bugün

90 bin caminin, onun iki katı din görevlisinin olduğu bir ülkede, dinimi yaşayamıyorum diyenin diniyle sorunu vardır.
insanlarının çoğu müslüman olan ülkede normal olan durumdur.
birçok din düşmanını rahatsız etmektedir. birazdan damlarlar buraya.
her ilde bir cami olsa bir namaz izdihamı olsa ne hoş olacaktır..
bir bu kalmıştır..
ama 90bin çoktur.. 10bin yeter..
insanlarının çoğunun cahil olduğu bi ülkede normaldir, ne olacaktı okul mu olacaktı, 300 kişilik mahalleye 3.000 kişilik 3 tane cami yapmaktır normal olan, oysa hala türkiye'nin en büyük şehirlerinde 60 kişilik sınıflar var, okulsuz ilçelerden köylerden bahsetmiyorum, ve bu sadece eğitim boyutu ne olacaktı hastane mi olacaktı?
ülkenin neden bu halde olduğunun özetidir. bir işte aşırıya kaçarsan boku çıkar.
cami sayısı , atatürk heykellerine yapılan yatırım eğitime yapılsa , şuan insanı gelişmişlikte 92. değil ilk 30 un içine girmiştik.
Çok fazla caminin bu ülkede dinin hür olduğunu kanıtlama durumu yoktur. Bu ülkede bir sürü öğretmen vardır ancak eğitim sistemi nedeniyle eğitim iyi değildir. Din devlete bağlıysa ve hutbeler devletin emirlerine göre düzenleniyorsa hürlükten bahsedemeyiz.
Ve çoğunun içinin sadece Bayram sabahı dolması.
Keşke gerektiği gibi kullanılsa cuma ve bayram namazları hariç bomboşturlar. Değer miydi acaba bir kaç vakit için? Allah hepimizi hidayete erdirsin.
Fazlalıktan ve gösterişten başka birşey değildir. Çünkü, bu kadar cami var iyi güzelde bayramlar ya da cumalar harici ne zaman doluyor buralar? Doğru düzgün cemaati yokken aynı mahalleye iki üç hatta abartıp beş cami yapmak neyin nesidir? Tabii ki ibadethanelere ihtiyacımız var ama bu kadar cami yerine hastaneye okula daha çok ihtiyacımız var. Velhasıl sadece abartıdan başka birşey değildir.