bugün

Merak etme düşman işgalinde herkesin anasını sikerlerken ortak paydada buluşacaklar nasılsa.
sahip olduğun, inandığın hangi düşünce senin?

hiçbiri.

o zaman bu işte bir bokluk yok mu?
Yanlış bir önerme. Bu ülkede her şey çok kötüyken hiç bir çaba göstermeyen, her şeyi olduğundan iyi göstermeye çalışan, baskının sansürün ve de enformasyonun en ağırını yapan bir yönetim var ve bunu insanlara anlatmaya çalışan insanlara içinde bulundukları gerçekliği göstermeye çalışanlar var. Bunlar kral çıplak diyor. Malesef kral çıplak gezmekte ısrarcı.
O her ülkede var git biraz dünyada ki gelişmeleri takip et
BiR TARAFTA:

Her şeyi olduğundan daha kötü, daha fena, daha berbat, daha umutsuz göstermeye çalışanlar var.

BiR TARAFTA:

Her şeyi olduğundan daha mükemmel, daha güllük, daha gülistanlık göstermeye çalışanlar var.

Türkiye işte bu iki tarafın kıskacı altında maalesef...
bölünmüşten kastın, ülkenin tamamından az çok oy alan bir muhalefet partisi bulunmaması olduğu bellidir. muhalefet partileri de ak parti gibi yapıp belli kesimleri kollamak yerine ülkenin çıkarını düşünse böyle bir sorun olmayacaktır. akp ülkede en zayıf görüldüğü illerde bile yüzde otuzların üzerinde evet oyu çıkarmış yirmilerin çok üzerinde parti oyu olan bir partidir.

bölücülerin kimler olduğu ortadadır. ülke adına siyaset yapıyorum diye dolanan dangalaklar adam olmayı öğrenseler bizim bölünme diye bir derdimiz yoktur.

(bkz: chp)
(bkz: mhp)
(bkz: bdp)
(bkz: kaynağının göt olması bir önerme)
(bkz: bölünme meraklısı ulusalcılar)
referandumun mantığının zaten %50 %50 olarak başlamasıdır. bu mantıkla bakacak olursak demokrasiyle yönetilen ülkeler her seçim döneminde bölünüyor. çünkü biri sağa biri sola veriyor oylarını. başkanlık sisteminde başkan olmanın şartı %50'yi geçmektir. ne yani amerika bölünmüş bir ülke midir şimdi?
yabancı basın zaten türkiye süper gidiyor dese ''amaninnn bizim bölünmemizi istiyola'' deyip ağlayan ulusalcı yobazlar yine o yabancı basın türkiye bölünmüş bir ülke deyince seviniyor ''bakın haklı çıktık bölünüyoruz :('' diye. iş bu cümle ulusalcıların yanar dönerliliğini gösterir.
ha ayrıca demokratik seçimlerdeki oy oranlarını %93 'e %7 ya da ne biliyim birbirinden çok ötede rakamlarda bekleyen basın kuruluşunu da demokrasiden anlamadığı için ayrıca kutluyorum.
--spoiler--
TURKEY’S mildly Islamist Justice and Development (AK) party has won a ringing endorsement from voters in a bitterly contested referendum on constitutional changes that are poised to raise democratic standards and further erode the powers of the country’s once omnipotent generals.
--spoiler--
zaten ak parti'yi islamcı parti olarak lanse eden/ sanan bu cahil yayın organını pek ciddiye almamak gereiyor. ulan uyumam lazım neyle uğraştırıyolar bizi ya.
kimin böldüğünü öğrenmek için belli başlı postalcılarımızı internetten araştırabilir.
yada kısaca... (bkz: chp)
(bkz: hem evet hem hayır)
12 eylül referandum sonuçlarını ve referandum sonuçları sonrasını değerlendiren the economist dergisinin türkiye için yaptığı yorum...
haksız mı?
son derece haklı. adamlar ta analarının örekesinden akp'nin korku imparatorluğu yaratmaya çalıştığını görüyor ve uyarıyor.
bizim koyunlar ise özgürlük türküleri ile kenan evren'i yargılayacaklarını sanıyor.

meeeee....

http://www.economist.com/...constitutional_referendum
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar