bugün

türk ve kürt gençlerini iyice gözlemleyebilen birinin rahatlıkla fark edebileceği bir durum. türk gençleri arasında nedendir bilinmez ama kürt gençlerini içten içe kıskanma durumu bulunuyor. aslında sözlük içerisinde ve toplumumuzda çıkan faşist akım hep bu sebepten dolayı kaynaklanıyor. türk gençleri kürt gençlerini kıskanıyor.

kürt tarihinin baş kaldırılarla dolu olması ve destansı yapısı sebebiyle kürt dostlarımızın kendileriyle övünmeleri haliyle doğal karşılanmalı. kürtler özgürlüklerine düşkün, asla ve asla esaret altında yaşamayı kabul etmeyecek cinsten bir dünya görüşleri olduğu apaçık ortada. türk gençleri de haliyle biraz gıpta ile bakmaları, biraz da kıskanç duygular beslemelerini doğal karşılıyorum. fakat bu özgürlük şiarını benimsemiş insanlara karşı gösterilen kıskanç tavır zaman zaman faşist ve şovenist duygulara yol açabiliyor.

olayı siyasi yöne doğru çekme niyetinde değilim. tamamen objektif bir yaklaşım ile kürt gençlerinin gözlerindeki özgürlük ateşi ve onuru, (burada belirtmek istediğim bölücülük duygusu değildir) nedenini anlamadığım bir şekilde türk gençlerinince yıpratılmaya ve püskürtülmeye çalışılıyor. kıskançlık kimi zaman yararlı bir duygu olabilir ama ipin ucu kaçınca farklı boyutlara ve çatlaklara yol açabilir. özellikle son dönemlerde türk gençlerinde oluşan yozlaşma kürt tarafında pek gözlemlenmiyor. örneğin türk gençleri artık kültürlerine ve değerlerine sahip çıkmazken kürt gençleri geçmişini ve değerlerini olabildiğince sahip çıkarak, onları yükseltiyorlar. belkide bu durum türk gençlerindeki benliğini yitirme duygusunun verdiği bir psikolojik etki sebebiyle saldırganlığa yol açıyordur.

türkler ile kürtlerin ortak paydaları çok fazla olduğu gibi farklılıklarıda bir hayli fazla. fakat bu iki halkın kardeş ve ayrılamaz bir bütün olduğu gerçeğini değiştirmez tabiki. önemli olan aynı coğrafyada bir bütün halinde yaşayabilmeyi sağlayabilmek ve bu kıskançlık duygularından kendimizi soyutlayabilmek.
(bkz: kardeş kardeşi kıskanır)
(bkz: iki nokta üst üste ve parantez kapama)

böyle bir başlığa çok bile gelecek açıklama budur.*
saçma sapan düşüncelerden bir tanesi.
* dangalaklığın son aşaması olan durumdur
(bkz: dallamanın sallaması)
gene iki aynı ülkede yaşayan halkı birbirine düşürme çabasıyla yazılmış bir yazı , inanmayın , sallamayın şunu...

(bkz: sıçarak heykel yapma sanarı) *
don kulot sıçması..anca giyer osururum sana *
umarım ironi yapıyordur yoksa sağlam saçmalamış.
(bkz: hassiktir diyoruz hassiktir)
iskoçyalı gençlerini kıskanıpta ''biz niye etek giymiyoruz '' diye olası bir kıskançlık içine girilmesinden daha mahsun bir kıskançlıktır .

Türk milleti kahramanlıkları ile zaten tarih yazmıştır .Tarih üzerine tarih yazılmaz .

''Bir türk dünya'ya bedeldir '' boşuna denmemiştir .Bu etnik kökeni ne olursa olsun kürt, çerkez, laz atalarının kanı ile sulanmış topraklar üzerınde doğan her genç bundan gurur duyacaktır . Ve kıskanılmayı hakedecektir.

Bırakınız , ingilizler, Yunanlılar sizi kıskansın
(bkz: türklerin kürtleri kıskandığı gerçeği)
bu yazıya hakkıyla cevap verecek kadar doluyum ancak bilhassa kendim ve türkiye topraklarında yaşayan çoğu bireyin, hizmet ettiğin misyona tuz, şeker olacak hiçbir eylem ve söylemde bulunmayacak kadar zeki olduğunu biliyorum.

(bkz: amacın ne)
(bkz: Türk olamadığı için Türk e çamur atan yaratık)
- kanka ya kürt gençleri dağa çıkıyor çok kıskanıyorum onları
& efenim
- dağ diyorum teröritlik diyorum
& tamam kanka sana bir daha peste sekiz atmayacam sana iyi gelmiyor
- öyle deme ama aylarca hiç yıkanmadan ter için süper ya!
& evet evet sana fazla geldi bu.
istanbuldaki travestilerin hepsinin kürt olduğunu düşününce manasız kaçmıştır. (bkz: travesti)
psikolojik baskı,saçma bir başlık,siyasi bir amaç=rezillik.
"özellikle son dönemlerde türk gençlerinde oluşan yozlaşma kürt tarafında pek gözlemlenmiyor.
örneğin, türk gençleri artık kültürlerine ve değerlerine sahip çıkmazken, kürt gençleri geçmişine ve değerlerine olabildiğince sahip çıkarak, onları yükseltiyorlar.
belkide bu durum türk gençlerindeki benliğini yitirme duygusunun verdiği bir psikolojik etki sebebiyle saldırganlığa yol açıyordur."

yukardaki paragraf #7997855* no lu entryden alıntıdır.

yüzde yüz katıldığım bir bakış açısıdır, doğrudur da.
türk(!) gençleri bu görüş karşısında saldırgan bir tutum sergilemek yerine 'acaba mı" diye kendilerini sorgulamalıdırlar.

öyle kendin çal kendin oyna misali, "Bir türk dünya'ya bedeldir" demekle "büyük" olunmuyor ne yazık ki.

edit: oturup hatalarınızı düzelteceğinize eksi oylayarak saldırıyorsunuz aklınızca. gerizekalı ve kıskançsınız.
gülüyorum size ve eksi oylarınıza.
tipsizlik kıskanma meselesi olursa türk gençleri kıskançlıktan çatlar bile .
yıllar öncesinden, bu ve bunun gibi asılsız görüş sahiplerini öngören bir liderden gelsin.

(bkz: türk övün çalış güven)
(bkz: provokasyon)
(bkz: provokatör)
(bkz: faşizm)
(bkz: faşist)
şimdi kırıldım gençler kıskanmaya başlamışsınız haber de vermiyorsunuz.
(bkz: Ne mutlu Türküm diyene)
(bkz: yok öyle birşey)
aynen ya çatlıyoruz. *
o seksi şivelerini kıskanmam sebebiyle dahilim bu olaya.