görsel

uçuyoruz.
türkiye vergilendirme konusunda fransa' dan her zaman daha cömert olmuş bir devlettir, fransa sosyal devlet ayağına, kendi halkını haraca bağlamıştır, adamlar işi öyle bir abartmışlarki, tv uydusunun vergisini bile almaktalar, kaşıkla verdiğini kürekle alıyor fransa, bu durumu belkide en iyi gurbetçilerimiz daha detaylı bilir mesela, çok kötü bir deprem felaketi yaşamış ülkemizde vergilerin artırılması bana saçma gelmiyor, sonuçta çok kötü bir felaket ile manevi, maddi kayıp yaşamış bir devlet var, bir şekilde bu durumu kotarmak zorundalar, buda bu yaraların yeniden sarılması ve deprem bölgelerini yeniden ıslah edilmesi için bölgeye yatırım yapılması ve bir o kadarda para gerektiriyor, buda vergilerden gelecek paraya bakıyor, olum bir kerede devletinize sahip çıkın, elbet bu zor günler geçecek,unutmayın en iyi vatandaşlık görevimiz vergi vermektir, hepimiz aynı geminin içindeyiz, birtane vatanımız var onuda para ile eşdeğer tutmayın, keşke sadece bu seneye özel ayrı bir deprem vergisi alınsada, devlet bütçesine katkımız olsa, onun dışında akaryakıt ötv zammını mantıklı buluyorum, her zaman devletimizin arkasında olacağız, türkiye yaralarını elbette bir şekilde saracak,
biz imparatorluk kurmuş yüce bir milletin çocuklarıyız, ve şanlı bir mazisi ve köklü bir geçmişi olan çok güçlü bir devletiz, keşke daha fazla vergi ödesek, bu güzel vatan için.
Zamınoğlu hiç acımıyor.
neye zam gelmedi ki.
bu devirde herkes hep ben der
kimi gönülden kalender
yaşam dediğin böyle işte
altını şer incisi ker.. *
Her şeyin pahalı olmasından ötürü yapılan isyan.
gelen zamlardan (onlara göre güncelleme) sonra haykırmak istenilen slogan. adamın bilmem kaç bin lira kredi borcu var, kirada oturuyor, asgari ücretle geçinemiyor, adamlar keyif yaparken kendisi gece gündüz kendisi çalışıyor, çocuğuna istediği oyuncağı alamıyor hala diyor ki yol yaptı yol.
yanlış açılmış başlıktır. zam değil güncelleme olacak o. son 15 senedir ülkede zam diye bir şey yok var diyen milli iradeye karşı gelip kandile hizmet eden fetocudur.

görsel
tam bana göre. bekarımda. çıkıp meydanın orta yerinde haykırasım var.
duygulara tercüman olan slogandır.
Normaldir. Sizinle bir arkadasımla aram da geçen konuşmayı yazayım özetle.
- Her şeye zam geliyor. Yine buna da zam getirdiler.
- eeee zam gelecek ki ülke gelişsin. Vergi alacaklar ki bir şeyler yapsınlar.

Yani anlayamıyorum. insanlar hallerinden memnun. Zengin adam şikayet eder zamlardan. Ama fakir sesini çıkarmaz. Nedendir anlayamıyorum.
tüpe zam, gaza zam, iddaaya zam e hani bize am am.
Elektriğe ; % 6,8
Cep telefonu vergisine ; %33
içki'ye ; % 15
Sigara'ya ; % 25 Zam
Durmak yok yola devam.. TABii YERSEN...
(bkz: zam değil zamcık)
öyle denmemesi gerekir. millet istikrar dedi sonuçta di mi yani.
bir inci sözlük şarkısının içinde geçen sözdür, haklıdırlar.
(bkz: hani bize am)
hem bafilemek hem de alay etmek ! halka saygı gösterilen ülkelerde, lider denen adam çıkar halkın karşısında, "zamları şu nedenlerle yaptık" der, hesap verir. hem zam yapıp, hem de halkı fırçalayan lider türünü dünya tarihi ilk kez görüyor. (bkz: hem suçlu hem güçlü)
http://www.izlesene.com/v...m-hani-bize-z-am!/3617623
bugün yaşanılan olaydır. maaş haricinde her şeye zam vardır. mesai saatine bile.
inci sözlük ibretlik şarkısıdır

http://tupunezamgazinazam.blogspot.com/ burda en alttan bakabilirsiniz.
(bkz: zamlar ne hale getirmiş)
(bkz: zamsalak)