(bkz: chp kadın kolları söylemi)
açık saçık karıların plajda işi ne diye hiç düşünmeyen insan dışı varlıkların utanmadan sorabildikleri sorunsal.
eğitim ve öğrenim görmek için.
belki de gün gelecek başını örten kadınlar başını açanlar için aynı soruyu soruyor olacaklar, başını açan kadının üniversitede işi ne?
açıkların üniversitede işi ne? 1 asır önce tersi olan durumdur. Hristiyan uygarlığı çerçevesinde sol görüşün ezilmiş insanlarının sorunsalıdır.
sözlüğü sıkça sorulan sorular bölümü zanneden kişinin sorduğu sorudur.
kutuplaşmanın yarattığı garip insan söylemidir. ayrıca anlam vermekte zorlandığım, taraf olmaktan çok taraf olmaya çalışma çabasını ifşa eder soru tümcesidir.

yasaklar insanları o denli garip hale getiriyor ki, kutbun bir tarafı üniversiteye giden kızlara orospu muamelesi yaparken diğer tarafı da türbanlıların bireysel özgürlüğü ile uğraşıyor. sanırım bu ve benzeri bakış açısı körlüğünün tamamı kafa karışıklığı ve cehalet. benim aklıma şu an daha iyi bir açıklama gelmiyor, üzgünüm.
(bkz: neden hiç türbanlı bilim kadını yok) diye sorarsiniz sonrada.
(bkz: camiye giremeyen kadını üniversiteye sokma çabası)
öyle ya üniversiteler neden var? arkadaş evlerinin çiftlere özel odalarında sarhoş olmak için.
yani bizim ülkemizde düşünülen bu. kapalıyı pazarda açığı zirvede görmek istiyoruz. helal bize çok çağdaşız.
üniversiteye gitme amacı eğitim olmayanların cevabını bulamayacağı soru.
tamam, ben insanların üniversitelerde ideolojik simgeler istememesini anlayabiliyorum.

velev ki bu hususlar da kabul edilmiş olsun.

ben de üniversitelerde deniz gezmiş afişlerini, tkp bayraklarını, yeteri kadar 'ideolojikleştirilmiş' 1 mayıs bildirilerini, siyasi içerikli flamaları, bir kesimin savunuculuğunu yapan şarkı-türkü organizasyonlarını istemiyorum desem; herhalde faşist olurum.

türbanın bir din materyali olduğu göz önüne alınırsa, benim taleplerimin daha makul olduğunu herkes müşahede edebilir.

fakat işler böyle yürümüyor.

el cevab: sen neden orada isen, onlar da o sebepten mütevellit oradalardır.
Onemlı olan basının ustundekı degıl ıcındekı.
okumak, vatana millete hayırlı olmak, ve bu gibi kafalar "karıma kadın doktor baksın" dediklerin orada olmak. yeter mi?!
saçlar bob marleyi tişört che guevara, gözlükler john lennon, piercing marliyn manson, dil tiki kız dili.

video: http://video.uludagsozluk...n-başörtüsü-yorumu-34315/+

bence senin 75 milyon halin var amk.

o değil de anlattığı gibi şapkaya laf edip türbana laf etmeyen hocanın ben göt deliğine saplayayım.

benzer şey benim de başıma geldi lan.

ya muhabir sen ne diyon yarram? resmen tartışmaya girmişin rastalıyla. sen işini yap sigigit.
merak edilen sorunsaldır. aydınlanmak istemeyen kızlarımızın ne işi var? evet.
provokasyon. şimdi hepsi temizliğe geri döndü.
biz birinci ve ikinci sınıftayken, türbanlılar kafalarına türbanlarının üzerine peruk takıyorlardı. ancak sanki ''bak görün, ne hale geldik, izin verin bize artık'' dercesine bir peruktu. öylesine çirkin, öylesine kakalak sıçmışçasına, öylesine pervasız bir peruktu ki, gülmemek için zor tutuyorduk kendimizi. neyseki artık türbanlarıyla giriyorlar. gereksiz şeyler bunlar. şekilcilik belli bir noktaya kadar her ideolojide vardır, ancak yine de insanların ait oldukları siyasi ya da dini fikrine uygun şekilde giyinmelerini yasaklamak demokratik değil.
sorgulanmasi gereken durum.
ev isi yapip, kocanizin eve donmesini falan beklesenize, sizin neyinize okumak ?
bir aralar eylem yapıp provokasyon çıkarmaktı. akp iktidar oldu, eylemler bitti.
merakla, ve şaşkınlıkla cevabını beklediğim sorunsal.

işi ne ?
Çağdaşım, sadece ben eğitimli olmalıyım görüşü altında şekillenmiş yargıdır. Güya kendini ileri seviye görenlerin bu tutumuna islamda bir zamanlar cahiliye dönemi deniyordu. Ben bir fark göremiyorum.
Sizin oranizi buranizi açıp gitmeniz sorun değilde benim örtülü olmam mi sorun bırakın isteyen istediğini yapsın. Senin öyle okula gelmendeki amacın neyse benimde okula gelmemdeki amaç o. Ne senin etek boyun, saçların, piercing ne de benim basimdaki örtü kimseyi ilgilendirmez!
başlıgı acan arkadasımız muhtemelen sarhoştu. az icin şu meredi.
Türbansız kızların işi ne ozaman hiç bir kızın okumaya hakkı yok üniversite eğitim vermek için var bazı kızların vermesi için değil .