bugün

BAŞBAKAN Recep Tayyip Erdoğan’ın grup toplantısında “Önemli bir yakınımın gelinini yerlerde sürüklediler” diye ipucunu verdiği, Kabataş’ta bebeğiyle eylemcilerin saldırısına uğrayan kadındır.

http://www.hurriyet.com.tr/gundem/23489701.asp

--spoiler--
istanbul’da bir ilçe belediye başkanının gelini 25 yaşındaki Z.D, saldırıdan hemen sonra darp raporu alıp, Çağlayan Adalet Sarayı’nda görevli Cumhuriyet Savcısı Nihat Karpınar’a suç duyurusunda bulundu.

Durumu iyi

Telefonla görüştüğümüz Z.D’nin babası işadamı A.F, “Kızım şu anda kocasıyla şehir dışında. Şiddet gördü. Hamdolsun durumu iyi. Gerekeni yaptık” dedi. Annesi i.H.F de, kızının yanlarında olmadığını, durumunun iyi olduğunu söyledi.

Başbakan nikah şahidiydi

18 Haziran 2010’da Florya Sosyal Tesisleri’nde evlenen Z.D’nin nikahına Başbakan Recep Tayyip Erdoğan da katılmıştı. Çiftin nikah şahitliğini yapan Başbakan, üç çocuk tavsiyesinde bulunmuştu.

Haberleri izleyemiyor

işadamı A. F.’nin kızı Z.D’nin 1 Haziran günü Kabataş’da uğradığı saldırıyı, Yenişafak Gazetesi Yazarı Abdülkadir Selvi bugünkü köşesinde açık isim vermeden anlattı:
“Başbakan’ın grup konuşmasında, ‘Çok önemli bir yakınımın gelinini yerlerde sürüklediler’ cümlesi vardı. Bu sanki geçmişte yaşanmış gibi algılandı.

Ama olay yeni.1 Haziran Cumartesi günü istanbul’da yaşandı.

istanbul’da büyük bir ilçe belediye başkanının gelini. Z.D. 1 Haziran Cumartesi sabahı arkadaşlarıyla Adalar’a gidiyor. Yanında 6 aylık bebeği var. Akşam vapuruyla Adalar’dan döndükten sonra, Kabataş iskelesi’nden kocasını arıyor. Eşi, Kabataş iskelesi’nin karşısına geçip beklemesini, almaya geldiğini söylüyor. Kabataş iskelesi’nin karşısına geçerken bir grup eylemciyi görüyor. Bunların Gezi eylemcileri olduğunu fark ediyor, hatta çevre ve ağaç eylemi yaptıkları için de en ufak bir rahatsızlık hissetmiyor.
Ama ne oluyorsa o sırada oluyor. Grubun içinden birkaç kadın, ‘Tayyip’in…’ diyerek önce sataşmaya daha sonra saldırmaya başlıyorlar. ‘Ne geldiyse bundan geldi’ diyerek başörtüsünü çekiyorlar, genç anneyi tekmelemeye başlıyorlar. Bu sırada grubun içinden bazı erkekler de vurmaya başlıyor. Olay yerindeki bir adam müdahale edip, genç anneyi kurtarmaya çalışıyor. Onu da dövüyorlar. Bebek arabasını parçalıyorlar, genç anneyi tekmeliyorlar.
Bu arada, ‘Bu sefer devrim yapıyoruz, sen de gideceksin Tayyip de gidecek’ diye bağıranlar, ‘Tayyip’i asacağız’ diye öfke nöbetine tutulanlar var.
Durun daha bitmedi. iğrenç olanı daha sonra sergileniyor… Kimse şuraya buraya çekmeye çalışmasın. Bu olay yargıya intikal etti. Vücudu mosmor… Z.D. hastaneden rapor aldı. Panik atak geçiren genç anne, haberleri izleyemiyor, evden dışarı çıkamıyor Olayların ortasında kalan ve ayağı tırmık izleri taşıyan bebek ise o günden itibaren sütten kesildi.”
--spoiler--
Artık bu geziparkı olaylarını desteklemeyenlerin susması gerektiğini düşündüren başlık. Bu benim direnişim arkadaşım beğenmiyorsan siktir git.
Anarşi denildiğinde gürleyenleri görme özürlü ve okumaz-yazmaz yapan habere konu olan annedir.
daha inandırıcı olanı:

http://tinyurl.com/o7da6lf
belgeler çıkana kadar "yok artık bebege saldırmaz turk halkı" dedıgım kadındır.
olmamasını istediğimdir. olmaması için ınsanlığın bu kadar düşememsi için dua ettiğimdir.

ama şoyle bı gerçek de var

(bkz: kanyon avm de mahalle baskısı)
Başörtüsünden prim yapmaya çalışanların bir başka yalanı. Allah'ın kayıtsız şartsız emirleri var. MEsela halkına küfredip israiloğullarının fesatbaşlarıyla muhattap olma dostluk kurma diyor, sen bugün gidip muhattap oluyorsun, dost oluyorsun. islamı bilenler yemiyor artık bunları. Biz ne zaman halkı gibi cebinde 5 lirayla gününü geçiren, gariban, kibirden uzak, mütevazi, yırtık palto giyebilecek kadar asil, asgari ücretliye 30tl kendine 5 bin tl zam yapmayan bir başbakan görürsek ancak o zaman onun gerçek bir müslüman ve insan olduğuna inanırız. Öyle villalarda, son model arabalarla, bankada yığılmış parayla müslümanlık satacaksanız derdinizi mahkeme-i kübrada Yaratan'a anlatırsınız.
halkı infiale getirmemek için yayınlanmayan olaymış. buna gerçekten gülünür, ulan yıllarca türbanlı bacılarınız üniversiteye alınmadı-ühühü- bir şey dediniz mi, yetmişlerde muhammedin piçleri laflarını işittiniz bir şey dediniz mi, daha öncesinde yunan postalı altında namaz kıldınız bir şey dediniz mi, ondan biraz önce de ermeniler camilerinizi içindekilerle kundakladı ne yapabildiniz? islamcılar/muhafazakarlar arkalarında milliyetçiler durmadığında hiçbir şey yapmamışlardır, hiçbir zaman da yapamazlar.
13-14 gündür gezi de, istiklalde, dolmabahçede yani faşizmin kendini gösterdiği her yerde gezdim, fotoğraf çektim, çiçek topladım, insanlara güldüm, kuşlara el salladım, cami de abdest, sahilde hava aldım. bütün bunları yaparken etrafımda türbanlı insanlar vardı hatta talsitli suyunu ve sütünü ve limonunu paylaştılar benimle. bende bir defa akbili biten arkadaşa akbilimi verdim.

her neyse : görüntü denen olgu ışık ışınlarının göze ulaşması ile algılanıyorsa ya bende bir sorun var ya da bu tiplemelerde. la artık bunlara tipleme de demiyelim başka bir şey bulmak lazım.
tut oğlum yüzde elli nasıl?
balçiçek ilter in hakkında yazı yazdığı olay. insanların inanmamasını, hatta dalga geçilmesine karşı ''bana tecavüz edildi desem. insansalar ne, inanmasalar ne?'' diye sormuştur. mağdur şahıs ile 15 gün önce röportaj yapmış ama yüzsüz insanların çoğalmasıyla yeni dillendirmiş. üzgünüz kamera kayıtları varmış gençler. yani dağılabiliriz!!

http://www.internethaber....-sok-bilgiler-555029h.htm

hayır gezi eylemcilerinin tümünü zan altında bırakacak durum değil bu. türkiye'de kesinlikle böyle bir şey olmaz diyen kaç tane vicdan sahibi insan var? türkiye'de olur kardeşim, her türlü şey olur!!

edit: ayşe arman denen şahsiyetin yazısından sonra mecbur kalmış anlatmaya.