bugün

Maç günü trene binememek.
recep tayyip erdoğan.
verenin orospu vermeyenin kezban diye adlandırılması olabilir.
akp gibi bir hükümetin başta olması yetmezmiş gibi...
RTE ve koyunları.
Koyun olma zorunluluğu.
sınavlar .
islam dini.
şovenizm, cahillik, sistem, ırkçılık, kültür düzeyi, siyaset..
şu ana kadar yazan 588 yazara not: yazdıklarınızd sadece türkiye de olmuyor dünyanın heryerinde sorun vardır. inanın, tevekkül edin.
eğitim sistemi.
dünyanın neresine gidilsin, başlık altına dizilen şikayetlerin görülmesi muhtemeldir. burada sayılanlar türk insanı için değil, tüm insanlık için geçerli olduğundan dolayı abartmayalım lütfen...
abazanlığın sol frame de bile kendini belli etmesi,dahası silivri de 18 köpeğin tecavüz sonucu öldürülmesi,yakılması.
tüm bunlara duyarsız kalınması ayrıca cehalet
herkesin birşeyleri kendine alet ederek menfaat beklemesi. bazıarının dini, bazılarınını duyguları, bazılarının ise bedenlerini, çoğunun ise onurlarını ortaya koyarak.
(bkz: bülent arınç)
(bkz: muammer güler)
(bkz: idris naim şahin)
(bkz: melih gökçek)
etrafta "türkiye'de yaşamaktan nefret ediyorum." diye dolaşan tiplerin bulunması.
redhack'in ele geçirip yayınladığı belgede aslen ifade edilmek istenen "hükümetin yalan söylediği, reyhanlı olayının faillerinin suriye hükümeti değil türkiye'nin el atından el üstünden desteklediği muhalifler olduğu" iken hükümetin bakanlarının "biz sıçmışız kusura bakmayın" demek yerine "belgeyi sızdıranı bulduk" şeklinde pişkin pişkin açıklamalar yapmaları.

bu adamlar mı herkesi keriz yerine koyuyor yoksa gerçekten keriz miyiz bilemiyorum ama bu küstahlık, bu pişkinlik, bu yüzsüzlüğün hala toplumun yarısınca savunuluyor olması beni ülkemden de milletimden de tiksindiriyor.
(bkz: ahlâk zabıtaları)
giydiği kıyafetlere göre namus ölçen insanların olduğu bir ülke olması, zihniyetler yeterlidir diye düşünüyorum.
Devlet daireleri,
Devlet memurları.
Sürekli kendini bir bok sayan insanlarla uğraşmak zorunda kalmak.
bal tutan başbakan sadece kendi parmağını değıl tüm yandaşlarına yalattığı ıcın ,
devletin iyice dindarlaşması, gençlerimizi gündüz sarhoş edecek kurallarının koyulmasıdır. sözde özgürüz biz. ne zaman içip sıçacağımıza bile karar verir oldular.
insana değer verilmemesi.
siyaset-medya ve bunların gazındaki halk. bitti .