bugün

halkımızın kitap okumamasından kaynaklanan fiyat neticesi.
yasadışı kitap indirme sebebi.
gerçeklik payı olan durum.

hacı öğrenci halimizle bir kitaba 25-30 tl veriyoz. korsan kitap almak mı? asla. yazara saygı olmalı.

ama yazarlarda bize saygı duyup fiyatı düşürmeli. yoksa bu iş yürümez.
Yuksek denilen fiyat için iki paket marlboro parasi dersek ayip olmaz sanirim.
kitaba 30 lira çok diyip sigaraya ayda 250 tl veren toplumun söylediği sözdür.
öncelikle bir yazarın satılan her bir kitaptan % 1' lik bir pay aldığını düşünecek olursak, yazarla alakası olmayan durumdur.

ortalama kitap fiyatı 30 tl filan değildir, can, yky, iş bankası kültür, iletişim, darüşşafaka vb gibi yayınların kitapları 6 tl gibi komik fiyatlardan başlar. yky' de peşin alındığında indirim yapılır. iş bankası kültür yayınları tarafından sıklıkla ' 3 al 2 öde ' gibi, can yayınları tarafından ' 5 tl' ye 100 kitap ' gibi kampanyalar yapılır. darüşşafaka kitaplarının gelirleri zaten annesiz, babasız çocuklara gittiği için son derece makul fiyatlara satılır. kaldı ki sırf kolaylık olsun, insanlar daha çok kitap okusun diye kredi kartı istemeksizin ' açık hesap ' kolaylığı sağlayan sürüyle kitap evi var.

diyeceğim o ki artık şu ' kitap pahalılığı yüzünden kitap okuyamıyoruz ' ayağını bırakın lütfen. o entrylerin çoğunu elinizdeki iphone 5' lerle, samsung galaxy note 3' lerle yazıyorsunuz çünkü.
fal baktırmaya 50 lira verilen bir ülkede bir kitabın 25 lira olması normaldir.
Yayınevlerinin kazığıdır çünkü Yazarlar da kazanmıyorlar.
doğru önermedir. hatta annem babam kitaba çok para verdiğimi görünce "oğlum buna vericeğin paraya git üstüne başına elbise al" dedi. milletçe kitaba verdiğimiz değer de görülür böylece.
kitap okumaya engel değildir.
hele ki okumaya en çok ihtiyacımız olan bu zamanlarda parliament marka sigaraya, android cep telefonuna ya da üçüncü ayakkabıya verilen para kadar çok değildir.
zaten kitap okuyan az bide kitaplar pahalı olunca ne yapsın bu millet.
Evet bazı yayınevleri çok pahalı satmaktadır . Ucuz kitap için internetten sipariş veya sahafçılardan alabilirsiniz .
online kitap satış sitelerinin takip edilmesini tavsiye ediyorum ben bu konu ile ilgili olarak.
bazen inanılmaz indirimli ve uygun fiyata bulabiliyorsunuz aradığınız kitapları
özellikle set olarak satılan kitaplarda .
Çünkü toplum olarak geriye gitmekteyiz. Kitap okuyan insan aydın insandır, aydın insan sorgulayan insandır ve bu yüzden kitap fiyatlarında çok aşırı bir vergi alınıyor.
maddiyatı iyi olmayan insanları kitap okumamaya sevk eden durumdur.
kitaba vereceğimiz parayla bira alıyoruz
çok almak istersek de korsan dan tabii ki de.
kitap okumayan insan tespiti.

kitap fiyatları pahalı olmaz, yüksek olur.

ya da kitaplar çok pahalı olur. ama fiyat pahalı olmaz, olamaz. fiyat satın alınan bir şey değildir.
Sadece roman hikaye vb kitapların değil ders kitaplarının da pahalı olması beni düşündürüyor acaba halkımız cahil olmaya mı itiliyor diye bir adet termo dinamik kitabı 64 lira olurmu ? Türkiyede olur.
fiyatlar kesinlikle düşmelidir, çünkü korsan kitap almayı gerçekten istemiyorum.
her ne kadar orjinal almaya dikkat etsem de durum bazen korsan kitap almaya itebiliyor insanı.
fiyatların düşmesini yazardan ya da yayın evinden isteyen geri zekalılar neden hiç devletin kitaptan aldığı %8 katma değer vergisini düşürmesini talep etmiyorsunuz.
kitaptan kdv almayın orospu çocukları, okumak isteyeni rahat bırakın çekin pis ellerinizi.
Turkiyede pahali olmayan sey mi var anasini satayim. Mecbur korsan aliyoruz.
Kütüphaneye teşvik dicem o da değil. Kütüphanede bazen bulunmayan kitaplarda korsan alırım napalım herşey pahalı...
Kitap okumamak için bahane yapılacak bir durum değildir. Ben nadirkitap.com u kullanıyorum uygun fiyata kitaplar almanız mümkün. 2-3 liraya dönüşümlü kitap alabileceğiniz sahaflarda bulabilirsiniz.
kitaptan kitaba değişmektedir.
dünya klasikleri bile 5-10 liraya bulunuyor.

ama yok sen malsan "el hareketleriyle insanın aurasını değiştirip mutluluk yaymak" isimli kitaba 50 lira bayılacaksın tabi.
insan hayatı dışında hemen hemen her şey pahalı.....