bugün

arayanı engelleme özelliği olan hattı kullan. ben lisedeyken yaklaşık 5 yıl önce telefon progrmları vardı, okuldan kaçınca o programa babamızın numarasını yazardık, arayınca meşgul çalardı.
aslında iyi gibi görünsede kötü bir özellik geniş düşündüğünüz zaman ne demek istediğimi anlayacaksınız.
aramalardan para kazandığı için müşterilerinin rahatsız edilmesi çok sikinde değildir bu sebepten dolayı böyle bir özellik sunmaz...çok basit bir sistem olmasına rağmen.zor mu allahınsen? ayrıca, kendilerini rahatsız eden insanlardan ötürü binlerce kişi(genellikle hatunlar) numaralarını değiştirmektedir. haliyle bu sebepten ötürü yeni hat alırlar ve bir adet hattın ücreti 20 lira civarındaydı en son. adamlar uyanık beyler... hep mikilen biz oluyoruz. kapitalizmin mına çakayım.
gizli numaraların engellendiği fakat, istenmeyen numaraların engellenip engellenmediği bilinmeyen durumdur.

edit: yeni nesil telefonlarda istenmeyen numaralar engelleniyormuş.

(bkz: samsung wave 2)
sadece turkcell'de değil tüm operatörlerde olması gereken nadide bir özelliktir. birinin bize ulaşmamasını istediğimizde illa hat mı değiştirelim yani?
eleştirilerimi dikkate almalarına sevindiğim hizmet ama fikir babası olarak beni niye haberdar etmediler diye de merak etmedim değil:)
(#570320) nolu entrydede belirtildiği gibi olmayan bir özelliktir ama ödemeliaracell servisinde sizin sectiginiz numaraların veya tüm turkcell numaralarının size ödemeli arama yapmasını engelleyebilirsiniz.internet üzerinden online işlem merkezi ve/veya 444 0 532'i arayarak bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz.
sadece turkcell'de değil dünyadaki hiç bir gsm operatorunde olmayan özelliktir.gsm santral yapısı şimdilik buna olanak tanımamaktadır.

(bkz: kıcınızdan özellik uydurmayın)
aynı özelliğin gizli numaraya da uygulanabileni olunca asıl problemin çözüleceği oluşum. **
(bkz: gizli no dan çağrı atan insan modeli)
(bkz: gizli no dan arayıp ses dinleyen insan modeli)
gerçekten işe yarayabilecek bir özellik. özellikle hatun arkadaşlarımız için sanırım. ileride göreceğiz efendim.
eğer tam anlamıyla çalıştırısa bu sistemi, zarar etmiş olur çünkü hatunların en büyük özelliğidir istemediği biri aramaya devam edince hattı deişirmek zira böle bişeye gerek bırakmayacağı için bu sistem turkselin * pekte yararına olmayacaktır.
2 sene önce turkcelli arayıp böyle bir hizmetin varlığını sordugumda yakın zamanda böyle bir teknoloji hizmeti olmayacaktır diyen bayan ne düşünüyor acaba diye merak ettiren özelliktir
(bkz: telsim avea uyuyor mu)
inanılmaz işe yarayan proje. teşekkürler turkcell.
turkcell in hayati önem taşıyan hizmetidir. ticaretle uğraşan bir insan için bulunmaz nimettir. ama işin ucunda farklı bir telefonla aranarak göt olmak da vardır.

not: bu gelişmeden bizleri haberdar eden arjen robben e sonsuz şükranlarımı sunuyorum
istediğiniz sesi #*22 yapıp kaydedebilirsiniz. misal şu an ben #*22'den kaydedip, #*5598 yapıp "cumaya gitti gelecek" modunu devreye soktum. yarın arayınca bu çıkcak.