bugün

canını dişine takarak gece gündüz demeden inönü stadını inşa etmiş beşiktaş taraftarı tarafından bu yıl olimpiyat stadı yerine maçlarını oynamak istedikleri stad.

benim vergimle yapıldı bu stad diyenler var arada şimdi düşünüyorum türkiye'de beşiktaş taraftarı mı fazla galatasaray taraftarı mı, ( türkiye'de en fazla taraftara sahip takım galatasaray) bu durumda milletin vergileriyle yapılmış bir stad ise türk telekom arena yine galatasaray'a ait bir stad oluyor en fazla vergi ödeyenler taraftar galatasaray taraftarı.

beşiktaş burda oynayablir veya oynayamaz o bir yana, bir de yüzsüz yüzsüz takımı taraftarı kulübü aşağılayarak, karalayarak, hakaret ederek, alay ederek bir yılı nasıl geçireceksin o stadda.

hadi sizin beyninizle yorumlayalım o stadı devlet yaptı diyelim bedelsiz hayrına cebinden çıkardı hükümettekiler ve türk telekom arena'yı yaptı. yapılışındaki amaç neydi? galatasaray'a 49 yıllığına kiralamak değil mi? senin inönü'nde kiralık olarak oynadığın gibi. belli bi prosedürü var devlet her önüne gelene açamayacak stadı isteyen her takım kalkıp sırf devlet yaptı diye oynayamayacak o stadda.

9 şampiyonlukla 2. yıldızı armasına taktıran takım galatasaray'ın stadını devlet yaptı demesi zorla oynamak istemesi ve bunu alay konusu yapması çok saçma.
milyar dolarlık mecidiyeköy arazisini verip kıçıkırık seyrantepede yapılan galatasaray'ın stadıdır. Şu an galatasaray'a laf söyleyenler ya hayatında mecidiyeköy'ü görmedi, ya da mecidiyeköy'ün arsa değerinden bir haberler. Aga? alo? mecidiyeköy lan? Amına koyim senin kıç büyüttüğün bağcılarda ki evinin olduğu mahalleyi hatta 3 mahalleyi satsalar ali samiyenin olduğu araziyi alamazlardı farkında mısın? işin içinde bir peşkeş olduğu kesin. Artık çok sevgili hükümetimiz stad dışında ne gibi baskılar yapıp ne gibi sözler verdi bilemiyorum ama, seyrantepedeki araziye bırakın stadı 10 bloklu site yapıp kira gelirini galatasaray'a bağlasalar yine galatasaray zararda olurdu. Şuan ''biz yaptık hehe'' diye ortada dolaşan stadı sahiplenmeye çalışan yukardaki dangalaklara bakmasın kimse. Onlar yoluda biz yaptık dediler ama gördük ki bizim deprem vergisi diye verdiğimiz vergilerle olmuş. inönü stadı nasıl ki 49 yıllığına beşiktaş'a kiralanmış olsada Beşiktaşın diyebiliyoruz, arsa+stad masrafının 20 katı değerindeki arsasını bırakan galatasarayında stadı tt arenadır. bi trollük yapmayın amına koyim. okumadan etmeden kahve köşesinde yada antu forumlarda okuyup burda satmaya çalışıyorsunuz acıyorum yeminle. Hadi bilginiz yok matematiğinizde mi yok la?

Not: bejegalıyım ve o stadta oynamayı 15.ye söylüyorum zerre istemiyorum. Zaten kasımpaşa yönetimine bakarsak maçları nerede oynayacağımız ortaya çıkıyor merak etmeyin. Yarın beşiktaşlı geçinen bir dalyarak çıkar kasımpaşa'dan beşiktaş'a büyük jest diye prim yapmaya çalışır.
bazı fenerbahçeli taraftarların bile beşiktaş'ın oynaması için seferber olduğu, stad devletin değil mi, istediğini oynatır mantığı ile yaklaştığı stad.

şimdi sen bir evde kiracısın, ev sahibi gelip sana 'ben bu evi başkasına da kiraladım, birlikte oturacaksınız' diyemez. hadi dedi diyelim.. senin bunu reddetme hakkın var. yani ev sahibi istiyor diye evini başkasıyla paylaşma gibi bir zorunluluğun yoktur. anlatabilmişimdir umarım.

edit: uu beybi, birileri üzerine alınıp, hakaret etmeye başlamış bile. seviyeler seviyeler.
devletin stadı. bu yüzden isteyen, parayı basan gelip oynayabilir.

yazık la bu cincona. stadları var sanıyorlar.*
- beşiktaş bu stadyumda maç oynayacaksa, tek izin merci galatasaray olmalıdır.

- devlet yetkililerinin galatasaray'a yaptığı, bu rüşvet vari teklifler çok çirkin.

- galatasaray'ın da stadımızda kimseyi istemeyiz anlayışı ise üzücü, zira beşiktaş stada ortak olmak istemiyor sadece maçlarını oynayacak güzel bir stada ihtiyacı var. zaten taraftarı da çok meraklı değil. o stad, bu stad farketmez - hep destek, her yerde destek-.

- he, gerektiğinde beşiktaş, inönü'yü açmıştı galatasaray'a ama galatasaray stad giderine ortak olmaya yanaşmayınca, gidip olimpiyat stadında oynadı maçlarını. gerekirse bizde gidip oynarız.

- yani işin özü kimse kalkıp bu stad galatasaray'ın değil diyemez, ama galatasaray "stad bizim oynatmayız" demesine der. ama sanki büyük bir kulübe pekte yakışmayan bir hareket olur.

- yani iş öyle büyütülecek bir olay değil olursa olur, olmazsa olmaz. tıpkı bir zamanlar bir takım galatasaraylıların dediği gibi;
sokakta oynar kaldırımdan destekleriz. beşiktaş'ımızı.

keşke inönü hiç yıkılmasa, o döküntü haliyle de olsa dursaydı yerine. bide kutu gibi ruhsuz bir beton yığını yaparlarsa...
(bkz: beleştepe)
yeni mabedimizdir. kutsaldır.
turkiye’deki her stat gibi buranin da tek sahibi devlettir.

tipki saracoglu, inonu, kadir has stadyumu gibi..
rüstem abiyle beraber bu haftaki halı saha maçımızı orda yapmayı düşündügümüz stad. parasıyla degilmi amnkoyum.

edit: dostlar sagolsun uyardılar, bu hafta büyük ustanın töreni varmış orda, o basmış parayı. mübarek kerhane gibi..
bazı kişilerin anlamamakta ısrar ettiği ve devletin durumdan kar ettiğini cemil çiçek in ağzından * rakamlarla açıkladığı türkiyenin en yeni ve en güzel stadyumu. ayrıca zamanında sinan engin ve süleyman seba nın girişimleriyle seyrantepedeki o arazyi beşiktaşın alıp stad yapmak istediği lakin sonrasında vazgeçtikleri bilinmektedir ve istenirse çeşitli linkler aracılıgıyla kişilerin bu konudaki söylemleri dinletilebilir. şu da bilinmelidirli rahmetli başkan özhan canaydın yönetim zaafiyeti göstermese stadyum arazisiyle birlikte galatasaraya ait olacaktı. cefa ye gelirsek olimpiyat stadına gitmek bile cefadır ama kimisi bunu anlamayacak kadar alakasız ve maldır. hem söz konusu olayda önce galatasaray stadı beleşe almıştır söyleminde bulunup sonrasında ben rakam açıklama anlamam sonuçta devlete yalvarılmıştır diyen zihniyet mecidiyeköy arazisinin son 2 yılda değerlendiğini düşünüyorsa * ya istanbulu bilmiyordur ya da maldır.
benim anlamadığım yıldırım demirören bu işi çözümü için uğraşmıyor alsın beşiktaşı fenerbahçesiyle ortak etsin stada 1 yıllığına kardeş kardeş geçinsinler. stad kuş sesine zaten alışık.

ayrıca bakıyorsun beşiktaşlısından çok fenerbahçelisi yırtınıyor beşiktaş türk telekomda oynayacak diye. kuş kardeşliği, insanı imrendirecek kuş kardeşliği...
bazı insanlar utanmasa 'biz yaptırdık, paramızı koyduk, ürünleri aldık ve kulübe destek olduk. işte böyle bir stat yaptık' diyecek. belki de diyen vardır. eminin olamadım şimdi.
etrafına kuşlar, akbabalar üşüşmüş öyle diyolla .
-edit- noktalama işareti .
hanımın yeri erkeğinin yanıdır, o nedenle beşiktaş'ı rahatlıkla zevcemiz olarak kabul edebiliriz bu stada. her sene kucağa gelmeden rahat edemezler zahir.

buyursunlar gelsinler, gelişine vurmayı iyi biliriz...
görsel
başkanı 20 milyon taraftarımız akp'ye oy vermiştir dediği takımın maçlarını oynadığı ve 20 milyon gs'linin (başkan dedi valla ben demiyorum) en büyük hayali olan akp kongresine ev sahipliği yapacak mubarek mekan. ayrıca rte'nin zekasına hayran kalmamak elde değil adam 50 bin kişinin kendisini yuhaladığı yerde şimdi 50 bin kişiye kendini alkışlatacak vallahi helal olsun şeytana pabucunu ters giydirir bu.
galatasarayın değildir.

27 mayıs 2012 yani bugün , akp kongresine ev sahipliği yapmaktadır.

20 milyon gs'li akpye oy verdi.
Şu anda Türkiye'de bulunan statların en iyisi ve Avrupa düzeyinde bir stat.
görsel
recep tayyip erdoğan a ait yapı.
gs lilere çok zor geliyor ama gerçek bu. bunun ispatı olmayacakmı elbette olacak, nasıl?
buyrun: kasımpaşaspor süperlige yükseldi, yönetim kurulu muazzam. başarı geldiğinde mevcut stadı büyütmek isteyecekler. o esnada tt arena yı kullanmak isteyecekler. o gün geldiğinde hangi babayiğit 'olmaz' diyecek göreceğiz.
yada şöyle düşün ey galatasaraylı: kasımpaşaspor için başbakan tt arenayı istemiş olsun.
'olmaz burası gs nin mabedidir' mi diyeceksiniz.
(bkz: hayallerde yaşıyor bazı ibneler)
26 mayıs 2012 tarihinde inönü stadı'nda saadet partisi gençlik kolları* ortalığı inletirken sesini çıkaramayan ergen kargalarca laf atılmaya çalışılan stadyum.

çarşı buna karşı çıkamamış anlaşılan, saadet partisi parayı bastırıp stadınızda tekbir getirirken atatürkçü ayaklarına yatıp bok atmak biraz salakça oluyor değil mi?

dillere destan döküntü mabedinizde her sene bu aylarda bu gibi gösterilere sike sike razı olurken sesiniz bu kadar çıkmıyordu değil mi?

zorunuza gidiyor biliyorum ama dikkatli izleyin:

http://www.youtube.com/watch?v=wpB40VJhGc0
stadın hukuki durumu hakkında;
http://www.mehmethelvaci....leksine-ait-hukuki-durum/
galatasaray yönetimi izin vermediği müddetçe hiçbir futbol takımının maç oynayamayacağı mabeddir. sözleşme ile sabittir. inanmayan adnan öztürk'e kulak verebilir.
kerhane orospusu gibi bir stad. neden? ne nedeni amnkoyum, parayı veren bu stad da istedigini yapıyor. madonna gelir parasını verir saatlerce tepişir, ak parti gelir parasını verir ki para verip vermedigide muallak, göt yalamayı sevenler "abi olurmu bizden olsun yae" deyip para almamış ola bilirler. şimdi bazı andavallar çıkmış bu stad kendilerinmiş gibi beşiktaşı bu stada kabul etmiyorlar.
lan göt herif! sana ne oluyor? parasıyla degilmi? parasını veren düdügü çalar.
biz rahmet abi ile halı saha maçını burda yapmayı düşünüyoruz.

kısacası galatasaray kulübüne beleşe gelmiş onlarında götünü kaldırmış stad. iki çift lafımda beşiktaşlılara. lan siktir edin bu göt heriflerin stadını, bunlar düşenin sırtına birde ben vurayım mantıgında ilerleyen bir garip oluşum.
galatasaray yönetiminin vereceği izin ile dahi bir başka kulubün kullanamayacağı stadtır. kulüp tüzüğünde açık olarak taşınmaz mülklerin üçüncü kişilere ancak genel kurul kararı ile verilebileceği yazmaktadır. yönetim sadece böyle bir talep gelirse bunu genel kurula götürme kararı alabilir.
kulüp TT arenayı 49 yıllığına kiraladığından bu kapsama girmektedir.