bugün

içten pazarlıklı bir havası var... daha çok devletle sorunu olanların ağzından çıkıyor. özellikle de kürtlerin. yani kürtlerin de değil de, pkk'ya sempati duyan kürtlerin.neden tc? türkiye yazması, demesi çok mu zor? zahmetli mi?türkiye'ye tc diyen zavallılar bana sempatik gelmiyor. kötü niyetli olduklarını düşnüyorum. sanki ülkemizde yaşamak istemiyorlar da biz onları zorla yaşatıyoruz gibi bir hava estiriyorlar. tam terörist ağzı. resmi makamlar bile birbirne karşı bu kadar soğuk değil. hiçbir şey bilmiyorsanız tr deyip geçin. kimse alınıp gücenmez. kimse sizi zorla bu topraklarda tutmuyor...
pkk ya pekeke diyen itle aynı soydandır.
kısaltma olarak kullanan, art niyet gütmeden diyenleri de vardır.
(bkz: tece)
türkiye cumhuriyeti' ni içine sindiremeyen, utanmadan bu topraklarda beslenen, yaşayan, akabinde kürdistan devletini kuracağız diyen tiplerin söylemidir efenim.
alt tarafı türkiye cumhuriyeti'nin kısaltması olan tc kısaltmasından utanmamızı sağlamış eylemdir.
hazımsız bünyelerin kısaltmaları. nedense-ne hikmetse bu ara oluştu/oluşturuldu bu kısaltma. bir şirket adı gibi vurguluyorlar, bir sendika, bir dernek gibi görüyorlar. bunu da bu şekilde kendilerince legalleştiriyorlar. kürtler bunu yapan diye bir kutupsallaşma da benden olsun demek istemiyorum ama bu cidden çok kötü bir kısaltma. ülkedeki gerginliğin ne kadar had safhada olduğunun küçük ama bi o kadar da önemli göstergesi. çirkin. daha ziyade rahatsız edici. bu denli kendilerini belli etmeleri de aslında güzel. en azından evet diyosun, bu budur. ona göre alıyosun gardını.
Açık açık Türkiye ve Cumhuriyet kelimelerini bile bir arada kullanmaya aciz insanın gerçkeleştirdiği eylem..
'türkiye cumhiriyeti' demenin heybetini kaldıramayanların sık kullandığı söylem.
(bkz: hadi hoşçakal yaban çiçeğim yasal mermisiyle bir tc yaklaşmakta)
(bkz: ahmet kaya)
(bkz: türkiye cumhuriyeti karayollarına tck demek)
türk kahvesine de tc kahvesi der bu kısaltmacı.
kör, ahmak, kıskanç, cahil ve saygısız ibnelerin söylemidir. "hadi yazarken zoruna gitti 'tc' diye kısalttın , konuşurkende 'tece' denir mi bre amına kodumun kansızı!" diye düşünüyor insan. ne acayip.