bugün

halihazırda çalışan kadınların işlerinden ayrılmaları durumunda ortaya çıkacak sonuçlardır.
bu duruma anne, baba, eş, çocuklar, kayınvalide, kayınpeder, komşular, arkadaşlar.. hülasa yakın uzak bir çok kişi değişik tepkiler verebilir.

en yakındakilerin muhtemel tepkileri:

çocuklar.. sabah: "yaşasıın annem kahvaltı hazırlamış."
çocuklar..akşam: eve anahtarını kullanarak girmiyor. zile basıyor ve içeriden anne açıyor kapıyı. sofra hazır.

koca: "ohh be. akşam eve gidince güleryüzlü bir hatun, sıcacık çorba var."
çocuklar çok sevinir buna şüphe yok.

ancak kadın için çalışmamak bu ülkede daha çok şiddet görmek, katlanamadığı eviliğini sürdürmek anlamına geldiğinden tüm kadınlar kendi ayakları üzerinde durmalı, yapabilecekleri işler konusunda ısrarcı olmalıdırlar.
fotokopi makinalarının arızalanması durumları %70 azalır.*
kesinlikle, cinsiyetçilik yapmadan söyleyebilirim ki; "huzur". o tırnaklar, o tırnaklarla tecavüz edilen klavye, o sesin beyne tecavüzü, uyarında gelen "öffff rht bırkn ya" tepkisi... yani öyle kinleniyorum ki bazen elim ayağım titriyor şerefsizim.
sekse doyarız.
kadınlar çalıştıkları zaman harcama yaparlar. kadının çalışmaması demek, tekstil, kozmetik, elektronik, mobilya sektörünün satışlarının büyük oranda düşmesi demek. dolayısıyla kadınların çalışmaması, erkeklerin de işsiz kalmasına neden olur aslında. evet, akşamları kapıyı karınız açar ama bu sefer de siz eve ekmek getiremeyebilirsiniz.
Mango batardı.
Kadınları iş hayatından soyutlamak 3-5 tane kendini bilmez densiz için iyi olsa da, ülkemiz için fenalıktır. Kadına 2.sınıf vatandaş muamelesi yapan örümcek beyinliler, ülkenin adeta bir beyin göçüne sürükleneceğinin farkına varamıyorlar ne yazık ki. Örnek, üniversitede tanıştıkları sevgililerini ileride çalıştırmayan hödük, madem git okumaya, çalışmaya niyeti olmayan insanla evlen, ama kültürlü olacak senin seviyende olacak. üzgünüm hacı senin seviyende kezban bile yok bu ülkede. zaten bu entry de tanım içermediği için silinecek bı yüzden bu kadar rahatım.
benim annem çalışıyor, çalışmasaydı, evin ekonomisini sadece babam karşılasaydı, gelir darlığı yüzünden daha büyük problemlere şahit olabilirdim. onu da geçtim annem evde kapanacağından tek başına ilk entry'de belirtilenin aksine güleryüzlü değil asık suratlı olacaktı. bundan da adım kadar eminim.
iş sektörü sekteye uğramaz bilakis işler çok daha hızlı ilerler. Kadınların is ortamında yapabilecekleri işleri erkekler daha az efor sarfiyatıyla yapabiliyorlar. Sonuçta kadınlar iş yaparken daha çok savsakliyorken erkekler tam tersidir.bilmem anlatabildim mi?
ahlaklı bir ortam oluşur. insanlar işine odaklanır. ahlaksızlık ve rezillik iş hayatından çıkar. derhal yapılmalıdır.