bugün

kayseri.

tam turkiye'nin merkezi.
cevabı şüphesiz istanbul olan sorudur. ama eş başkent izmir olabilir.
şüphesiz izmir'dir. güzel izmirim.
Ben çorum ya da burdur diyorum.
Muş'tur.

Yolu da yokustur.
bazı arkadaslara ctrl + v ye basmaya gerek yok online adım adım sosyal bilgiler kitabından dedirten.. konumuza dönersek ; mevcut duruma göre degistirebilecegi (+anlamda) seyleri tahminlersek pek de yakısmayacaktır farklı bir yere de.Bırakın Ankara kalsın.
Siyasilerin olmadığı bir yer.
Mevcut başkent en çok yakışandır.
hakkari olsun belki kurtler susar.
kesinlikle ama kesinlikle yozgat.
Ahahahajahaha ulan izmir diyenler var ya ahahahha lan orası ilçe bile olamamış bir köy lan, ne başkenti ahahaha allah iyiliğinizi versin. Kayseri, Konya diyen çomarlar zaten beyin kıtı.
Bence ankara olması her bakımdan mantıklı.
Mustafa'nın yaptığı en doğru şey ankara yı başkent yapmaktır.
ilk entry i zonguldaktan okuyup güldüğüm ildir. Çok yakışır çok..
Samsundur hocam, (velhasıl bugün istanbulda ki füzeli artizde suyun altında olurdu.)
Gerededir.
ADANA, 01 KARIZMASI.
izmirliler de kendilerini fasülye gibi nimetten sayıp çakılmış ya, sesli güldüm valla, izmirliler laiklikle yatıp laikle kalkarken, ilk öncelikleri laiklikken pek farkında değiller ama izmir sıradan bir Anadolu şehrine dönüştü, şu minili kızları da olmasa tam bir varoş.
Güvenlik, gelişmişlik, geniş saha(istanbul gibi göt kadar yere sıkışmamış), 6 şeritli yol gibi gibi. (bkz: gb)
mevcut başkent nerenize batıyor sorusunu akla getirmiştir.
Yozgat.
Merzifon veya merzifon, ya da merzifon'da olabilir ama bir merzifon gerçeğini unutmamak lazım. *

(bkz: Merzifon)
Bence sırf Bizans asıllı olanlara inat yeniden istanbul olmalıydı. Büyük mâbed Ayasofya yeniden ibadete açılmalıydı.
ayder yaylası.
Başkent düşerse ülkenin hükümeti de düşeceği için sınıra yakın olmayan ve doğal olarak korunaklı bir yer seçilmeli.

Bu zorunluluğun olmaması durumunda bence izmir olmalı. Hem Doğu ile batının kıyısında tarihi iyonya kültürü üzerine kurulu bir yapı olarak hem de ülkeyi temsil eden ruh bakımından izmir olmalı.
ankara değildir.
güncel Önemli Başlıklar