabasan gibi gezmektedir ortalıkta. bence hepsinin ülkeden dışarı edilmesi gerekmektedir.
katıldığım istektir. türkiye buna uygun ülke değildir. zamanı geldiğinde o amına koduklarımı bu topraklardan temiZleyeceğiz.
evet. zaten çarşaf yatakta güzel.
Türkiye'de çarşaflı kadın görmek istemiyorsan beyin göçü yap kardeşim, zaten beynin yarısı göçmüş diğer yarısını da terki diyar eyle" dedirten söylemdir.
Ruh hastası bir yazar söylemidir.
Kesinlikle liberalizme uygun değildir. çarşaflılarda nudistlerde bu ülkede özgürce gezmelidir.
güvenlik konusu düşünülünce haklı kampanyadır.

bugüne kadar intihar saldırısı yapan kadınlar mini etekli kızlar değildi sonuçta değil mi?
şimdi yoldan geçen çarşaflı kadının içinde bomba saklayıp saklamadığını nereden bileceğiz?
Çıplak gezelim kampanyasıdır.

Bomba patlatmak isteyen her türlü patlatır mesela küçük çocuklarada bağlanıp forma giydiriliyor ve salıyorlar ahh neden düşünemedik formalar yasaklansın.

(bkz: saçmalık)
Herkes istediğini giysin benim umrumda olmaz, ben sadece kadına üzülüyorum taksime çıkın istiklali zaten Arap'lar basmış önden Ada'm salına salına yürüyüp karının kızın kıçına başına istediği gibi bakıyor, arkasında muhtemelen karısı olan yada bacısı farketmez 2 ila 3 kadının gözleri dahi örtülü önüne bakarak gezdiğini görürsünüz, adaletmi lan bu, yazık kadınlara.
dinin siyasete alet edilerek bir giysinin ideolojik simge haline gelmemesi için sarfedilen istektir. daha beteri zamanında çarşafları çıplak tenlerine dolayarak "kefen" giyip sokağa çıkan, çarşaflı erkekleri de görmek istemiyorum.
(bkz: açmayın faşist)
Yürekten desteklediğimdir.
Görmek istemiyoruz ama zaten göremiyoruz. Kadın mıdır, erkek midir yoksa, sadece açılmamış bir şemsiye midir, in midir, cin midir?!?!
Sizden korkuyoruz!
insan doğasına aykırı buluyoruz!
Erkekleriniz türlü türlü fındıklar kırarken, hapsedildiğiniz o kara zindanlarınızda kandırılmayı, teslim olmayı kabul ettiğiniz için size kızıyoruz!
Kendini, bedenini, ruhunu, sarıp sarmalayıp, örtülerin altında yaşam sürerek, yaradan' a en büyük saygısızlığı yapıyorsun. Onu yarattığı bedenden utanç duyduğun için günahkarsın da aynı zamanda...
Kime anlatıyorum ki...?!?!
desteklediğim kampanya.

içinde ne sakladığını bilememizden geçtim, kadın olduğundan bile emin olamıyoruz.
bir de o görünen küçücük gözlerindeki aşağılama bakışı yok mu...
görsel
neden mi ?

1- kara çarşaf kadınların özgürlüğünü kısıtlar. hele sadece gözlerini açanlar var onlara bir şey demiyorum.

2- kara çarşaf bizim kültürümüzde yok. aynı şekilde dini bir vecizede değil.

3- kara çarşafın arap yarımadasında giyilme sebeplerinden biride kum fırtınılarından korunmak.

4- uyuşturucu satıcılığının kara çarşaflılar ile yapıldığı hakkında çok şey okudum aynı şekilde canlı bombalarada yardım ediyor bu kara çarşaf.

en sevdiği hükümdar abdulhamid zamanında yasaklamış olsa bile bu cumhuriyet düşmanı şeriatçı yobazlar çarşaftan vazgeçemedi

yasaklansın kardeşim. araplaşmaya ve kadınlarımızı ecnebi gibi giydirme sonuna kadar karşıyım.

edit: O kara kara iğrenç görüntü de cabası yazmayı unuttum.
Kadınların çarşaf giymesi durumunu güvenlik riski barındıran bir durum olarak algılamak elbette tamamen mesnetsiz değildir ama bu konuda esas sorun kadınların çarşaf giymesi değil kontrol noktalarında çarşaf giyen kadınların default olarak tehlikesiz olarak algılanmasıdır.

" bizden" anlayışı ile birilerine somut durumda çarşaflı kadınlara güvenlik noktalarında pozitif ayrıcalık göstermek hamile görüntüsünde olan açık kadınları aramamak gibi bir güvenlik zafiyeti yaratıyor.

Bu konuyu "güvenlik" konsepti dışında konusacaksak bu tamamen bir temel haklar tartismasidir.
Konu güvenlik olunca evet belli bir sıkıntı var onu da çarşaflı kadın üstünü aramaya gerek yok mantığından vazgeçerek çözebilirsiniz sadece. Onun dışında insanların tercihleri kimseyi ilgilendirmez. Çarşaflı kadın mini etekli kadına kötü bakmadıkça kimseninde çarşaflı kadına "öcü" gibi bakması doğru değil.
çarşaf rahibe kıyafeti

inançlı bir ateist olarak neden giydiklerini anlayamıyoruz.
(bkz: Diyarbakırda medrese eğitimini tamamlayan 65 kız)
Çarşaf kadına,kadının benligine ve kişiliğine hakarettir. Bu hakaret ve çirkinliği kendine yakistirana cumhuriyet bile engel olamamıştır ki hala böyle insanlar var ve artmakta. Aklı selim bir insan bunu asla kendine yakistirmaz.
Dindar insanların sayısının artmasına paralel olarak dindar kadınların ve dolayısıyla da çarşaflı dindar kadınların sayısının artmasının türkiyenin yonetilebilirligi açısından ne anlama geldiğini görmek gerekiyor.

Çarşaflı bir kadın toplumsal hayata katılma noktasında bir çok yönden eksik kalabiliyor. Bu nedenle çarşaflı bir kadın toplumsal olarak ailede erkeği yetiştiren bir varlık olarak uzun vadede toplumu dönüştürme gücüne sahip.

Evden çıkmanın bile yanlış olacağı varsayımı altında yaşayan bir kadın hayata dair ne bilebilir ki çocuklarını nasıl yetistirsin.

Eğitim sistemi de dindar nesiller yetiştireceğiz üzerine kurulu olduğunda çarşaflı kadınlar ve çarşaflı olmasa da toplumsal hayata katılma imkanı olmayan kadınlar tarafından yetiştirilen bir toplum bir süre sonunda entelektüel açıdan uretkenligini yitirecektir.
sütçü imam fransız askerlerine sıkmamış da fransız askerleri sütçü imama sıkmış sanki,

memeleketteki devşirilmiş şerefsiz sayısı bunu gösteriyor,

adam sütçü imam ismi okula verilir mi diye dalga geçiyor her yerde, bunu yaparken de aydın, ilerici falan oluyor,

ama onların imamı saint joseph isimli okulda okumaktan gurur duyuyor, yüreği kabarıyor, kendinden geçiyor.
Tez zamanda soyunuzun kuruması dileğiyle soysuzlar. Derdi zoru islam olan herkesle hesaplaşacağız elbet bir gün.
senin istememenle olacak bi şey değil bu. insanların tercihi. bize ilgilendirmez.