bugün

sabancı holding'in, 2003'te adını, tnn.net gibi saçma, özenti bir isme çevirdiği internet şirketi.
dunyanın en en en ama ennn boktan paket internet hedelerini satan dunyanın en en en kötü internet servisi firması. adsl'den uzak kaldığınızda internetsiz kalın ama bunlardan internet pakedi almayın! alacak olanları da uyarın! almasınlar! zira çekeceğiniz stres yerine binlerce yıl internetsiz kalın daha iyidir! bağlanamıyorsunuz lan internete! bağlansanız bile maksimum 5 dakikada düşüyor. bir de kendiniz manuel olarak bağlantıyı kesmek istediğinizde bağlantının kesilmesi için 3 dakika bekliyorsunuz. tekrar ediyorum! almayın. ayrıca "internet asistanı" adını verdikleri rezalet programları internet explorerınızın eline veriyor. yeni pencerede bir şey açmanıza izin vermiyor. üstelik uninstal etseniz bile bu devam ediyor böyle. pişkinliğin daniskasını yapıyorlar yani. bundan muzdarip olan turk net madurları varsa firefox kullansınlar. çok şükür bu programı hazırlayan elemanlar firefox'un bu özelliğine müdahale edecek kadar akıllı değiller anladığım kadarıyla. bu arada bu firmaya dava açmak isteyen varsa konuşsun benimle.
adsl hizmetine başlamış olan şirkettir.

http://adsl.turk.net/

adresinden bilgi edinebilirsiniz. şu sıralar en ucuzu o.
adsl hizmetine farklı girmiş şirket. diğer adsl şirketlerinin aksine Kendi IP omurgası üzerinden internet erişim hizmeti veren * şirket.

http://adsl.turk.net/adsl...tay_limitsiz_modemsiz.asp
yakın zamanda bazı alanlarda* işçi alımı yapacak kurum.

ayrıntılar;
(bkz: http://ik.turk.net/)
(bkz: aman diyim)
internet hız testi kaliteli servis.

http://speedtest.turk.net/
beni 6 ay boyunca düzenli kazıklamış, daha sonra da doğal olarak kaybetmiştir.
(bkz: mehmet çelebiler)
(bkz: cem çelebiler)
(bkz: netone)
sakın bulaşmayın dediğim şirket.müşteri hizmetleri yoktur.ekstra para alırlar.abonelik iptal etmek tam bir çiledir.
Molotoflanmasından korktuğum net.
yakınına ile yaklaşmayın. eğer intihar etmek istiyorsanız başka tabi.
müşteri olarak birçok şirketten kazık yedim ancak türknet hepsini geçti. ödeme noktaları yok. ödemeyi alan banka yok. internetten kredi kartıyla ödeme yaptım. bir kez kestikleri yetmezmiş gibi 4 kez aynı ödemeyi kesmişler. bankaya 4 fazla ödeme için gittim dilekçe verdim. 1 ay sonra 5 ödemede iptal edilmiş. hemen farkedip gittim ödedim. ancak ben eve geldiğimde borcundan dolayı interneti kesik buldum. açma kapama parası ödeyerek internet açıldı. 200 tl'mi 1 ay kendilerinde tutup bana hepsini geri verip gecikme ve açma kapama aldılar.
bazen de internet kesilene kadar internet sayfasındaki ödeme zımbırtısı hiç açılmıyordu. o şekildede kesilmesini bekler oldum. kesildikten sonra ödeme sayfası açılıyor ve ödüyordum.

zaten abone olma sürecinde de 8 senedir ttnet olan aboneliğimi bana çaktırmadan, hiç türknetten bahsetmeden aktarmışlardı. ttnet'e kampanya dolmadan ayrıldığım için 200 tl ödemiştim. birde yeni aboneliğim nedeniyle aktivasyon ücreti aldılar. ne kadar farkettiğimde vaz geçmek istesemde iptal ettiremedim. bana adsl hattımla telefon hattımı tek faturada birleştirerek ödeme ve ucuz telefon hizmeti sunacaklarını söylediler. telefon hizmetimde bir değişiklik yok. tek fark 24 tl olan internet hizmetim 31 tl'ye yükseltildi. telefon hizmetimi de türknet'e geçirtmem gerekliymiş.

neyse hapis gibi gün sayıyorum. son olarak fatura karmaşasıyla boğuşup saatlerce telefon açıp beklemekten bıkarak otomatik ödeme talimatı verdim. dün farkettim ki fatura için bir ücret kesmişler. her şey yolunda gibi. sonra alış verişe gittim kredi kartımı uzattım limit yok dediler. bankamatikten baktım. limit yok ama neden öyle olduğunu belirten ve harcanan bir para yok.gittim bankaya baya bir uğraştıktan sonra taksitli alış veriş yapıp yapmadığım soruldu. meğer bu kezde taksitli alış veriş gibi para kestirmişler. aynı türknet faturaya ait taksitli alış veriş görünüyormuş. tek tesellim böyle bir bok olacağını düşünüp kredi kartının limitinde sadece 130 lira bırakmıştım. şimdi kredi kartından tekrar para keserler diye ödeme yapamıyorum.

allah düşmanımı bile böyle bir şirkete düşürmesin.

verdikleri internet hizmetinden bahsetmiyorum bile. ttnet'te 8 mb olan bağlantım en fazla 7.5'e düşerdi. burda 3.0 mb'nin üzerine hiç çıkmadı. hele kesilip açıldıysa 1 mb'ye düşüyor. saatlerce arayıp düzelttirmeye çalışıyor, bıkıp bırakıyorsunuz.

parasından, verdikleri hizmetten geçtim başımı ağrıtmadan faturaları bir şekilde ödesem, kampanya süresi geçse bitse diye bekliyorum. kampanya bittiğinde de aylık yenileyeceklermiş. ondan nasıl kurtulacağım bilmiyorum da herhalde evi taşıyacağım. ondan sonra arasınlar bulsunlar beni. başımı ağrıtmasınlar da... her türlü fazla ödemeyi göze alıp interneti iptal ettirmeye çalışıyorum onu da yapmıyorlar. 3-4 ay önce iptale uğraştım iptal edersek 200 tl ödemeniz gerekir dediler. olsun dedim. yinede iptal edilmedi.
Kendilerine şöyle bir açık mektup yazdım:
Ya Cem Çelebiler ve Turk.net, ne yaptığınızı zannediyorsunuz; bu nasıl bir PAZARLAMA taktiği?

Arkadaşlar bu nasıl ayıplı bir pazarlama tekniği ya...
Arkadaşınız aradığında TTNet'in bir görevlisi olarak, sanki telefon ve adsl faturalarını birleştirmek üzere bir hizmet değişikliği yapıyorlarmış, bunun için de bir sözleşme imzalamak gerekiyormuş gibi konuştu. Evet dediğimiz şey bunaydı; üzerinden haftalar geçip Turk.net evrakları gelince, yeni bir şirket oluşturuldu ttnet bünyesinde diye evrakları imzaladım. Ancak Turk.net bambaşka bir şirket ve bana başka bir operatörden hizmet satışı yapılmak isteniyor. insanların olası algılama yanlışları üzerine pazarlama tekniği kurmak; sizce yakışık alır bir yöntem midir? Lütfen evraklarımı işleme koymayın.

Lütfen evraklarımı işleme koymayın dediğim arkadaşınız, imzaladığınız evrakların üzerinde koskoca turk.net yazıyordu; baksaydınız dedi.

Haksız değil!

Ama algımı abandone ettiniz; ttnet'in bir servisi diye bakmadım.

Durumu protesto ediyorum; eğer bir işe yarayacaksa...
ttnet'e olan taahhüdünüzün bitmesine takriben 1 ay kala sizi düzenli bir şekilde aramaya başlayan internet servis sağlayıcıdır. ilk aradıklarında "istemiyorum" dememe rağmen bugün bir daha aramışlardır.

edit: bak bugün yine aradılar. allah allah.
kendileriyle hiçbir bağım bulunmamasına rağmen az önce beni de arayıp, tüm bilgilerimi yüzüme okuyan ve çözüm ortağı olduklarını, ttnet ile beraber çalıştıklarını, sabit hat ve internet faturasını tek faturada birleştiren bir kuruluş olduklarını iddia etmeleriyle, e biraz da uyku sersemliği ile sundukları teklifi çok cazip karşılayan ben, daha sonra türkiye'de yaşıyor olduğumu fark ettim; çünkü telefondaki ses sürekli hat sahibi ile konuşmak ve acilen onay almak istiyordu. uyku sersemliğimi üzerimden atar atmaz sorduğum soru şu oldu: ''pardon, nereden arıyorum demiştiniz?''

bu soruya aldığım yanıt ''türk net'den arıyorum, beyefendi'' oldu.

''ha... şimdi hatırladım... yahu siz, insanları ttnet ile ortak çalıştığınız yalanını söyleyerek dolandıran servis sağlayıcı virüs şirket değil miydiniz? e siz ceza almıştınız hatta ya, şimdi hatırladım... geçmiş olsuna da gelemedim, iş güç, kusura bakm... alo? alo? hanımefendi?..''

telefonu suratıma kapattı, orospu!
insanı sinir hastası edebilen adsl firması.
16 mbit'e kadar diye anlaşırsın yarıyı zor görür. be amk 8 mbit diye pazarla o zaman, biz de ne halt olduğunu bilebilm.
sürekli bağlantınız kopar, hattı yenilersiniz, modem resetlemekten bir hal olursunuz, müşteri hizmetlerini ararsınız, 40-45 dakikada anca ulaşırsınız, tamam derler oldu hallettik. iki gün sonra gene aynı şeyleri yaşamaya başlarsınız.
ttnet'e geç desen, o da ayrı bok. süper online için ne alt yapı var ne bir şey.
ulan biz bu ülkede aldığı paranın hakkını veren, adam gibi iş yapan bir yer bulamayacak mıyız?
Kral internet sağlayıcımiz. Önünde diz cokuyoruz.
Bu firmayı eski evde 146 zamanında kullanırdım hep sessiz ama derinden ilerlerdi yine aynını yapmış amk kotasını kaldirarak helal olsun.
tarifeyi marifeyi kaldırmış. size altyapınızın verdiği en yüksek hızı sunuyor. 150 gb akn si var. üstelik taahhüt istemiyor. aylık 60 ₺. deneme ücretsiz... bana çok samimi geldi. mayıs ayının sonunda ttnet sözleşmesi bitiyor...
(img:#1410357)
20 dakikadır şu şekildeki bir bilgilendirme sms'ini gönderip duran internet servis sağlayıcısı firma. Şuana kadar 70 adet sms gönderdiler. Merak ediyorum, ve sabırla bekliyorum daha kaç tane daha gönderecekler! Müşteri hizmetlerini arayıp, 25 dakika aralıksız sövüp sileceğim analarını... internetimi de iptal ettiriyorum! Bak yazıyı yazana kadar 80 adet sms oldu gönderdikleri! Bu reklam sms lerini çıkartanı allah bildiği gibi yapsın! Buna yasal yaptırım uygulamayanların da allah cezasını versin!
Sms şu şekilde:"değerli musterimiz, 08.05.2017 saat 16:22 itibariyle internet paketinizin 50 GB'lik adil kullanim noktasi (AKN) %80'e ulasmistir. Kullaniminiz %100'e ulastiginda hiziniz ilgili mevzuata gore sinirlandirilacaktir. Son 2 saatlik ve 02.00 - 08.00 arasi kullanimlariniz harictir. Bu sms'i almak istemiyorsaniz, AKNHAYIR yazip 3371'e gonderebilirsiniz. B001"
Seni seviyorum Turk.net.
50 mb hızla adil kullanım kotası olmadan kullanıyorum.
Ve taahütte yok. Bir hataları olursa başka firmaya geçerim.

Bu insanlar mal mı turk telekomda olmayan hizmetle araplara para kazandırıyor.