bugün

Biz Türkler.
Geçen gün bir videoya rastladım facebook'ta. Videonu başlığı tam olarak 'Türk Milleti Zekidir' idi, izledim.

>'Vatanını seven Türklere...'

yazısıyla başladı video, 'Hadi bakalım.' dedim içimden. Ardından ekrandan

> 'Türk milleti çalışkandır,
> Türk milleti zekidir.
> K.Atatürk'

okudum ve Atatürk'ün sesinden bunları duydum. Videoyu yapan arkadaş Atatürk'ün sesini de eklemiş, milliyetçilik duygularımız daha çok okşansın diye sanırsam. Milliyetçilik duyguları dürtüldü artık, hareketlendi. Devamında

>'Zeki midir? Yoksa...'

yazdı. Ve bir müzik başladı, ismini bilmiyorum, kendimi bir aksiyon sahnesi izler gibi hissettim. Devamını tahmin ediyordum, ama gene de merak ettim nereye bağlayacak bu arkadaş diye, izlemeye devam ettim.
Ekranda yeni yazılar belirdi.

>'Yıl: 1949
> 2. Dünya Savaş'ı yeni bitmiş,
> Ortadoğu'da israil devleti kurulmuş,
> Dünya'da ki güç dengeleri yeniden şekilleniyor.'

yazıyordu. Evet, milliyetçilik duygumuzu dürtmede Ortadoğu ve israil unsurları gayet etkili birer silahlar, doğru bir hamle yapmış diye düşündüm videoyu düzenleyen arkadaş için. Neyse, devam ettim izlemeye.

>'Yıl: 1949
> Yer: Arlington, Virginia ABD.
> Amerikan Savunma Bakanlığı, Strateji Geliştirme Departmanı, Yıllık olağan toplatısı.
> ABD Başkanı Harry S. Thurman önderliğinde yapılan bu olağan toplantının, olağan olmayan iki sürpzi konuğu
> Tahmin eden?
> Clement Attlee yani ingiltere Başbakan'ı
> Chaim Weizmann yani israil'in kurucusu ve ilk başkan'ı
> Toplantı kararları:
> 3'lü stratejik ortaklık. Amaç: Dünya'yı yöneten tek güç olmak. Süre: 100 Yıl.
> Tehditlere karşı alınan önlemler?
> Japonya, ABD Başkan'ı Thurman'ın emriyle Hiroshima ve Nagasaki atom bombaları.
> Avrupa, Almanya'nın yerle bir edilmesi, 2. Dünya Savaş'ından sonra "Marshall Planı"yla yeniden yapılandırılması.
> Sovyet Rusya'ya Amerika'nın soğuk savaş başlatması.
> Çin ve Arap ülkeleri - Thurman önderliğinde NATO'nun kurulması.
> Toplantı Sonucu:
> Dünya liderliğinde bu 3'lü ittifakın rakibi olabilecek tek bir güç var!
> Dünya'nın en önemli stratejik noktasında bulunan. Avrupa, Afrika, Asya, Arabistan ve Rusya arasında köprü
> konumunda olan. Geçmişten elen devlet ve asker tecrübesiyle.'

Kim olduğunu bu yazıyı okuyan herkes tahmin edebilir. Sonuçta herkes kendi ülkesini ister. Tabi ki Türkiye. Ekranda Türkiye yazar, daha cafcaflı bir şekilde. Burada aklıma şöyle bir düşünce geldi. 'Madem o kadar önemliyiz, neden kendimizi küçük düşürüyoruz. Bırakın dış ülkeleri kendimiz yapıyoruz bunu' diye düşündüm ve devam ettim izlemeye. Dünya haritası geldi önüme, Türkiye belirgin bir şekilde duruyor, kırmızıya boyanmış. Yapımcı bu bölümde 'Bak doğru söylüyorum, önemli bir jeopolitik konuma sahibiz.' dercesine Türkiye'yi karelere alıyor, vurguluyor. Ve kırılma noktası bir miktar kareye aldıktan sonra ekranda şu yazı beliriyor.

>'Dünya Devi Türkiye'

Güldüm, hayır yanlış anlaşılmasın. Bu yazının doğruluğundan şüphem yok. Sandığımızdan daha önemli bir ülkeyiz, hatta değerini bilmiyoruz. Ama bunlar yıllarca söylenen şeyler değil mi? Biz 16 seneye yakın okul okuduk ve 16 yıl boyunca bunu öğretmediler mi bize? Neyse videoya devam ettim, yeni yazılar akıyordu görüntüde. Şunlar;

>'Peki, Türkiye'ye karşı alınan önlemler?
> 1-Dost ülke politikası, 2-Ekonomik bağımlılık 3-Devamlı siyasi ve toplumsal kargaşa
> Amaç: Sürekli iktidarsızlık, sürekli kendi içinde kargaşa, sürekli kendi içinde kavga
> Netice: Ekonomik, politik ve sosyal olarak gelişmesine izin vermemek.'

Yapımcı artık somut örneklere geçiyor.

>'ilk yapılanlar:
> ABD'nin Türkiye'yi stratejik ortak ilan etmesi. Amaç: Ortadoğu ve Rusya'dan gelebilecek tehlikelere karşı
> Türkiye'nin askeri olarak güçlenme gerekliliğini hissetmesi.
> Netice: Türkiye'nin yeni silah ve askeri araç alma zorunluluğu. Nereden: ABD Hangi Parayla: ABD'den alınan
yardımla.
> Yardım=Thurman yönetimindeki ABD'den tarihteki ilk borcun alınması=400 Milyon Dolar=Ekonomik olarak bağımlılığın
> başlaması.
> Türk milletini kutuplara,gruplara ayırıp kendi içinde kargaşa yaratmasını sağlamak.
> Atatürkçü&Dinci-Laik&Şeriatçı-Sağcı&Solcu-Türk&Kürt-Milliyetçi&Halkçı-Sünni&Alevi-Komünist&Faşist-Başörtüsü&Türban- Ermeni&Türk'

Doğru bir noktaya parmak basmış yapımcı burada, ülke hiçbir zaman kutuplaşmadan yaşatılmadı. Birinde kurtulduk, başka bir şey çıkarttılar. Neyse videoya devam edelim.

>'1949'dan günümüze kadar Türkiye Cumhuriyeti'nde üst üste en uzun süre iş başında kalan hükümet, en fazla 7 sene!!!
> Son 50 yıldır ortalama 3 senede bir hükümet devirip, yeni hükümet kurmuşuz. Yeni parti ve yeni politikalar.'

Bunları okurken aklıma geldi. Alın size bir olumsuzluk daha. Yani hiç mi adam akıllı biri gelemedi başa. Ayrıca bu da bir gelişme engelleyici, zaman kaybediliyor.

> 'Milliyetçi hükümet olmuş, bunlar ırkçı denmiş, kargaşa çıkarılmış.
> Halkçı hükümet olmuş, bular solcu denmiş, kargaşa çıkarılmış.
> Dindar hükümet olmuş, bunlar Atatürk ve rejim karşıtı denmiş kargaşa çıkarılmış.'

Bildiğiniz gibi bu hükümette Atatürk ve rejim kaygısı taşıyor millet, bunları kaybetmekten korkuyor.

>'Sen şusun ben buyum diyerek, içimizde kavga ederek 50 senemiz heba olmuş gitmiş!!!'

Aramızda bu tespite inkar edecek 'hayır öyle değil gerçeği' diyebilecek ve bize aksini ispat edebilecek biri yok sanırsam. Yani herkes bunun bilincinde. Ee.. bugünde aynı şeyler yaşanmıyor mu? Bugün de sen sağcısın ben solcuyum, sen Türk'sün ben Kürdüm denmiyor mu? Ve biz gene bu ayrımlar yüzünden birbirimize düşüp, zamanımızı heba etmiyor muyuz, bir de bunun bilincindeyken. Yazık bize, yazık!
Son olarak şunları gördüm ekranda.

> 'Artık slogan atanları değil, ülkeye hizmet edenleri destekleme zamanıdır.
> Oyunun parçası olmayın, uyanın!'

Yapımcı burada yine Atatürk'ümüzün sesine yer vererek;

> 'Türk milleti zekidir!'

yazmış. Bunları okurken hadi ya dedim içimden. Bana bir Allah'ın kulunu gösterin ki bu yazılanlara inkar etsin, bu yazılanların aksini düşünsün. Var mı? Bundan eminim ki yok. Ee... herkes bunun farkındaysa biz hala neden yeri geldiğimizde 'dostum, kardeşim' dediğimizler kişilerle, düşünce yapısı veya etnik kökeni farklı diye kavga ediyoruz, birbirimize saldırıyoruz. Evet Türk milleti zekidir, iddaa ediyorum Türk'ler kadar zeki insan yoktur dünya'da. Belki Japonlar diyeceksiniz ama değil. Türkler Japonlar kadar çok çalışsaydı, söz dinleyen bir ülke değil, emir veren bir ülke olurdu. Kısacası Bu önermelerin herkes farkında ve doğruluğunu onaylıyor ama uygulamaya gelince kimse üzerine düşeni yapmıyor. Biz bunları biliyoruz ve artık tekerrürden ibaret olan gittikçe makuslaşan tarihimizi değiştirmek istiyoruz. Ama artık farkına varmalıyız ki sadece istemek hiçbir şeye yaramaz. Biz Türk'ler taşın altın birazda olsa elimizi sokmalıyız.

(bkz: http://www.facebook.com/h...?v=61401769870&ref=mf)
Her lafIma bu kelime ile baslamak istiyorum.
Biz turkler.
Cesuruz, akIllIyIz, romantigiz...
Wc'de kilitli kapıya,içerden öksürene kadar ya da tıklatarak karşılık alana dek ısrarla tıklamak ve yumruklamak milli adetlerimizden.
biz kim miyiz?

12 dakikada savaş bitiren türkleriz.
denizleri göl haline getiren tükleriz!
40 kişi ile çin sarayını basan türkleriz!
karada gemi götüren türkleriz!
karada ve denizde hilal taktiği uygulayan türkleriz!
yüzyıllardır asırlardır çağ acıp çağ kapatan türk'üz biz!

ne mutlu türk'üm diyene!
efsane üretmekte üstümüze yoktur. öldürdüğümüz çok mezarda yatan yoktur. ilginç milletiz efendim.
Biz Türkler yıllardır hiç sıkıntıları derdi bitmeyen bir toplumuz ve bütün eski Türk devletleri , Osmanlı , Hun ve diğer 14 Türk Devletleri ; hep dış ülkelerin oyunlarından dolayı yıkıldı ve biz hala bu yolda gidiyoruz . Aslında bu ülkede işlenen yolsuzlukları haksızlıkları biliyoruz ama seslenemiyoruz dile getiremiyoruz çünkü bizi ülkeyi koruyan polisler askerler daha bi sürü sivil ajanlar bastırıyorlar . Çoğu yerlerimiz satıldı .

Örneğin : Atatürk Orman Çiftliği'nin satılması .Koskoca Atatürk Orman Çiftliği'nin satılması.Bu ülkede çok şeyler satılıyor kadınlar devlet görevlileri haklılar haksızlar cahiller fakirler hepsi satılıyor.Adalet denilen bir şey yok.Bir mafya birini sokakta tabancayla vuruyor bunu herkes görüyor ama vurulan kişi korkusundan yalan söylüyor tanıdıklar da korkusundan bişey diyemiyor.Kötüler Paşa , iyiler Maşa oldu artık bu ülkede .

Hepimiz korkar olduk herşeyden artık o dediğimiz Demokratik Türkiye , Kapitalist Türkiye oldu ve yakında da Şeriatçi Türkiye olmaya gidiyor.Ah atam ah , keşke uyansan da bu ülkenin halini görsen.Bu ülke çeşitli ırk ayrımları çeşitli olaylarla oyalandırılırken çok şeyler kaybediliyor ülke elden gidiyor .Aslında herşeyin altında korku yatıyor herkes mücadeleden korkuyor çünkü bu devir öyle bir devir ki herkes kolaya kaçıyor.Şu anda ülkemi seviyorum ülkem için savaşırım deyip de korkup kaçacak bi sürü insan var.

Yazık hemde çok yazık ! Düşünce özgürlüğü varmış nerde düşünce özgürlüğü ? Üniversitedeki bi kız öğrenci protokolde düşüncesini söylüyor diye polisler tarafından işkence görülüyor nezarete atılıyorlar bu mu düşünce özgürlüğü ? 60'lar 70'ler ve 80'lerdeki sırf düşünceleri yüzünden Bağımsız Bir Türkiye isteyen gençliği yok ettiler sadece bir "Düşünce Özgürlüğü" için . Yazık hemde çok Yazık !
biz türkler erkek olarak bir araya geldiğimide ya siyaset ya para yada cinsel şeyler konuşuruz. buda o yapının ahlak derecesini gösterir.
Biz Türkler, kelimeleri saygı ifadelerini çok mu çok önemseriz... Kime sayın denileceği kime denilmeyeceği hap yazılıdır Türklerin yazılı olmayan anayasasında... Bazen de yasaklarız bazı saygı ifadelerini... Efendi yasak, paşa yasak deriz. Bana hocam deme öğretmenin de deriz ya ad tersi...
idame ettir.

Hep değişik cevap arardık, deveye sormuşlar boynun neden eğri sorusuna.
Uyuyoruz, uyutuluyoruz. Sorgulayın.
görsel
Sahada aslan masada kedi olan, sürekli masada kaybeden bir milletiz.
kdv veririz, kdv bulamazsak ötv veririz, ötv bulamazsak %10 trt payı veririz. artı olarak barbarız.
güncel Önemli Başlıklar