bugün

Tek servetim şu parmağımdaki yüzüğüm.
Erbakan : hadi ordan. Evet.
"türklüğü kabul eden kürt en iyi kürttür. " Başbuğ Doğu perinçek https://twitter.com/laika...status/693561898814537728
Bir gece ansızın gelebiliriz. Evet.
Çizgi savunması yoktur, Saha savunması vardır, O saha bütün vatandır.

Mustafa kemal atatürk.
Metehan çin ordusu ile karşı karşıya gelmiştir. Etrafı gözetlemek için veziri ile bir tepeye çıkar. Bakar ki çin ordusu çok kalabalık. Veziri de durumu görür ve mete han'ın geri çekileceğini düşünerek sorar. Ne düşünüyorsunuz efendim? Mete han cevap verir; bu kadar çin'liyi nereye gömeceğim.

(bkz: çin biçme makinesi metehan)
Seks cumhuriyetten bahseder.
"Ne kadar değersiz olursa olsun toprak devletin temelidir; hiç kimseye verilemez."
Mete Han

"Ey türk milleti! Sen açken tokluğu düşünmezsin. Ama tokken de açlığı bilmezsin"
Bilge Kağan

"Savaşı seviyorum, çünkü sonunda zafer var."
Sultan Alparslan

"imkanın Sınırını Görmek için imkansızı Denemek Lazım."
Fatih Sultan Mehmet

"Umutsuz durumlar yoktur. Umutsuz insanlar vardır. Ben hiçbir zaman umudumu yitirmedim."
Mustafa Kemal Atatürk
"Sen kimsin ya!"
Recep Tayyip Erdoğan
kerhaneleri kapatalım da millet bizi mi .iksin / s. demirel.
KÖYLÜ MiLLETiN EFENDiSiDiR!
biz dini yaşarız siz tüccarlığını yaparsınız.

rte nin meclis kürsüsünden kemal kılıçtaroğlunun yüzüne söylediği sözlerdir..
Benim memurum işini bilir...

Turgut özal
"Ben size savaşmayı değil, ölmeyi emrediyorum." -Atatürk.

"zamanı tanrı yaşar, insanoğlu ölmek için yaratılmış." -bilge Kağan.

"Size öyle bir vatan aldım ki sonsuza dek sizindir." -sultan Alparslan.

"benim atımın bastığı yerlere, onların hayalleri bize ulaşamaz." -fatih Sultan Mehmet.

"Biz ki Melik-i Turan, Emir-i Türkistan’ız, biz ki Türk oğlu Türk’üz; biz ki milletlerin en kadimi ve en ulusu Türk’ün başbuğuyuz!" -emir timur.

"Türk’e karşı gelen tanrı’ya karşı gelmiş demektir. Kim ki türk’e karşı gelirse silin, yok edin!" -tong yabgu.

"tanrı birilerini cezalandırmak istiyorsa üzerlerine türkleri gönderir." -Atilla.

"dünya sulh istiyorsa Türk'e biat etmek zorundadır." -oğuz Kağan.