bugün

ömrünüzün en güzel yıllarını sınava çalışmakla test çözmekle geçirmenize neden olacak talihsizlik.
Bencil dogmaktır.ve evlendiğinde sana yapılan bencilliği,belki de doğmak istemeyen ruhlara yapmaktır.aslında dunya uzerinde bi yerde dogmaktan farksızdır.anneler ve babalar,çok sevdiklerini soyledikleri cocuklarını çok seviyorlarsa,neden buradayız?
Dünya nın en şansız olaylarından birisidir.
iyi midir kötü müdür bi türlü karar veremedigim olaydır.
PiŞMANLIKTIR. LAN EGER BiZE SEÇTiRDiLER BiZ HATIRLMAYIYORSAK EŞŞEKLiK ETMiŞiZ AMA SEN ADANAYA, SEN ROMAYA, SEN NEW YORKA DIYE SIRAYA KOYDULARSA COK AYIP EDIYORLAR.
(bkz: doğarken ölmek)
herhangi bir insanın çin, hindistan, bangladeş gibi ülkelerde doğma olasılığı oradaki nüfus nedeniyle daha fazla olduğu için fazla şikayet edilmemesi gereken durumdur.

tabi bu çok hoş bir durum olduğu anlamına da gelmez.
medeniyeti kıyısından kaçırmaktır. böyle elini uzatsan ulaşacak gibisindir ancak aşağıdan ortadoğu bataklığı seni çektiği için uzanamazsın açık ve net.
medeniyeti tek dişi kalmış canavardan mı öğreniyorsunuz ki kıyısından kaçırmak oluyor. eğer ki medeniyet orasıysa medeniyet dediğin vicdan özgürlüğü vermeyen bir devlet midir? camileri yakıp yıkan avrupa ülkelerinin türkiyede yapılan kiliselere davet ediyoruz. hiç görülmüş müdür kiliselerin yakılıp yıkılması.
Bence Allah bizi affetmeli.
somali ya da suudi arabistan'da da doğmış olabilirdik. yine de şükredelim. her şeyden önce mustafa kemal gibi bir dehanın çocuklarıyız. bunun onuru yeter.
oluyor öyle arada.
kötü bir durum olurdu!
düşünsene, fenerbahçeli olamazdın! orhan gencebay dinleyemezdin! şener şen, kemal sunal, sadri alışık, cüneyt arkın senin için bilinmeyen şeyler olurdu muhtemelen! içli köfte yemediğini düşün bir. herşeyden mühimi müslüman olmama ihtimalin en beteri. yine de şükür yani..
"cocuklarıma bırakabilecegim en buyuk miras, bu dunyaya hic getirmemektir."
Arthur Schopenhauer.
isveç de olsa istemezdim.
görsel
Avrupa'nın x bir ülkesi gelse dese ki" bu sivaslı çok çekmiş şunu kendi vatandaşımız yapalım, biraz gözü gönlü açılsın 3-5 sene fazla yaşasın" 1 saniye düşünürsem tokatlı olayım.
şerefsizlere göre utanılacak bir şeymiş. siz gerçekten kafayı yemişsiniz.

türkiyem benim her şeyim. bu ülkeden nefret eden şerefsizler utanmadan ülkesini sevenlere cahil, çomar diyor. siktirin gidin vatandaşlıktan çıkıp defolup gidin.

türkiye er geç mevcut sorunlarından kurtulup potansiyelini kullanacak ve güçlenecek. o zaman asla "vatanım" demeye hakkınız olmayacak!
imtihandır.
coğrafya olarak bakıldığı taktirde

dünya'da ki bütün ülkeler göz önüne alındığında ortalama,
nüfus da baz alındığı taktirde ortalamanın kısmen üstünde* bir şansınız olduğunu gösterir.
(bkz: ben doğarken ölmüşüm)
Ne diyecegimi bilemiyorum.
Günden güne daha büyük bir şanssızlığa dönüşen bir durumdur.
(bkz: doğuştan borçlu olmak)
Daha kötüsü 2002 de doğmak .düşünsene doğduğundan beri iktidarda akp var.
1 kere doğar her gün ölürsün.