bugün

en buyuk gelirinin paraşüt eğitimi verdiği zengin bebelerinin olması gereken beleşci kurum .
vatandaşın kurban derilerine zorla el koymaya çalışan nebbaşların çocukları tarafından kurulmuş post örgütü.
yıllarca bizim derilerimizi toplayıp bize bir faydası olmamış, zengin veya torpilli sıpaların uçtuğu ve bizi planörden bile mahrum bırakan fasa fiso kurum. beleşçidir ayrıca kendisi. şu sivil havacılıkta bir rekabet olsa da rahat etsek ne güzel olur. kurban derisi alamayacak olmaları sevindirmiştir efendim. zaten bir şey yaptıkları yoktu arada bir yangın söndürmek dışında, ona da çok para gerekmez.

edit: atatürk kurdu diye gezerler ama 80 küsür yılda bir pırpır bile üretememiştir kendileri. n'oldu lan o kadar kurban derisi?
beğenmediğimiz romanya bile kendi planörünü üretmiş uçmuşken bu kurum onlarca yıldır milletten aldığı bağışla bunu bile becerememiş. artık o kadar kurban derisini ne ettiler bilinmez. eğitim verip pilot yetiştirip daha sonra sokağa atmasıyla ünlüdür. türkiye'de en çok düzenlenmesi gereken kurumların başında gelir. 1950'li yıllarda kalmıştır kendileri.

http://en.wikipedia.org/wiki/ICA_IS-29
görsel
görsel
kurban derilerinin vermenin yasaklandığı kurum. yazık. evet.
sittin senedir zerre üretim kabiliyeti kazanamamış, utanması gereken kurum. pul toplatma yeri.
(#22652428)

azalarak bitsindir.
kurban derilerinin nereye gittiği belli olan kurumdur. Ayrıca bu kadar büyük odeneği olmasına rağmen ne işe yaradığı bilinmez.

http://www.hurriyet.com.tr/ekonomi/27511024.asp
akp'nin bir kısım emekli paşayı nasıl satın aldığını anlamak için bakmak gereken kurum.
ak parti'den önceki hali unutulan kurum.
THK Yüksek istişare Kurulunca hazırlanan deklarasyonda, "THK Genel Başkanlığı ile koordineli yeni ve şeffaf bir mütevelli heyet atanması gerektiği" belirtildi.
emeklerim türk hava kurumuna gitti şeklinde deyişi aklıma gelen kurum.
Şu yaşıma geldim hala kurban derisiyle bu kurumun arasındaki ilişkiyi anlayamadım.

Hayır napıyorlar, koltukları mı inek derisiyle kaplıyorlar? Yok yani napıyorlar?? Çok sinirliyim lan. Napıyorlar!!??
istanbul şubelerinin haftalardır telefonlara cevap vermeyen kurum.

yaz eğitimleri için başvuru nasıl yapılacak bilmiyorum.
Ne sikim yaptığı merak edilmektedir. Kapatın gitsin. Sportif havacılığın anuna koymakran başka bir işe yaramıyor.
ilk uçakları 2014 de uçuyordu ne oldu o iş? Olmadı... Yazık.
Türk havacılığının önündeki en büyük engel.
Devletin THK gibi bir kurumu varken Orman yangını söndürme işini ihaleyle bir Mimarlık şirketine vermek nasıl bir zekanın ürünüdür?

Şu komediye bakın.

Orman yangını ihalesini alan şirket, yangın uçağı olmadığı için ucakları başka bir şirketten kiralıyor.

Yani bir orman yangınını söndürmek için 2 şirkete para kazandırılıyor.

Hal böyle olursa tabii ki "yangın çıksın da para kazanalım" diye ellerini ovuştururlar.

Yangın çıksın ki ihaleyi alan şirket, diğer şirketten uçak kiralasın. Hem kendisi hem diğer şirket kazansın.

Bir önemli bir bilgi daha verelim. Orman yangın söndürmesi ihalesini alan mimarlık şırketinin, uçak kiraladığı şirket Kanadalı.

Bu Kanada sevgisi nereden çıktı? Madenlerimizi veriyorsunuz. Yangın söndürme uçaklarını kiralıyorsunuz. Hayırdır?
Ne THK’imiş. Yıllarca deri, zekat topladı da ne oldu ? Sanılıyor ki bedavaya yangın söndürüyor. Milyon paralar istiyorlar uçak kaldırmaya. Yine sanılıyor ki devlet kurumu. Fakat THK özerk bir kurumdur. Devlet hem daha ucuz hem daha hızlı diye helikopter kullanıyor. Thk’ya para yedirmeyince birilerinin kanı bitleniyor. Thk yönetimi kasayı boşaltmış ve çoğu istifa etmiş. Kurumun dini imanı para ama hala bi thk güzellemesi aldı başını gidiyor.
Kurban derilerine el mi koyulmuş ne olmuş.
kayyum atanarak şirketin geleceği garanti altına alınması durumudur. net.
Kısaltması thk olan kurum.
thk atatürk tarafından kurulmuş bir sivil toplum örgütüdür.
sahip çıkmak için illa devlet kurumu olması gerekmiyor. osman hamdi bey devlet kurumu değildir örneğin. ama bu milletin değeridir. thk da öyle.
neyse borcları üstlenilen ali Ağaoğlu gerçegi varken thk'ya kayyum atanma nedeni elbette ki maddi değil.
kendini bakan sanan bir soytarıyı madara etmesi.
türkiyede bir kurum yokedilmek istenilirse önce kurumun kendi içinde yozlaşmasına göz yumulur hatta desteklenir. misal kurum içinde bir yolsuzluk yapılır bu olay mahkemeye taşınır ama mahkeme sallamaz yapanın yaptığı yanına kalır.

yıllık gelir gider tablosu hakkında hiç bir fikrim yok lakin çok değerli gayrimenkulleri olan bir kurumdur.

not: buna değinmek zorundayım, ben thk başkanı olsam elimde yangın söndürme uçağı olsa ağustos 2019 daki yangın sırasında kaldırırdım bunun için izin beklemezdim hiç kimse de niye yaptın diyemezdi.

şimdi kurum itibarını kaybettiğine göre elindeki mallar değerinin çok altına önceden belirlenmiş kişilere ''ihale'' yoluyla satılabilir. bol kazançlar .
korona sebebiyle kurban derisi toplamıyorlarmış. fakat cemaatler harıl harıl topluyor