bugün

yunan gençlerinin demokratik tepkilerini koymaları, adaletsizliğe baş kaldırmaları, gelecekleri için bütün dünyayı yakabilecek cesarette olmaları göz önüne alındığında kesinlikle yapılması gereken türk gençlerinin yunan gençlerini örnek almasıdır. ben bir türk genci olarak yunanlı dostlarıma gıpta ile bakıyorum şahsen. onların topluma karşı olan duyarlılıkları, onların özgürlükçü düşünceleri beni gerçekten gururlandırıyor.

günümüz türk gençliğinin en büyük sorunu apolitikleşme iken, yunan gençleri ile aramızdaki dağlar kadar olan uçurum inanın beni üzüyor. özellikle yunanistan'da baş gösteren o gençliğin özgürlük ve devrim çığılığı oturduğum yerde küçük don'u sağa doğru yatırmışken tüylerimi diken diken etti. sokakları sermayeye ve halk düşmanlarına dar etmeleri, grev öncülükleri etmeleri ve demokratik tepkilerini en üst düzeyde yukardakilere göstermeleri gıpta ile bakılacak bir davranış. fakat bir de bizim toplumumuza bakalım; içler acısı bir haldeyiz. yozlaşmanın had safada olduğu toplumumuz hiç bir demokratik tepki ortaya koyamıyor ne yazık ki.

örneğin imf toplantılarını protesto etmek için yunanistan'dan ülkemize gelen küçük bir yunanlı genç topluluğunun o günkü azmi, cesareti ve mücadelesi bizler arasında takdir toplamıştı. hemen belirteyim devrimci şiddetlerini kullanmaktan asla kaçınmıyorlar. yeri geldiğinde geceyi özgürlük molotoflarıyla aydınlatıyorlar, gerekse kaldım taşlarının altında bulunan cennet kumsallarını korkusuzca açığa çıkarıyorlardı. kolluk güçlerine karşı olan tutumları ve besledikleri duygular bana darağcına giden 3 fidan'ı bile hatırlattı o gün. fakat bizim gençliğimiz açıkca söyliyeyim yunanlı gençlerin özgürlük ateşinden çok daha geri durumda.

ben şahsen yunan gençleri ile kürt gençlerini çok yakın buluyorum cesaretleri konusunda. iki toplulukta esaret altında yaşamayı asla ve asla kabullenmeyecek bir yapıya sahip. günümüzdeki kürt gençlerinin verdiği demokrasi mücadelesi ile yunan gençleri arasında patlak veren özgürlük şiarı çok fazla ortak nokta taşıyor. bizler türk gençleri olarak özellikle yunan gençlerinin cesaretini örnek almamız gereklidir. bağımsızlığımız ve özgürlük bu cesaretten geçiyor.

enjoy herkese.
(bkz: uygulanması sakıncalı örnekler)
yunanlı genç denince bir kaç kitapta karşılaştığım durumu sizinle paylaşmaktan kıvanç duyarım.
oğlancıymış ya bunlar?!?
Türk genci'nin örnek alması değil alınması gerektiğini ortaya koymak oldukça kolaydır, damarlardaki asil kanı unutmak ise oldukça ütopiktir.
şu açıdan doğru kelamdır bir çocuğun polis kurşunuyla öldürülmesiyle yunan sokaklarına dökülüp adeletin yerini bulması için günlerce direnen bir yunan gençliği ise yerden göge haklı olan hededir...
sen yanmazsan ben yanmazsam nasıl çıkar karnlıklar aydınlığa.....
türk gencinin atalarının izinden gitmesi yeterlidir...

geçmişindeki değerlerinden utanan, soyundan utananlar başka ırkların izinden gitmek isteyebilir. bu çok doğaldır. her milletin bilgisi, türk milletinin sahip olduğu gibi denizler kadar geniş olmayabilir. bunu da anlıyorum.

çoban arıyorsanız dünyada çok, gidin onun arkasına koyun olun...
Türkiye'deki sosyalistler iktidar olduğunda Türkiye'deki komünist gençliğin durumuna örnek teşkil eden durum.
Genç yunan komünistler genç yunan sosyalistlerden rahatsız

(bkz: Genç komünistler genç sosyalistlerden rahatsız)
(bkz: aferin bok gibi düşünmüşsün)
türk gençlerinin örnek almaya değil, örnek alınmaya ihtiyacı vardır. bu böyle biline!
(bkz: peoples of europe rise up)
yunanlar türkleri örnek almalı. türk genci kadar cesaretli olmalı. türkün bileğini bu dünyada ancak türk büker.
tembel tembel otursunlar, hiç bir halta yaramasınlar. Birileri evladım neden böyle dediğinde hayt huyt etsinler isteniyorsa evet örnek almalılar.
bu başlıktan ve don kulot'un güzel entryinden sonra, yine kendin çal kendin oyna yapacaktır sözlükteki osmanlı devrine tutuklu kalmış türkçü yazarlar.
"en iyi biziz, biz den büyük yok" naraları atarlar yine. (bkz: hayallerle yaşamak)
yunan gençleri türkleri, türk gençleri ise kırgızları örnek almalılardır, yani biraz biraz daha bilinçli olursak bu ülke için iyi şeyler yapamasak bile iyi şeyler düşünürsek ve birlik olursak inanıyorum ki iyi şeyler yapabiliriz. solcu-sağcı muhabbeti değil önemli olan birlik olmak. kürtleri, alevileri vs. farklı sınıflamak yerine aynı sınıfta görmek hepimizi.
muhtac olduğun kudret damarlarında ki asil kanda mevcuttur.
ulu önder boşuna söylememiş.
alınması gereken örnek bir davranışları varsa alınmalıdır da, fakat banka yakarak hamile bir kadının ölmesine sebep veren aynı gençler ise çok çok yazıktır.
(bkz: hepimiz yunanız)
(bkz: yaşasın yunanlılar)
(bkz: yunan gençlerini sikeyim türklere birşey olmasın)
örnek alınacak başka topluluk mu kalmadı da yunanlıları örnek alacakmışız dedirten önermedir. devletini sil baştan kuran, bütün zorluklara kendi başına karşı çıkan, milletinin ihtiyaçlarını yine milletinin yardımıyla görebilen başka bir devlet varsa söyleyinde onu örnek alalım. karşıma geçipte tarihin en eski uygarlıklarından birinden gelme bir toplumu örnek aldırmayın bana.

(bkz: yunan gençlerinden dantel örneği almak)
yunanlılara ve kürtlere özeneceğine tarihini biraz daha kurcala, kurcala ki özenilecek gençlik gör.

[null http://ufoss. com/wp-content/uploads/2007/12/canakkalesavasi. jpg]
niye ki yunanın (bkz: bokun da boncuk mu var)? diye soruyla devam edilebilir.
bir özdeşleşme yapılacak olursa yunan yerine kürtleri örnek almak gerekir.
zaten buna da gerek muhtaç olunan kudret damarlardaki asil kanda mevcuttur.
yanlış örnek alma önermesidir.

konuyla alakalı olabilir:

türk siyasetçileri italyan siyasetçilerini çoktan örnek almıştır. *
Türk kürt kardeştir, ayrım yapan yunan dır.