bugün

entry'ler (691)

kemal kılıçdaroğlu

yıllardır bir baltaya sap olamadığı için malum parti lideri olarak koltuğunda oturmakta. eee malum partiden de buna ses çıkmayınca yetmiş küsür yaşındayken gençlere sesleniyor...

genç olmayanlara seslenecek yüzü yok; tanınıyor, biliniyor...

bir parti başkanı olarak tanınsa da biz kendisini komik buluyoruz...

gözlemeye burun kıvırıp waffle isterim diyen kız

gözlemesinin meşhur olduğu bir anadolu şehrindeyim son 1 yıldır. ya arkadaş! waffle dükkanı ayarında modern mimarı gözlemeciler var. gözlemeye ketçap mayonez koyar olmuşlar. hamburgercilere inat, öğrencilere hizmet ba'bında. gel bu sevdadan vazgeç anadolu. hamburgerci sana uysun...

güzel kızların kendini bir bok sanması

canımı yakmıştır...

12 ağustos 2017 göztepe fenerbahçe maçı

abiler, ablalar...

-ilk 11'de bir tane türk futbolcumuz var. biz yine de mustafa kemal'in askerleriyiz!

üstü başı toplam 100 tl yi geçmeyen rezil tip

insanlığı, vicdanı, kibiri kuruş etmeyecek rezillerin yanında altın gibi parlayan tiptir...

van persie nin 7 ay hak mahrumiyeti alması

ilgili şerefsizin o görüntüde formasını düzelttiği söyleniyor. olabilir!

rakip futbolcuları tahrik etmesi, tipik bir ergen edasıyla tribünlere dil çıkarması gibi eylemleri de mi görmezden geliyor fanatizm?

neymiş efendim? -profesyonelmiş!

şerefsizlik, ahlaksızlık ne zamandan beri profesyonellik oldu?

sabah uyanınca farkedilen ilk şey

karnımın çok aç olduğu...

batının ahlaksızlığı vs müslüman ahlakı

önce belirteyim ki, insanın doğusu batısı olmaz. madem dar pencereden bakıp, olur diyen insancıklar var, anafora karışıp gideyim ben de...

batının en ahlaksızıyla, gerçek müminleri bile kıyaslama zaafını gösterirken, soysuzların ağzınızdan fışkıran irinli sıvılar için kolonyalı mendil tavsiye ederim. Baktın fayda etmedi, klozete sok kafanı!

neden uludağ sözlük

olmasaydı... olmazdık...

mahlas altına sığınıp, atışmalı tutuşmalı sanal yaşam kolay geliyor insanlara zira...

barış atay solculuğu

bu kisi acik acik teror sevicidir. boyle bir serefsizin zikiyle gerdege girip, saksaklayanlar da ne kadar vatanseverdir bilemedim...

uyuyunca geçecekmiş hissi

cocukken annelerimize elim uff oldu derdik. dur opeyim gecsin derdi, gecerdi...

artik gecmiyor hicbir sey, opseler de, uyusak da...

ingiltere de yazılı anayasa olmaması

entryleri okudukca anladim ki, ingilizler son derece cagdas ve ahlakli bir medeniyetmis!

ismi hic on plana cikmayan ortadogu katili degil miydi bu ulke? sokarim medeniyetlerine...

sözlük yazarlarının parfümleri

yumoş yabani orkide&yasemin... uber kalıcı...

kemalistlerin tek adamcılıktan yakınması

konuyla ilgili hiçbir fikri olmayan ve dolayısıyla yorum acizi bağnazların, kendi fikirdaşlarını pohpohlamak adına yaptığı "aktroll" saldırıları banaldan öteye gitsin artık.

beynini al öyle gel diyorum...

kemalistlerin tek adamcılıktan yakınması

alta doğru inen yorumlarda her zamanki gibi, başlığın ekseninden kayıp giden ana konuya yazık olmuş. iktidara destek veya muhalefet etmek için heybemizdeki ezberlerden arınalım artık. hele ki muhalif güruhun yıllardır ağzından düşürmediği; irtica geliyor, şeriat geliyor, alkol yasaklandı, bunlar hırsız vb. içi boş sloganlarından gına geldi artık. hani şu kendileri gibi düşünmeyen herkese yıllardır bizim istediğimiz gibi yaşayıp, bizim istediğimiz gibi düşünüp, bizim istediğimiz gibi giyineceksiniz diyen muhalif güruhtan bahsediyorum. o insanları şimdilerde koyun veya cahil şeklinde yaftalayan pabucumun çağdaşlarından, sözde demokratlardan bahsediyorum. siyasi, askeri ve hukuki otoritenin daima kendi himayelerinde kalacağına inandırılmış ve benim zeka konusunda ellerine su dahi dökemeyeceğim elit ve son derece zeki klasmanda(!) bulunan insanlarımızdan bahsediyorum. şuna da inanıyorum ki, çok eskiye gitmesek de, rövanşizmi desteklemesem de, en azından cumhuriyetin siyasi, askeri ve hukuki tarihine hakim olan herkesin, mevcut iktidarın yönetimsel olarak yaptığı negatif hamlelerin benzerlerini, miladı dolmuş eski yönetimlerde görmesi de mümkündür. lakin mevcut iktidarın halka hizmet adına yapmış olduğu pozitif hamlelerin geçmişimizde bir tekrarı yoktur. bu iktidar yıllardır koyunların oyuyla yükseliyor diyen çağdaşlarımızın da beyin jimnastiği yapmasını salık veririm. 14 yıldır iyisiyle kötüsüyle ülkenin insanına güven veren ve oylarını sürekli yükseltip, koltuğunu sağlamlaştıran bir partiden, daha doğrusu bir liderden bahsediyoruz. sosyoloji bilen akıllı insanlar ne yapıyor biliyor musunuz? oy verenleri eleştireceğine, bu mucizenin nasıl gerçekleştiğini araştırıyor!

gelelim karın ağrısına! buradaki hayasızca kavganın en büyük nedeni cumhurbaşkanına verilecek olan meclis yenileme yetkisinden ziyade, yargı atamalarındaki düzenlemedir. cumhurbaşkanının meclisi yenileme yetkisinin sürekli ayyuka çıkması, seçmen zekası çok yüksek olan başta kılıçdaroğlu vb. liderlerin, seçmenine araştırma fırsatı vermeden doldurmasından ibarettir. içi boş dinleyen, içi boş okuyan insanların meclis düştüğünde cumhurbaşkanın da düştüğünü bilmemesinden kaynaklıdır. burada bir beis yok.

gelelim esas oğlana! yargıdaki atamaların yarısını yapabilecek bir güç veriliyor cumhurbaşkanına. neymiş efendim, yargının bağımsızlığı tehlikeye girecekmiş. adama sormazlar mı en az 80-85 yıldır bağımsız gibi görünen bu yargı, sürekli olarak belirli bir ideolojiye tabi hukukçuların elindeydi diye? yıllardır yargının hukuka bağlı olmadığı bir adalet sisteminde yaşadığımızı iyi bilir tarihi bilen insanımız. yargı her zaman bağımsız görünür, lakin mensupları her daim ideoloji bağımlısıdır! mevcut iktidar ilk 3-5 yılında görevini pek yerine getiremedi. sebebi ordu ve yargı müdahaleleridir. 367 safsatası, partiyi kapatma davası vs. o zaman yapılan ve ülkenin kaderini doğrudan etkileyecek yargı cinayetlerine ses çıkartmayan milletvekilleri, vatandaşlar, onlar, bunlar, şimdi hangi yüzle yargının bağımsızlığına dem vuruyor anlamış değilim...

ya arkadaş hadi şimdi bahsettiğim maddeleri geçtim. altta paylastigim maddenin oturumunda kavga gürültü oldu. inşallah kendilerini yakın bir zaman sonra mecliste görmeyeceğimiz 132 aciz tarafından ret oyu geldi;

"7/11/1982 tarihli ve 2709 sayılı Türkiye Cumhuriyeti Anayasasının 9 uncu maddesine "bağımsız" ibaresinden sonra gelmek üzere "ve tarafsız" ibaresi eklenmiştir."

sevgili en kolay nasıl bulunur

bulma bence, bosver. maliyetli aktivite...

kürt olduğum için eğitim hakkım elimden alındı

pkk denilen soysuz surusu yillardir boyle kandirmisti dogu insanimi... artik zor!

barbaros şansal

bu vatansizin gayligi ibneligi veya cinsiyeti beni zerre kadar ilgilendirmiyor. kim olursa olsun, ayni sekilde davranan adama yapilacak en hafif iskence -"gotune cop sokmak olmalidir" diyecek kadar sadistlestirdi beni yavsak...

1 ocak 2017 ortaköy gece kulübü saldırısı

insanlar icse de, eglense de, bu elim olayin ardindan sululuk yapan seref yoksunu insanlar bile oluyor. yaziklar olsun. lanet olsun terore, destek verenlere...

yobazların kıçına ne sokmalı

bkz. yobaz "bir düşünceye, bir inanca aşırı ölçüde bağlı olan (kimse)"

yobaz tabirinin ucu açık madem, önce kendinden başlamalı insancık. sen parmaklarınla oynamaya başla, ben diğer alabileceklerini gönderiyorum...