bugün

11 eylül saldırısını dahi, müslümanlara yapılacak olan soykırım ve sömürü için bir bahane kılabilmek adına antimüslüman camianın planladığına ve bu sayede amerika'nın ırak'ta, israil'in filistin'de ve lübnan'da keyiflene keyiflene * müslüman kimlikleri silme girişimlerinde bulunduklarına inandığım ve lanetlediğim görüş.
uzun uzadıya irdelenmiş versiyonu için

(bkz: her terorist muslumandir)
(bkz: ne bush müslüman mı olmuş)
ebu cehil'den bu yana süregelen müslümanlara bok atma metodunun upgrade edilmiş versiyonu.
(bkz: amerikanizm)
(bkz: teroristlerin musluman cikmasi)
"adı çıkmış dokuza,inmez sekize" atasözünün cuk oturduğu mevzudur... geçmişte büyük terör olaylarını gerçekleştiren insanların çoğunun müslüman olması, ki müslümanlıkla hiçbir alakaları olmamasına rağmen, bu sözü insanların gözünde doğrular niteliktedir...
cetelesini, muhasebesini kim tutuyor bilemiyorum ama evet var boyle bir istatistik ve hepsi olmasa da çoğu müslüman hakikaten. inkar da edilsee, ana avrat duz de gidilse bu boyle. ha ben de elhamdulillah muslumanim ve yurt disinda yasayan biri olarak bu yakistirmalardan ziyadesiyle rahatsizlik duymaktayim ama ne diyem mahmut mu diyem? duygusal davranmaktan cok hafif realist olmak esastir.

aslinda terorist izafi bir kavram. "terorist olmanin standartlari nelerdir? terorist olmadan once hangi sinavlari en az 70le gecmek gerekir? basvurular nereye yapilir? kime gore neye gore?" gibi sorular akla ilk gelenler.
bush ve ladin gercegini ele alalim. herhangi bir tanimi olmasa da genel kaniya ve bana gore ikisi de birbirinden farksiz, teroristin onde gidenleri. birisi musluman; digerini bilmiyorum ama musluman olmadigi kesin (merak eden google'dan, wikipedia'dan arastirabilir). ancak dunyadaki teroristler bu ikisinden ibaret degil. elbette olmustur ama allah var ben daha baska bir dinden birinin gelip musluman bir ulkede beline 10 kilo c4 patlayici baglayip sinagogda, orada burada funyeyi cektigini duymadim (bush diyip durmayin ayrica bahsettigimiz olaylar cinnet gecirip 30 kisiyi kursuna dizen adamlar degil). biz hem kendimize yapiyoruz hem baskasina. iste biz burada kaybediyoruz. yillardir pkk'dan ceken bu ulke degil midir? afganistan'da, endonezya'da, irak'ta, iran'da yasanan beyin yikama olaylari neyin isaretidir?

nedenleri tartisilabilir ama musluman ulkelerin genelde kalkinamamis olmasi, bu kalkinmamisligin verdigi eziklik, egitim seviyesi, hayata bakis acilari ve baska dinlere duyulan ofke belki birkac neden olarak gosterilebilir.

lafim anlayana elbette. anlamayanlar eksi oylara abansin bi zahmet.
israil'in müslüman olma ihtimalini aklıma getirdi bu fikir. ya da george w bush'un.
gizli müslüman da olabilirler tabi, bir şey diyemiyoruz. lakin şöyle düşünmek lazım, müslüman toplumlar ve müslüman azınlıklar tarihe şöyle bir bakıldığında sahip oldukları zenginlikler yüzünden hiç rahat bırakılmamışlar, hep saldırıya uğramışlardır. bu bir "terörirst olma sebebi" midir? hayır. bunu bahane etmek yanlıştır. tabi ki tarihte müslümanların rahat bırakmadığı ülkeler de vardır, zaten o zenginliklerin bir kısmını bu şekilde elde etmişlerdir.
bu rahatsızlık artık yavaş yavaş sahip olunanları yok etmeye başladıkça ne yapacağını bilemeyen insanoğlu, yemin etmiştir belki. kanının son damlasına kadar savaşacaktır. elinden herşeyi alınan bir topluluğun yapabileceği ne vardır? kaybedeceği bir şey olmadığını anlayınca ya savaşacaktır ya da kaybolup gidecektir.
terörizm, din alet edildiğinde çirkinliğini kat kat artırmaktadır. fakat buna ideolojik ve ekonomik bahanelerle yanıt veriliyorsa, bu yanıt da "anti terörizm" tavrıyla perdelenmeye çalışılarak açık açık terörizm icra ediliyorsa daha da çirkin bir şeydir, zihin terörizmini de yanında getirir.
gelişmiş toplumları zihin terörizmiyle de kandırabilirsiniz, bunun için müslüman olmanıza gerek yoktur.
tamamen görele bir kavramdır.işgal altındaki bir milletin kendini savunması da karşı güç tarafından terörizm olarak nitelendiriliyor maalesef. iŞte burada ayrımı iyi yapmak gerekiyor.bugün abd nin işgal ettiği bütün ülkelerdeki direniş grupları terörist diye adlandırılıyor.hatta abd mandasındaki ülkelerde ki bağımsızlık isteyenler bile...
Ama gelin görünki bugün bütün dünyanın saygı gösterdiği che guera bile abd için bir teröristti ve saddamın asılmasının tek sebebi abd nin gözünde terörist olmasıydı.
Neticeye gelirsek bugün emperyalizmin yayıldığı mekanların hemen hepsi müslüman devletler olduğu için böyle önermelerin de ortaya çıkması da kaçınılmazdır.
üzerine c4leri bağlayıp gözü kara bir şekilde ölüme gitmek sistematik olarak savaşmayı bilmeyen geri kalmış medeniyetlerin tek çözüm yolu gibi görünse de asla çözüm değildir. diğerkamlık yaparak ölüme giden intihar komandosunun geridekiler tarafından kahraman yapılması da gelişmemişliğin en iyi göstergesidir.Sonuç itibari ile bugün işglin savaşın en fazla olduğu bölge ortadoğudur oysa ki geçmişin güney amerikası da bir zamanlar emperyalizm için şer yuvasıydı. terorist bulunduğu yerdeki düzeni yıkıp karmaşa yaratan insandir. ülkemizdeki örnekleri:pkk,asala, dhkp/c görüldüğü gibi asala da teröristtir ancak müslüman değildir.
her müslümana potansiyel terörist gözüyle bakan piçlerin düşüncesi.