bugün

uludağ sözlük gibi 72 milleti bünyesinde barındıran bi sözlükte yapılmasının normal karşılanacağı olaydır.
gerçekten de vahim bir durumdur.bu zihniyet aynı zamanda ben türkiyeliyim de der.ben türküm demeye cesaret edemezler.

anlaşılamadığını söyleyenler var.açıkça belli ne yazdığı.yine de söyleyeyim.yazının açılmış hali Türkiye'nin bölünmesinde bu tarz konuşmaların önemli bir paya sahip olmasıdır.Daha önceden sokakta kendi gözlemlediğim insanlar olmuştur Türkçe konuşarak bu Türkler şöyle böyle diyen.Oraya ne dendiğini söylememe gerek yok.Kendilerini üstün gören şeyler söylediklerini anlatıyor zaten.Ya da ne yaparsın işte Türk diyenler.ikisi de aynı.Ben Türkiyeliyim demek Türkiye'nin topraklarında yaşıyorum ama Türk değilim anlamına gelir.Buranın ekmeğini yiyen,kimliğini taşıyan herkes Türk'tür.Eğer bunu inkar eden varsa sempati duyduğu memlekete vatandaşlık başvurusunda bulunmalıdır.Ama Türkiye'de Türkiyeliyim demek bölücü ve yanlış bir kavramdır.Yani hepsinin ortak noktası bir bölme amacı taşımalarıdır.
(bkz: ne diyecektik japonlar mı)?
(bkz: (kürtlerden türkler seklinde bahseden türkler)
(bkz: cakar cakmaz cakan cakmak)
(bkz: turklerden turkler seklinde bahseden turkler) (bkz: benziyo ama)
kendinden kendi gibi bahseden nevi şahsına münhasır insanımızdır.
(bkz: ironi)
uzun bir dönem yurt dışında yaşamış türklerdir yaşadıkları ülkeden bizim orası diye bahsederken türkiye den siz türkler diye bahsederler tamamen doğal bir olaydır doğduğu ülkeden ayrılan ve başka bir ülke de yaşamını sürdüren her insan doğduğu yere yabancı kalabilir..
ayol şu türkler de böyle, yahu bu türkler de şöyle diyerek hemen her fırsatta
büyük türk milleti'ni aşağılama girişimlerinde bulunan aşağılık insanlar topluluğudur.

NOT: Sanırım bu yazım ile yanlış anlaşıldım çünkü sürekli eksi oy veriliyor.Benim söylemek istediğim şey şu; tabiki türklerden türk diye bahsedeceğiz, yani uzaylı diyecek halimiz yok. ama bunu şöyle cümleler içerisinde, kasıtlı olarak, aşağılama aracı gibi kullananlar var. Örnek;

yaa bu türkler de hep böyle canım zaten....
ayol türk gibi yürüyorsun biraz güzel yürü...
bizim bu türklerden adam olmaz, bi boka yaramazlar....
doğru olanı yapan türklerdir. türk bir insana ne demeliyiz ki başka? *
a kümesinin elemanı olup da a'nın tümleyeninin elemanıymış gibi davranan eleman.
(bkz: türkler var ya) şeklinde başlayıp bize özgü şeylerden bahseden insanlardır.
(bkz: ne diyem hüptürük mü diyem)
(bkz: ne diyem sen söyle)
(bkz: siyahlardan bahsederken zenci diyen siyah)
-abi bu turkler garip insanlar ya
-ulan sen de garipsin o zaman
-abi bana bakma ben farklıyım benimki sadece türkiye doğumlu olmamdan kaynaklanıyo yoksa özümde tam bir avrupalıyım, majeste olcak adamım aslında
-hıı diyosun
-oyle tabi, geçen bir hatunla tanıştım avusturyalı o da oyle dedi, senin türk olmana şaşırdım dedi, soylu avrupalı tipi var bende
-100 metre rekoru kırarcasına koşarak uzaklaşsan diyorum bu diyarlardan
-bak dedim ben sana garipsiniz diye
-bak hala duruyo
(bkz: öküz altında inatla buzağı aramak)
(bkz: türklerden havuç veya lahana diye bahseden türk)
(bkz: alternatif türklerden bahsetme yöntemleri)
(bkz: türkiyelidir o)
türklere ey türk budun işitin diye seslenen türk bilge kağan da bir türklerden türk diye bahseden türktür ozaman.
(bkz: türküz doğruyuz çalışkanız biz)
(bkz: ne mutlu diyeniz)
türklere türk demekten başka şansı olmadığından böyle demektedir.
(bkz: türkler)
(bkz: biz)
(bkz: biz türkler)
(bkz: anladın sen anladın)
bu topraklarda bilmem kaç milyon ermeni, bilmem kaç milyon kürt öldürüldü, diyebilen zihniyettir. sorulmaz mı ki bu şahsiyete niye öldürdük demiyorsun o zaman diye. ama adam aşmış tabi böyle konuşunca objektif oluyor ve soyuna hakaret ettikçe bazılarının takdirini kazanıyor. böylesine denecek bir kelime henüz bulunamamıştır, ne dense hafif kalıyor.
siz türkler...
diye aşağılayıcı konuşmalarına başlayan oldukça önmeli bir birliğe komuta eden bir paşa duymuştum maalesef:(