bugün

normal, her zaman konuşurken kullandığınız ses tonunuzla "dolu" diyerek bazılarının yaptığı gibi utanmdan, sıkılmadan işin içinden çıkabileceğiniz durum. deneyin bi.
evde yalnızsanız ve çalan ev kapısıysa hayli zorluk çıkarabilecek durum, çalar da çalar, sanki sizin orada olduğunuzu biliyorlar ve üç kuruşluk keyfinizin içine ediyorlar.
ha bu arada keyif var keyif var kardeşim..
(bkz: geel)
bazen de tuvalatteyken evin kapısı çalar, evde de kimse yoktur. işte o zaman çok sinir bozucu bir durum haline gelir tuvaletteyken kapının çalması olayı.
tuvaletteyken evin kapısının çalması veya telefonun çalması olarak değiştirilebilecek başlık
hangi kapinin calmasi diye bir soru sormami gerektiren cunku ev icerisindeki bir tuvaletteyken dis kapinin calmasi mi yoksa bulundugum tuvaletin kapisinin calmasinin mi kastedildigini anlayamadigim baslik.
osurarak geri tepki verilirse, kapıyı çalan kişi, sizi bir daha kesinlikle rahatsız etmeyecektir.
iş ve Umumi Yerler;

+ Tuvalet boş mu?
- Hı hı boştu şimdi ben dolduruyorum..

evde vs. ;

+ Tuvalette misin?
- Evet.Nasıl anladın,Nasadan mi bildirdiler?
+ Ne yapıyorsun orada ?
- Hep tüketici olduğumdan şikayet ederdin ya.
Üretime katkıda bulunuyorum.
çalması yanı sıra bir de kapının önünde girmek için tepinen vatandaş hadi o da tamam da ne kapıyı tekmeler anlam verilmez. sanki içerde çay içiyor sanıyor içerdeki adamın bilse ki ne zorluklarla tuvaletini yaptığını yardıma giderdi. *
osurukla karşılık verilebilicek hede.

+ tık tık
-zort
+pardon?
-anladın sen *
çalan ki$i olarak dü$ünüldüğünde ise, b (ben), a (bir arkada$)...

b : (kapıyı çalar)
a : ne var?
b : (şaşkınlık) he, sen mi varsın..?
a : sen mi geldin, gel de ağzına sıçiim..!
b : (nasıl yaa?)

not : olay tam bir trajedi ama gülmü$tük bu konuya sonra tabi...
öksürülerek durum kurtarılır.
sesle birlikte geri kaçmıştır birkere, aynı ahengin bir daha tutturulamadığı durumdur.
(bkz: tuvaletteyken kapının açılması)
- tık tık tık
+ öhö öhö
- tık tık tık
+ öhö öhö öhö
- tık tık tık
+ dolu kardeşim dolu
(#618305)
kapı kilitliyse herhangi bir ses çıkartılmasına veya cevap verilmesine gerek olmayan durum.
tuvaletteyken başa gelecek virgüllerdir.
eğer evde yalnızsanız, televizyon açıkken kapı çalarsa ve siz o esnada tuvaletteyseniz, sizin için çok zor bir durumdur. kapıdaki televizyon sesinden içerde biri olduğunu bilir ancak kapıyı açamazsınız. kapı inadına inadına çalar, siz tuvalette kapıyı çalana söversiniz.
ses çıkarmayıp usul usul işe devam edilmesi gereken durumdur.
aynı şekilde kapıyı çalmakla geçiştirilen durumdur.*
bir çeşit mors alfabesi , sos sinyaliyle cevap verilince karşıdakinin kafası karışıyor.
-tık tık
+tık tık tık tok tok tok tık tık tık
-höh...
genelde öksürükle ve peşi sıra osurukla götten savusturulan durumdur.*
vapurların sireni çekerek höyt çekilin geliyorum, buralardayım ikazına benzer tuvaletteki vatandaşda sifonu çekerek kapıdaki insana uyarı verir. *
genellikle, kapı çalınır. içerdeki de kapıya bir kere tıklar. dolu olduğu anlaşılır ve gidilr.