bugün

Zor zanaat yoorum. Yapmeyi bilicin. Olmadı bi usdanın yanına şeert vericiler seni.
Sadece türkiyeyle de alakalı değildir sonuçta inanç evrenseldir. Milletin dediklerini takmıyormuş gibi yapıp Bu dünyada sevdikleriyle çal patlasın vur oynasın bir hayat sürseler bile ölüm var hacı. Kendi ölümünü unursamasa bile değer verdiklerinin toprak olup yokolduğuna inanmak zorunda kalmak koyyordur.
çoğu insanın sana tanrıyı kanıtlamasına katlanmaya çalışmaktır.
hiçte zor değildir.

sen kalkıp benim dinim hakkında bilmeden atıp tutmadığın sürece kim laf ediyor sana?
peygamberime inanmamanı anlarım lakin inanmıyorsun diye de kimse sana hakaret hakkını vermez. yok cariyeleri ile alem peşindeymiş, yok gökten kitap kafasına düşmüş.

sen ne kadar dürüstsün ki kalkıp benim peygamberim hakkında atıp tutuyorsun.
biraz aklın olsa zaten saygı duyarsın. ben sana laf etmediğim halde sen her zaman atıp tutacaksın.

saldıracaksın, dalga geçeceksin, hakaret edeceksin kalkıp laf edince direk mazlum ayağına yatıp "popoma vurdular ama yaaaaa" diye ağlayacaksın. yok öyle sınırlı özgür düşünce. sana gelince özgür düşüncenin içinde at koştur, bana gelince kapısından içeri alma.

ne güzel istanbul be...
adam ineğe tapanla taşak geçer, hristiyanları komple ahlaksız sanır, hatta kendi dininin başka mezhebinden olana bile kötü gözle bakar. Ramazanda su içsen, sanki su içmek değil de içmemek normalmiş gibi "ayıp ayıp, çık çık çık" der. ateistler ise zaten her türlü kötülüğün kaynağıdır ona göre.

Sonra sen, inanmadığın için, muhammed'in bir peygamber olmadığını ve yalan söylediğini söyleyince ona hakaret ettiğini düşünür. Bu cinsler çoktur ve onlara göre islam hakkında hakaret etmeden konuşmanın tek yolu, bir müslüman gibi konuşmak ve davranmaktır. ona yasak olduğu için siz de muhammed tasviri yapmamalısınızdır, o muhammed'in dünyanın en mükemmel insanı olduğuna inandığına göre, siz de din konusu açıldığında muhammed ve onun bol kadınlı, cariyeli, ayşe'li yaşamı hakkındaki görüşlerinizi söylememelisinizdir.

o bahailik, hristiyanlık, musevilik, ateistlik hakkında atıp tutabilir ama siz yasaktır. zaten devlette onun tarafındadır, milli eğitiminde sünni islamlık öğretir.
zor değildir aslında. çok eğlencelidir tam aksine. etrafınızda gökten inen kitaplara, konuşan hurma ağaçlarına inanan onlarca ruh hastası vardır. yapacak hiç bir şey bulamıyorsanız bile, onlara bakıp bakıp gülebilirsiniz. * *
kolay olan tek şeyin koyun olmak olduğu bir ülkede zordur.
zordur gerçekten.

siz milletin dinine, peygamberine, allah'ına, kitabına sövüp, taşşak geçeceksiniz, onlar size bir iki laf edince düşünce özgürlüğü yok, müslümanlar hoşgörüsüz diyip böyle başlık açarak ağlayacaksınız. ilk başta da dediğim gibi zordur gerçekten. adam olmak zordur.
(bkz: ateistlerle ilgili önyargılar)
annenin size her kızdığında 'komüniz' diye çıkışmasıdır,gariptir,tebessüm ettiricidir.
"o kadar zordur ki inanamazsınız." *
olmayan zorluktur. aksine en rahatları onlardır.
ateist ise ateistliğini bilecek, dışarda efendi ate olucak.
Atenin bi kerem düşman edindiği Allah'tır, dolayısıyla yok saysa da, her şekilde muhatabı Allah tır!

Bu ironinin ızdırabı içinde, Evlerine mi çekilirler, yoksa grup halinde toplu inkar ayini mi yaparlar.

Yoksun işte yokkksun anlıyor musun bizi? diye, sabahlara kadar O'na serzenişte bulunabilirler.

çünkü

(bkz: inanmazsanız inanmayın çokta umrundasınız yani)

Tabiiki demokratik ve küreselleşen dünyada en doğal hakları. Özel hayatın mahrem olması.
Karışamayız.

Ama o ruh hali ile karşımıza çıkıpta bizim inancımıza, kurufasulye yi fazla kaçırmış kişi misali osturaktan teyyare gibi zaaart diye muhabbete girince,

O ateistin değil türkiyede rahat etmesi, dünyanın hiç bir yerinde pek bi rahatı olmaz.

(bkz: nesli tükenenleri doğal şartlarında korumak)
türk insanı bu hemşerisinin cehenneme odun olmasına gönlü razı olur mu hiç? tabi ikna yöntemleri yöreye ve kişiye göre değişiklik gösterebilir*.
biraz mantıklı düşününce , ortalıkta açılın ben ateistim edasıyla gezenler için olan zorluktur. kimse kimseye inancını açıklamak veya inanç konusunu tartışmaya açmak zorunda değildir. diyelim ki inanç konusunu tartışmaya açtı karşısındaki kişiyle, eğer karşısındaki kişinin bunu kaldıramayacağını düşünüyorsa zaten tartışmaya girerek hata yapmıştır, istediği kadar konuşsun karşısındaki anlamayacaktır. size anlayış gösterilebilecek bir tartışma ortamında da zaten zorluk falan çıkmayacaktır, mantıklı insanlar olacaktır. sonuç olarak, olmayan zorluktur.
(bkz: allah canımı alsın ki bıktım ya ateist olmaktan)
akaryakıtta kdv yi yüzde 43 ödemeleri, doğum izni kullanamamaları, domatesin sulusunu seçememeleri gibi durumlardan hareketle doğruluğu kesin ve net olan önermedir. atlıkarıncada da her tur başına inananlardan 2 kat fazla jeton parası bayılıyorlar, daha ne olsun.
ah ne zordur ne zordur... muayyen günlerinde daha bir zorluk yaşarlar bunlar.
turkiye gibi inancli insanlarin buyuk cogunlukta oldugu bir ulkede azinlik olarak kalmaktir, iyi ki de boyledir.
ateist olmak zor değildir ama onun bunun dinine laf edilirse işte ozaman zorluğa girilir.
hiçte zor olmayan durumdur her gün tv'lerde insanların maneviyatları hakkında atıp tutanları rahatlıkla görebilirsiniz. Gerçekçi bir başlık için ;

(bkz: türkiye de müslüman olmanın zorluğu)
ateist olmak sadece türkiye'de değil, dünyanın, hatta evrenin heryerinde zordur ama işin asıl zor kısmı, şahıs öbür tarafa intikal edince başlar. vah vahtır halleri, yazıktır.
var olmayan bir zorluktur. şahsen bugüne kadar bir zorluk yaşamadım. ayrıca ne kimseye inancımı açıklama gereği duydum ne de inancını sorma gereği. herkesin inanışı ya da inanmayışı kendinedir; ilk önce bunu kavramak lazım.
insanca tartisma ortami bulamamaktir.satirla kovalanirlar.
sen onların dinine hakaret edersen, onlarda senin inancına(inançsızlığına)hakaret ederler olay budur.