bugün

türkiyede bulunan nüfusun çoğunun erkek olduğu gerçeğidir.

efenim şöyle ki nüfus sayımlarından sonra sürekli yok %50 erkek %50 kadın yok %51 erkek %49 kadın gibi kadın erkek sayısının eşit olduğundan söz edilmektedir. ancak ben buna katılmıyorum ve inanıyorum ki gözlem yapan bir çok insan bunun farkına varır. okulda, sokakta, otobüslerde hep çoğunluk erkek. üstelik bu oran genelde %70 - %80 erkek civarında oluyor.

bence erkekler kaosa sürüklenmesin diye gazlıyorlar %50 erkek %50 kadın diye yoksa çoğunluk erkek. hem varsa nerde bu %50 lan o zaman *

not: istanbulda yaşıyorum.

edit: türkiyeyi tabi ki istanbuldan ibaret sanmıyorum sadece belirtmek istediğim nokta türkiyenin en büyük şehrinde gözlemlediğim durum bu. bazı şehirlerde erkeklerin daha çok sokaklarda olması kadınların evlerinde olması gibi durumlar oluyor. öyle bir şehirde de yaşamıyorum yani.
dogru degildir. hemen hemen kafa kafaya gitmektedir. günlük yaşamda böyle görülmesinin sebebi şahsi haremlerdir.
(bkz: türkiye yi istanbul dan ibaret sanmak)
" erkek adamın erkek çocuğu olur. " önermesinden ötürü ortaya çıkacak bir sonuç olurdu. Tabi cahiliye döneminde yaşıyor olsaydık.
istenilen durumdur. hatunlara olan talep artar, değerimiz yükselir.
bir garip tesbittir.

(bkz: saydın mı pezevenk)
(bkz: erkek çok da adam yok adam)
türk kızlarının neden burnu havada olduğunu açıklayan durum.
doğru değildir.

türkiye'de fazla olan, erkek sayısı değildir,
pipisine ip bağlayıp iki eliyle dizgin şeklinde tutarak atçılık oynayan erkek sayısı fazladır.
diğer eli meşgul olduğu için klavyeyi tek eliyle kullanan erkek sayısı fazladır.
kameralı sohbetlerde karşı cinse mal beyanında bulunan erkek sayısı fazladır.
Kız çocuklarının doğar doğmaz gömülmelerinin yaşandığı yörelerin hayati bağlarının yıl 2012 olmasına karşın halâ kopmamış olması erkek sayısının fazlalığına sebeplerden biri olarak görülebilir.
(bkz: büyük adetler kanunu)
dövdük öldürdük kadın mı kaldı lan türkiye de? diye sorarlar adama. ama adama.
ankara' da öyle olmasa gerek her yer kadın kaynıyo, eşittir büyük ihtimalle.
binde 2 gibi oldukça küçük bir fark olmakla birlikte doğrudur.

31 Aralık 2011 tarihi itibarıyla Türkiye nüfusu 74.724.269 kişidir. Nüfusun % 50,2'sini (37.532.954 kişi) erkekler, % 49,8'ini (37.191.315 kişi) ise kadınlar oluşturmaktadır.

http://www.tuik.gov.tr/Pr...berBultenleri.do?id=10736
aydın'ı teğet geçmiştir. her yer kız burda.
her şeyi gayet net açıklıyor.
tam olarak öyle olamayan durumdur.
genelde; ya 1 erkeğin yanında üç kız olur yada 4 erkek yalnız olur.

buda sanki kız sayısı azmış erkek sayısı çokmuş gibi görünmesine sebep olur.

ha birde bazıları aynaya bakmadan birçok kızı kızağa çekerler yada sokak aralarında av peşinde iken kendi bacılarına gün yüzü göstermezler buda bir etkendir.
(bkz: yurt dışından ithal kadın getittirmek)
ibne sayısının artmasından korkutur.
kadın cinayetlerine bağlayabilirsiniz.