bugün

her gün düzenli duşunu alıyorsa olabilir diğer türlü olmuyor be aga.
Ben evlenirim. Hatta çarşaflıyla bile evlenirim. Tayt,pantolon badi giyenler biraz teşhirci gibi oluyor.düşünün tayt giyen karınızla sokağa çıktınız karınızın götünü herkes görüyor. Racona ters.
kendimi övmek için söylemiyorum ama türkiyede özellikle öğretmense hem erkekler hem de anneleri için 1 numaralı gelin adayıdır. kadınlar eylülde okul bahçelerine gelip bekar kapalı öğretmeniniz var mı diye soruyorlar. sezonu var bu işin. teknik olarak bakıldığında kapalı kadın kocasına aittir düşüncesi ilk etapta akla geliyor. yani tüm kdınların aldatmadıkları varsayıldığında kapalı kadının vücudu görsel olarak da sadece sana ait olmuş oluyor. mantıken.
Samimi ise evlenilir, riyakâr ise uzak durulur.
siyasi malzeme olarak kullanıyorsa evlenilmez.

tesettür adına kullanıyorsa evlenilir. ki tesettüre girmek zor iştir.

inançlı fakat tesettürsüz insan olmak ayrıca bir konu zaten.
Hayatını zindana çevirir.
türban kelimesine karşıyım öncelikle. tesettür denmesi daha doğru.

evet tesettürlü olursa neden olmasın.illa tesettürlü demiyorum çoğunlukla açık severim ama kime bağlanıyorsak o olsun.
din, dil, ırk vs ayrımı yapmam. çok güzelse evet diyorum...
inançsız birisi için sıkıntılı bir iş.
Seversem beyni örümcek kaplı tarikatçı cemaatçi değilse

Getir getir fark etmez.
kişilerin kendi kararıdır.
farklı dünya görüşlerine sahip insanlar evlenmemeli. evlilikte denklik (küfüv) şart yaa, evliliğin işleyişi azdan çoğa doğru değil, çoktan aza doğrudur. yani başta sevgi, ilgi, alaka, merhamet, anlayış olur. zamanla bunlar azalarak yok olma derecesine varır. bunların hızlı ve ani bir şekilde azalmamasının tek yolu ortak noktaların fazla olmasıdır. ortak nokta çok ise sermaye o derece yavaş azalacak ve belki bir şekilde ivme kazanarak artacaktır. dindar dindarla, solcu solcuyla, sağcı sağcıyla, ateist ateistle, zengin zenginle, fakir fakirle, eğitimli eğitimliyle, cahil cahille evlenmeli. bu kolay empati kurmaları ve dinamik bir evlilik için gerekli. hayal peşinde koşmamak lazım.
Bir insanla evlenmeden önce onu her şeyiyle kabul etmelisiniz arkadaşlar.
Biri de çıkıp (bkz: imansız erkekle evlenilir mi sorunsalı) diye başlık açmamış.
Gerekli kriterleri sağlıyorsa evet evlenirim.
ahlaklıysa, yalandan kapalı değilse çok rahat evlenilir.
yobaz değilse neden olmasın.
Türban mürban değil insan gibi insanlarla evlenin. Aklınızın beyninizin uyuştuğu. Telefonları kapatıp sabah güneşine kadar bıkmadan usanmadan her konuda konusabileceğiniz. Kazandığınız üç kuruşu dibine kadar zevkle harcayacağınız insanlarla evlenin. Aman öyle işte.bu arada soruyu algılayamadım ama Türbanlıları aşağıladıysan başına türbanlı düşsün .
Kapalı bir kadının islam dinine mensub olduğunu anlayabilirsiniz. Eğer siz o dine mensub değilseniz ve kendi ahlakınızla uyuşmayan noktalar varsa evlenmemeniz gayet doğal bir durumdur. Bunun dışında türbanlı kadınlarda açık kadınlar gibi normal bireylerdir. Evlenebilirsiniz, gece uykunuzda sizi öldüren canavarlar değildirler.
Bu nasıl bir zihniyet? Sonra Türkiye neden gelişmiyor. Al sana cevabı
beyni türbanlı olmayanın başı türbanlı olanla ne işi var.
türbanlı veya türbansız ölçüt bunlar olamaz olmamalı. ölçüt evlendiğiniz kişinin kişiliği olmalı.
Siyasi simge diye tutturan siyaset kuramcıları var. Velev ki siyasi simge olsun; bunu başına örtmek isteyen birilerinin olması niye bu kadar sorun oluyor. Hatta sırf siyasi simge olduğu için bile birileri başını örtmek isteyebilir. Şize giren çıkan ne?
Olabilir beynini kiraya vermediyse.
evlenilir tabi ki. türbanıyla evlenmiyorsun içindeki karakterle evleniyorsun.