bugün

bilim yuvası eğitim kurumuna kafasını örterek girince, saçının tek teli dahi görünmemecesine sımsıkı sıkmabaşla okul bahçesinde dolaşınca özgürleştim diye sevinen saftır.

bir insan düşünün ki, daha kafasındaki saç telini erkekler görürse günaha gireceğini düşünüyor. derste hoca kuantum fiziğini anlatıyor, bizimki daha saç telinin derdinde. hoca ileri matematik anlatıyor, bizimki saç telinin matematiğini yapıyor. saçını bir erkeğin görmesinden rahatsızlık duyan bir bünyeye hangi yüksek öğretim kurumu ne öğretebilir? bu çelişki neden görülmüyor? üniversite diyor ki, kafandaki bezi çaputu çıkar, ben sana burda özgürlüğün kralını öğreteyim, mezun olduktan sonra git yine tak kafana ne takacaksan. yook, bizimkisi bunun dinine yapılmış bir saldırı olduğunu düşünür.

kafasında sıkmabaşla derse girince özgür olduklarını sananlar, sadece çember sakallı beylerinin veya sarıklı şeyhlerinin izin verdiği kadar özgür olabileceklerinin ne zaman farkına varacaklar?
götünü açıp da özgürleştiğini sanan salaktan daha ileridir.
hakikaten saftır.
öğrenilmiş çaresizliği yaşayan saftır.

yıllarda o kadar sakalına tükürdüğüm herifleri çıkıp özgürlük özgürlük diye bağrışırken bir tanesinin aklına neden bu kalabalığın kadına karşı şiddet, cinsel şiddet gibi olaylarda dut yemiş bülbüle döndüğü gelmez.

onlara göre tek sorun türbandır.

aha şimdi giriyorsunuz. haydi uzaya ne zaman çıkıyoruz?
şortunu çıkar, pantolonunu aç gibi yaptırımlara maruz kalmamış bir kişinin nitelendirmesidir.

eğer bu bir özgürlük değilse önce kendisi pantolonsuz derse girsin'dir.
türbanı ! (bkz: başörtüsü)çıkarınca bilimin alıp başını yürüyeceğini sanan morondan daha aklı başında olan insandır.kimse sabahları okulun kapısının önünde bu kızların ne hissettiğini düşünmek bile istemez.diğer öğrenciler gelirler ellerini kollarını sallaya sallaya derse çok rahat bir şekilde girebilirler ki en doğal hakları.ama türban! takıyor diye hakaret ettiğin kız ya başını açar içinde binbir fırtına koparak ya peruk takar içinde binbir fırtına koparak ya şapka takar içinde binbir fırtına koparak.kapıdan girerken hep güvenlikle bir gerginlik yaşar.okula gidilen o kapıdan girilen hergün zehir zıkkım oluyordur çünkü.

edit: genç bilim adamları rahatsız bi soluklanın ooğlum.
özgürlük kavramı hakkında genel bir tanım olmadığı için muaallakta olan yargıdır.

özgürlüğün zorunlu olarak türban takmakla olamayacağı gibi, mecburiyetten çıkarmakla da mümkün olamaz.
türbanla derse girince özgürleştiğini sanan saflara iyi davranın,onlara çok yükleniyorlar...

(bkz: puhaha)
türbanlı kızı derse almayınca çağdaşlaştığını sanan pezevenkle kıyas edilmemesi gereken muhterem insandır.
öğrenilmiş örtünme(giyinme) eylemini yapmadan evden çıkınca (çıplak) rahatsız olacak insan kadar haklı rahatsızlıkları olan kişidir. haliyle derse öğrenilmiş çaresizliğiyle girmek istemez, türbanla girince özgürleşmez, hakkını almış olur ancak, ancak diğerleriyle eşit koşullara ulaşır.
(bkz: öğrenilmiş çaresizlik olarak giyinmek)
saf değil bildiğiniz sığırdır.

lan, salak! o kafana sardığın özgürlük değil saç gösterme yasağı!!
mini etekle derse girip bunu medeniyet ve özgürlük zanneden saflardan daha az saf bir kişilik olsa gerek.
Kendini anarşist sanması da muhtemeldir, kuvvetle hem de.
hala bazı sığırların türban vs mini etek nötrlemesiyle savundukları saf mı denilse hain kurnaz mı denilse bilemediğim kişidir. mini etek giymek bir siyasi simge değilken, heleki saçı sakalı karışmış, ağzından tükürükler saçan, yeşil bayraklı yobazların uğruna şeriat eylemleri düzenlediği bariz bir siyasi simgenin toplumda huzursuzluk yaratması pahasına özgürlük diye yutturulması acınasıdır.
türban islam kültürünün siyasi sembolüyse, mini etek de batı kültürünün siyasi sembolüdür. aynı şey...

aslına bakarsan;

(bkz: siyasi sembolün a q sana bişey olmasın)
çok zeki geçinen havyar söylemi.

Bu kızın, saç telinin hesabını yapan mantıksız bir şahıs olduğunu ve özgürleştiğini sanan birisi olduğunu söyleyenler çıkabilir. oysa ki onun zekasını, kabiliyetini gösterecek olan sınavlardır. eğer zayıf zekaya sahip bir insansa, sınavlardan her daim düşük notlar alır. Madem bunlar saf neden korkuluyor? Bana öyle geliyor ki ondan korkanlar kendileri gibi olmadığı için korkuyor, frenk meşrep olmayanlardan ve özünden korkuyor. Ama korkmaları gereken asıl şey bi-idrak zihinleridir.
soyunma çağdaşlık kapanma yobazlık.. ve demokratik ülkeyiz.
Burada anlatiyor

http://www.youtube.com/watch?v=rSu348YFQX0
türbanla derse girince içindeki doğal kadını yani fıtri kadını ortaya çıkaran saftır bu.çünkü örtünmek kadının doğasında vardır.buradan bu kıza saf diyen arkadaşımı tebrik etmek isterim.ayrıca beğenilmek de kadının doğasında vardır ve bu kızımız vakti gelince bir gün evlenecek ve doya doya beğenilecektir ama kampüsteki tüm erkeklere meze olmanın bir gereği yoktur durup dururken..ayısı var hırbosu var sözlük yazarı var seçici olmak lazım di mi ama?
türbanla derse girmeyi engelleyince daha laik olduğunu sanan safla arkadaş olamaz.
necmettin erbakan'ın zamanında yürüttüğü politika ve söylediği bir cümle yüzünden 12 yıl boyunca türkiye'de normal olmayıp hep öteki olan ve gün gelip de bu özgürlüğe kavuştuğunda sevinen, özgürlüğünün doyasıya tadını çıkaran kişidir.

ulan bir adamın söyledikleri yüzünden yüzbinlerce genç eğitiminden mahrum kaldı.
o gün necmettin erbakan çıkıp "imam hatipler bizim arka bahçemizdir" diye konuşmamış olsa bunca yıl kim ne söyleyerek insanları ötekileştirecekti merak ediyorum.

hoş kör bela aşıyorken şimdi de kürt-türk muhabbeti başladı.

söylemesi kolay yüzbinlerce genç kız/kadın okul okumadan ya evinde hayatını çürüttü, ya da toplumun uygun gördüğü(!) şekilde evlenip çoluğa çocuğa karıştı. hiç mi vicdan azabı duymazsınız lan.*
bana dokunmayan bin yıl yaşasın mottosundaki toplum insanlarınca dışlanmışlığı yaşamış ve şu an dalgası geçilen özgürlüğün kıymetini herkesten daha çok bilecek kızdır.

şeriat geliyormuş, laiklik elden gidiyormuş.
siktirin lan.

yıllar yılı bu martavalları okuyanların hiç biri bu söylediklerinin gerçekliğine inandığı için söylemedi. kendi şahsi menfaatlerine uygun düşmediği için, kendine zarar geleceğini düşündüğü noktada baskın olmayı tercih etti.
muhalifi olduğunu ezdikçe ezdi, üzerinden her türlü nemalandı. doyum noktasında devir değişti ve yıllar yılı öteki dediği kesim tekrar eski haline geldi.

adama demezler mi bu durumda?
- be tarakkafalı yıllarca yırtındın, çağdaşlık, laiklik, ilericilik diye. senelerce bunların önünü kestiniz. ee bir arpa boyu ilerleme yok. nerde çağdaşlık, nerde laiklik, nerde ilericilik ? hani muasır medeniyet. ortada görünen bi şeriat da olmadığına göre ne skime bunca insanın bunca sene hayatı zindan edildi?
okula perukla girince ya da başını açmak zorunda kalınca özgürleşmeyen kişinin bazı kişilerce yapılan benzetmesidir. okula sakalla bıyıkla girilme yasağı getirilsin de o zaman görürüm ben sizi.
ülkede onlarca sorun varken ve büyük ihtimalle ailesi zor geçiniyorken tek meselesini türban yapmış saf ile aynı şahsiyet olma olasılığı yüksek kişidir.
çok iyi yapan saftır.iyi de olmuştur insanlar nasıl ise öyle olmalıdır.giyim tarzına kimse karışmamalıdır.
evet kesinlikle katılıyorum türbanla girmesinler derse. hatta mini etek ve dekolteli giysiler giysinler gözümüz gönlümüz çağdaşlık görsün. insanlar inançlarını yaşamasınlar üniversitelerde. idealleri olmasın. siyaset için ömürlerinin sonuna kadar başlarını örtmesinler.

irandan farklıyız diye geçinenler varya! biryerde çok yanılıyorlar. özgürlükler alanında irandan hiçbir farkımız yok bence; neden mi?

- iran da başı açık kamu kuruluşlarında çalışılamaz.
- türkiye de başı kapalı kamu kuruluşlarında çalışılamaz.

- iran da başı açık olana gayrimüslim gözüyle bakılır.
- türkiyede başı kapalı olana antilaik gözüyle bakılır.

- iran da annesinin başı açık olan bir genç askeriyeye giremez.
- türkiye de annesinin başı kapalı olan bir genç askeriyeye giremez.

- iran da muhalefet ve devrimci tarafında olanlara vatan haini gözüyle bakılır
- türkiye de muhafazakar kesime vatan haini gözüyle bakılır

daha uzatırım listeyi.ama gerek yok.

çağdaşlık ve medeniyeti kıyafet bazında düşünen zavallılara acıyorum. bez parçasını çağdaşlık ve medeniyete bir engel olarak görmek, zihinlerinin ve beyinlerinin bez parçasındaki atomlardan bile daha bilinçsiz olduğunun kanıtıdır. yazdığım 4 satırlık karalamam ile son veriyorum yazıma.

Ülke ne elden gider ne de muhafazakarlık bizi iran yapar.
Ne terör bu ülkeyi yıkar ne de yabancı odaklar
kAç amerika gelir geçer türk milleti tarihi baştan yazar
Türk milleti zekidir bir türk dünyaya bedeldir...