bugün

çok tanrılı dinlerden tek tanrılı dinlere geçişin devamıdır efendim.
(bkz: musa ve yahudilik)
(bkz: kime göre neye göre)
türkiye de ateizm bir yerlerde yayılıyor galiba da biz farkında değiliz. eğer gerçekten öyle bir durum varsa küçük insanlar için geçerlidir. 15 yaşındaki çocuk ateist olur, çevresindekiler de belki ateist olur, önemli olan o gençlerin 20 yaşında ne düşündüğüdür. yayılanlar tekrar toplanmasın ?

özellikle siirt tarafında görülen durumdur. hızla ateizm yayılıyordur siirt'te.
(bkz: küresel ısınma sonuçları)
neslin aptallaşması yüzünden olan durum. o kadar fast food tüketirseniz olacağı budur.
akp ve internet sayesindedir. hangisi daha etkili kestirmek guc.
memlekette inançsız olduklarını söyleyememekten yakınan kişilerin, ne ara inanç hakkında sayım yaptıklarını merak ettiren meseledir.
eğitim seviyesinin yükselmesiyle doğru orantılıdır.
eğitim ile ateizmi bağdaştıran andavalların onayladığı önerme.
(bkz: kıyamet alameti)
beraberinde çocuk tecavüzlerinin, cinayetlerin ve ahlaksızlığın artmasıyla kendini hissettiren olay.
Ateizme yaptığı sapkınlıklara bir rahatlama nedeni olarak sarılanlarla yayılıyorsa sadece kendini rahatlatmak adına yapılandır. Ama gerçekten düşünüpte bu sonuca varmış bir insan için hayat anlamsız olduğu kadar anlam kazanmış olacaktır.

Ayrıca toplumda yayılan ateizmin kendisi değil ekonomik nedenlerin getirdiği problemeler sonucu artan sapkınlıkların ateizm olarak değerlendirilmesidir.
zerre zikimde olmayan hadise.
ateist misin? allah başka dert vermesin.
(bkz: ateistlerle ilgili onyargilar)
insanların git gide değerlerini düşürmüş olmalarıdır. bir dine göre yaşamak kolay olmadığından işlerine gelmemektedir yada burnu büyüklüklerinden tapmaya yenik düşemezler. belkide kendilerince sebepleri vardır ama kendilerince. yalnızca çenesini kapatıp oturan, bunu kendine saklayanlara tahammülüm vardır. zira çoğu dinimi lekelemeye kalkıp, saygı göstermemektedir.

(bkz: öyle işte)
yahu insan aklini basina topladiktan sonra; belki de inanca dair duygular yeteri kadar asilanmamaktan, belki anlatanin soyledigi aklina yatmadigindan ateist olmaya karar vermistir. kimse kimsenin inancini zorla kabul etmek zorunda degildir. yeterki yanlis bilgilendirilmesinden olmasin. ateist olsun ya da olmasin; insanin kalbinden gecendir inanc. illa ben inaniyorum, sende inanacaksin, ya da ben inanmiyorum sende inanma demekten ote sacma bir davranis var midir? cocukken asilanmasindan sozumde, oturun cocugun beynini yikayin degildir efendim. cocuk kendi basina ogrenmeye, arastirmaya tesvik edilmelidir. aklini basina devsirdikten sonra, birakirsin ne yaparsa yapsin. inanmak bir ihtiyactir. birseylerin bizi koruduguna, yoktan varolmadigimiza dair sorularin cevabidir din. ateistlerin belki de baska birseye inanci vardir. belki de yoktur. kimse kimseyi inancindan dolayi yargilayamiyorsa, bir ateisti de inancsizligindan dolayi yargilayamaz.
(bkz: banane sanane kime ne)
Ergenlikte dikkat çekmek için yapılan davranışlardan biridir. Geçer geçer.
insanoğlunun tarihteki yolunun türkiye'ye yansıması.
nedeni akepe olabilir.akepenin inandığı tanrıya inanmak istememekten kaynaklanıyor olabilir
cemaat evleri ve manastırlardaki çocuklara yapılan taciz ve tecavüzler, ulan inanıpta pedofili olacağıma ateist olur adam gibi sex yaparım denmesine sebep olup; hızla artmakta olan bir düşünce sistemidir.
öze dönüşün hızlanmasıdır.
türkiye'de ki çoğu insanın deizm, panteizm, agnostisizm vb. kavramları bilmemesinden dolayı oluşan durum. dinine inancını kaybeden kişi, soluğu ateizmin kucağında alıyor.
bunu savunan insanlar cuma günü namaza gider annesinin zoruyla, ramazanda da sahura kalkarlar. daha annene söyleyemiyorsun inanmadığını gelip burada propaganda mı yapıyorsun?
Ateist olanların geneli aslında müslümandır. Ancak müslümanlığı anlayamamış yobaz insanlarlar yüzünden, "Onlar müslümansa ben değilim" diye düşünerek müslümanlıktan soğumuş insanlardır.
zayıf iradelerin kaçış olarak gördüğü sığınma hareketinin abartılması olayıdır. her şeyiyle hoşgörü sahibi olan dinimizin "hiç mi tutunacak dalını bulamadınız" diye sorasım gelir.
edit: ihale yine bana kaldı