bugün

azı karar çoğu zarar olan bir karşıtlıktır. bu adamların müzikleri dinlenmelidir, ama albümleri satın alınarak değil,mp3 leri indirilerek. klipleri izlenmelidir, ama dvd den değil youtube dan. bilmem anlatabiliyor muyum evet bu adamlar düşmanımız ama bu onlardan kopmamız lazım anlamına gelmiyor. hatta düşmanımızı takip ederek bize zarar vermeye çelıştığı anda da ensesine yapışmamız lazım.
olması gereken karsitlik sadece kose yazılarıyla, entrylerle, baslıklarla, soylemlerle degil bateri, gitar ve bestelerle de olmasi gereken karsitlik.
(bkz: kisasa kisas)
(bkz: notwithstanding)
http://www.anti-soad.org
propogandasını müziğiyle yapan grubun şarkısı mp3 de olsa dinlenmez kardeşim. sen sanıyor musun ki artık insanlar albümden kazanıyor. hayır herkes mp3 indiriyor artık herkes de konserden ordan burdan kazanıyor. ha dersen ki sen dinleme çok umurlarındaydı, bir kişi bir kişidir. onlar küfretsin sana şarkıda sen kafa salla coş, hiihiii ama ben mp3 indirdim para vermedim kiii de. bende sana burdan bir tarafımla güleyim. burda adı geçen sen yazım söyleşi tarzında olduğu içindir. herhangi biriylen tartışmıyorum yani. üslubum böyle.
tabi duruma göre yapılmaması gereken karşıtlıktır.
yapılması gereken ama malesef ki yeterince yapılmayan karşıtlıktır.
haklı bir karşıtlıktır. karşıtızdır.

hala görmekteyiz çevremizde "ama abi bize ne siyasetinden şarkıları çok şukela" diyen gençleri. sorarım sizlere peki holy mountain de güzeldir değil mi ? çok zevkli mi yani onlarla birlikte şu mısraların ingilizcesini söylemek ? çok mu zevkli oluyor kendinize ipne demek ?

Aras Nehri'nin ardında!
Bazılarının boş bakışları onun savaşıydı
YALANCI! KATiL ŞEYTAN!
Aras Nehri'nin ardında!

ONUR! KATiL! iBNELER!
Aras Nehri'nin ardındalar!

(bkz: holy mountain)
http://www.youtube.com/watch?v=tyzsfHXq-c0
bu adiliği yapan gruba, az bile olan karşıtlıktır.
böyle türk karşıtı bir gruba karşıt olmak gayet doğal olsa gerek.
http://www.anti-soad.org/
Türkiye'deki system of a down sevgisinden daha gerekli olan olay.
grup t shirtleri satan mekanlarda system of a down t shirtlerinin yerlerde gezdiği ve herkesin üstüne basmasıyla gösterilen karşıtlık.
isteyenin bir yüzü vermeyenin iki yüzü kara dedirten karşıtlıktır.
(bkz: systemofadown)
demokrasi ve hukuk yoluyla dile getirilebilinecek karşıtlıktır; öyle kasedini alma netten dinle tarzı şark zekası ürünü gurursuz aksiyonlar ne o insanlara yaptıklarının yanlış olduğunu gösterir, ne de sizi onlardan daha doğru biri yapar.
"kalplerinin nefreti müziklerine yansımış nesini dinleyecem onun?" dediğim, benim de desteklediğim karşıtlık.
(bkz: hepimiz ermeniyiz)
(bkz: hepiniz ermenisiniz)
tipik ermeni tavırları sergileyen çalgıcılara karşı gösterilen abartılı tepki.
(bkz: it ürür kervan yürür)
yaptıkları şarkıya bakılırsa oldukça normaldir. funlarının yaptığı klibe bakılınca daha da normaldir. daha fazla bilgi için (bkz: system of a down)
hard-core, kanımca, tamamiyle karşı olunması gereken bir müziktir. mtv gibi dallama kanalların metali apolitize etme süreçleri içinde ortaya çıkmıştır. yani, akıllı mantıklı bir adam zaten hard-core'un asıl liar, killer hatta demon olduğunu bilir. kaldı ki, "bak siz böle böle yaptınız bizeeee" diye bağıran iki-üç ateşli ermeni asıllı gence de, "şahsen ben hayatımda hiç bir ermeniyi öldürmedim" diye cevap vermsini, hümanizmden, antimilitarizm'den falan filan bahsetmemeleri gerektiğini, zira bir insan grubunu yaftalayıp faşizmin en harbicisini yaptıklarını söylemeyi, "no turks & dogs allowed" yazısını gözlerine sokmayı, g.t etmesini bilmelidir.

yani, türkiye'de soad'a karşı olmak abuk bir davranış değildir, abuk olan, türkiye'de, bahsedildiği gibi, bunun sanki milli bir görevmiş gibi bellenmesi, vatan kurtarma edasıyla yapılmasıdır. bu yukarıda bahsedilen şeylerin uygulanıp, bu grubu ve düşüncelerini çeliştirmek ve hard-core müziğin asla politik olamayacak, sadece şaklabanlığa yarayacak bir araç olduğunu cümle aleme göstermeye çalışmak yadırganmamalıdır.

not: ayrıca, "görüşlerini sevmiyorum ama müzikleri süfeer" diyenler de ne zaman ahmet kaya ve aşık sefai'yi aynı anda dinleyebilirlerse o zaman samimi olacaklardır kanımca.