bugün

üniversitede derse giren bi hoca var, deyip türlü türlü tip sayarım.Zaten üniversitelerde kaç tane "bilimsel ve tarafsız" hoca var? ders anlatırken bile tarafı anlaşılıyor. roma hukuku dersinde şeriat mı konuşulur? adam 2 dersi buna ayırdı.
kısaca hocanın görüşünü etkilemez, hocanın ibadetini yapmasıdır tıpkı namaz kılmak gibi. arada fark yok.
edit : türkçe düzeltildi.
her ogretmenin takmasi zorunlu olmasi dilegi ile selamladigim ogretmendir.

ideal olanin, erkeklerin ogretmenlik yapmasidir. ama kadin illa calismak zorundaysa (kocasi sakat olabilir, is goremiyor olabilir) , mutlaka basini ortmeli ve sadece kizlarin oldugu bir okulda ogretmenlik yapmalidir.

kesinlikle erkek cocuklarin oldugu okulda ogretmenlik yapmasi caiz degildir.
insanların dini inançlarına dil uzatmak kimsenin haddine değildir fakat bir öğretmen adayı olarak söylemeliyim ki öğretmenin dini inancı siyasi görüsü duruşu olamaz her öğrenciye eşit uzaklıkta olmalıdır ve öğrencier de bu eşitlği hissetmelidir. Velileri saymıyorum bile önyargısız yakalaşılması taraftarıyım.
Artık bunları aşın ya. Türbanlı degilim. Fakat insanların inancları geregıni yapmasını neden yadırgıyoruz? Madem din ve vicdan özgürlugu hakki taninmis bize. Birakin insanlari. Insanlarin inanclari geregi dogrultusunda yasamasi sizleri korkutmasin. Asil inancsiz hosgorusuz vicdansiz insanlardan korkun.
Lise son sınıfta peruk takan bi öğretmen vardı , her istiklal marşı olunduğunda tuvalete giderdi .
Sevmiyorum arkadaşım bu tip insanları , inançları için değil bir gruba üye olduğunu göstermek için takıyor çoğu .
Lisedeki matematik hocam sınıftaki kızlara kapanmaları için öğüt verip dururdu tabi benden çekinirdi söylemezdi bişey..hiç sevmedim hep tartıştım yine çıksa karşıma daha çok tartışırım ne demek derste din i konulara ritüellere girmek !
- öğretmenim depremler nasıl olur?
+ fötö törör örgötö yapar
ya fetöcüdür yada diğer % 50 dendir..

pardon, dolar 3.40 a çıktığından beri, % 40 e düşenlerdendir...

zamanla azalacaklardır...
Bulunduğu ortama göre davranmalıdır. imam hatipteyse hangi dersin öğretmeni olduğu farketmez dini öğütler tabiki vermelidir. Fakat diğer okullarda pek sıcak karşılanmaz, bu yüzden dini konuları açmamasını öneririm işini yapıp çıksın. Ben imam hatipte okuyorum türbanlı değilim çok açık giymem ama türbanlı gibi de giymem. Okulum bana edebi adabı öğretti. Nerede nasıl davranmam gerektiğini bi kıza yakışıcak davranışların neler olduğunu öğretti. Çok koyu atatürkçü arkadaşlarım ve türbanlı öğretmenlerim var. Asla bi zorlama yok kapanmak veya din konusunda. Sadece okuldaki davranışlarımıza dikkat etmemiz gerektiği için uyarırlar her okul gibi o kadar. Ön yargınızı yıkın. Çok merak ediyorsanız imam hatip okulundaki bir derse girin lütfen rica ediyorum
bırakın artık kıyafetleri sebebiyle insanları yargılamayı da iyi insan mı kötü insan mı ona bakın.
28 şubat sürecinde zorla başı açtırıldığı, eğitim hakkı elinden alındığı, ağlatılarak okuldan atıldığı için yakın zamana kadar mecburen başı açık çalışmak zorunda kalan, ancak imkan bulunca örtünen öğretmendir. başındaki türban islamı temsil ettiğinden islam düşmanlarının kendisinden hoşlanmadığı ve bilgisine bakılmaksızın kötülendiği öğretmen türüdür. ayrıca kendisine bu tavrı sergileyenlerin kendilerini de müslüman olarak tanıtmaları, dedelerinin hacı olduğunu söylemeleri de ayrı bir enteresan durumdur.
mallar anlamamakta ısrarlı türban siyasi bir sembol kimse türbanlı birinden kaliteli modern bir eğitim beklememeli, bana gerici eğitim şart diyenlerdenseniz yazık ki koskoca insanlık tarihinde sizin döneme denk geldik amk.
Türban,ideoloji ve siyasi simgeyi aynı cümlede kullanarak ıq seviyesini ortaya koyan yazar beyanıdır.
- hocam dinozorları anlatır mısınız?
+ dinozor diye bir şey yoktur. deve aleyhisselam vardır. amin allahıma şükür yareppime.
bazı sikiklerin saygı gösteremediği öğretmenmiş. eşşek gibi göstereceksin o saygıyı. için kıyıla kıyıla sinirden kendini siksen bile eşşekler gibi göstereceksin.
rejimin baskısıyla evet çıkarsa bütün öğretmenler türbanlı olması işten değil. çocuklarımızı tarikat militanlarına mı bırakacağız? tabi ki saygı duymuyoruz.
Ders alınan diğer hocalardan bir farkları olmazlar.

Kafanızda büyütmeyin yani.

Edit: milletin dini kimliğinden size ne anasını satayım. Gidin o kapalı zihninizi biraz açın, insan olun.
Tabi tabi ögrencilerin karşında pileli minisiyle bacak bacak üstüne atıp şevkini arttırmalı. O zaman çok hoşuna gider bazılarının.
Şimdi öğrenci olsaydım, hayallerimi süsleyen öğretmen olurdu. Evet.
ne yazık ki ben bu öğretmenler yüzünden derse değil de türbanın desenlerine odaklanmaya, neden onu taktığına, acaba burdan çıkıp namaz mı kılacak diye düşünmeye başlıyordum.
ablamdır, öyle geri kafalı da falan değil sadece korkudan yapıyor bunu, ben türbana karşıyım ama hertürlü özgürlükten yanayım.
öğretmendir.
öğrencisine ne katabilir diye düşündürmektedir. türbanlı biri çağ dışı simgesini başında taşırken çocuğa ne katabilir? sorgulama becerisi, bilgi birikimi? bence hiçbirini katamaz. kendi çağ dışı fikirleriyle onu zehirler ve alttan alta dini propagandasını sürdürür. çocukları türbanlılardan korumalıyız!
türbanlı olması onun bir şey bilmemesi anlamına gelmez. beyinlerinizi değiştirmenizi öneririm sayın yazarlar. lütfen insanların tercihlerine saygılı olunuz. kim nasıl mutlu oluyorsa öyle olmalı.
görsel