bugün

tamamen bir kesime gitap edecek dizi olacaktır.bir kesim izlerken diğer kesim denk geldiğinde kanal değiştirecektir.(örn:çemberimde gül oya-hatırla sevgili)
her önemli değerden reyting çıkarmaya çalışan türk yapımcılarının fırsatçılığıdır.
facebook'ta şikayet mesajlarının dolaşmasına sebebiyet vermiştir.

örneğin; pkk'lıya burs verip annesi başörtülü, babası sakallı olanların bursunu kesen ''biz öğrencilerin namaz kılmasını değil bale yapmasını istiyoruz.'' diyen, misyoner türkan saylan şimdi kanal d'de başlicak olan dizide vatansever olarak anlatılıcak... bizim halkımız saf değil !!!

sizde tepkinizi gösterin !!!
biraz zaman harcayarak kanal d'yle sanal yoldanda olsa iletişime geçebilirsiniz...
izleyicitemsilcisi@kanald.com.tr

örnek mesaj :
misyoner türkan saylan'ın yaptıkları malum ve bilinmektedir... hristiyanlık için çalışan ve bir misyoner olan bu insanı şimdi vatansever olarak tanıtmanıza anlam veremiyorum... bizi saf yerine koyuyorsunuz... tabiki sizin mantığınızda namaz kılmayan dinini kültürünü kaybedip batılaşan çağdaş oluyor... hala sizin kanalınızı izlememiz suç... umarım artık yeteri kadar sizden nefret etmişimdir...

edit: arkadaşlar, mesajı ben yazmadım, yüklemedim, yollamadım. sakin olun.
yobaz ayıcıkların arkasından ne diyeceklerini şaşırdıkları türkiyenin en aydın ve vatansever insanın hayatının dizi konusu olmasıdır, izleyin belki hayvanlığınızdan utanırsınız.
bilinen ama üstü örtülen gerçeklerin daha fazla kapatılmasını sağlayacaktır. bu şekilde saylan, türkiye için bir şeyler yapmış gibi gösterilecek. evet yaptı, inkar edilemez. ama yaptıklarının temeline bakıldığında her adımının ülkenin zararına olduğunu net olarak görülebilir. işte bu dizi sayesinde, aklı bulanık insanımız türkan saylan'ı ihlah zannedecek, saylanın insanımız üzerinde oynadığı oyunların gerçek halini asla bilemeyecek.
ve yine gerçek tarih yine karartılmış olacak, yeni nesiller hayal dünyasının tarihiyle büyüyecek.
gerçeklere bağlı kalınırsa ibretlik bir paylaşım olacaktır.

türkan hocanın ülke için iyi şeyler yapmadığını idda eden amfibiklere söylüyorum, o poponuzu bilgisayarın başından kaldırmaya fırsat bulduysanız siz neler yaptınız vatan için iki dakika düşünün, tabi düşünmek için gerekli donanımınız varsa...

türkan hocamız cüzzamı sildi ülkenden mondofon seni! senin askerlik için bile gitmemek için bir tarafını yırttığın doğuyu karış karış gezdi, köylerde binlerce insanı muayene etti. cüzam denildiğinde sadece ülkemizde değil dünyada akla gelen isimlerdendir türkan saylan. sen de kalkmış ordan ahkam kesiyorsun.

vatanhainiymiş. yok artık lebron james diyeyim anlayacağın dilde. çydd kaç öğrenci okuttu kaç doktor çıkardı bilmezsin. kaç kız çocuğu okullu olmanın önlük giymenin ne olduğunu öğrendi...

tabi abi evlerinde büyüyen yada ablalarla yaşan birinden bu hassasiyeti beklemek gerçekten akıldışı. ha en fazla şey diyebilirim, allah cezanızı versin. evet bu anlaşılır tarafınızdan diye umuyorum...

daha laflarım var, iftara yakın agresifliğim de üstümde. susuyorum. yetsin bu kadarı.
Muhteşem bir olaydır. Bazı cahiller için artık çok geç, ama henüz zehirlenmemiş zihinler belki bu dizi sayesinde doğru bilgilenir, Türkan hocamızı doğru tanırlar.

Bu dizi yüzünden kanal d'yi izlemeyecekleri bırakın da, asıl kanal bu tepkiler yüzünden yılar ve diziyi yayından kaldırırsa, işte o zaman izlenmemeyi hakedecek. umarım kanal d böyle bir hataya düşmez.