bugün

lar diyecektim başlık yetmedi. neymiş türbanlıya takıyomuşuz. yok aslında biz o türbanı kafaya arka planda dayayan yobaza takıyoruz. başlıklar da açılır kimse alınmasın.

tanım : kendini neden sakladığı belli olmayan kızlardır.
özünde, türbanlı olmayıp da evlilik programında koca arayan kızdan hiçbir farkı yoktur.
dindar gözüküp devleti sömürenin 2 alt versiyonudur.
"koca aramak" tabiri anca kendisine yapıştırılan kızdır.
bu tür programlara yaş ve cinsiyet ayrımı olmaksızın günde onlarca kişi katılıyor. nedense hiçbiri bu kadar batmıyor "bazılarına."
"türbanlı" olarak tabir ettikleri kişilerin nefes almaya bile hakları olmadığını gözönüne alırsak onlar için dert tabi bu.
20 yaşında gayet güzel "türbanlı olmayan" bir kız vardı bu programda. nedense koca arıyor diyerekten adı yapılmadı ama.
tabi toplumu bölme çabası içinde olanlar görmez bunları.
hem namus kavramını üstüne tapulayacaksın sonra da diğerlerini görmüyosun diyeceksin. yemezler... yanlışı savunurken gözü dönen zihniyetleri bize sunan kızlardır.
evlilik program formatını eleştirmekle birlikte bu tip programlar için için iyi şeyler düşünmemekteyim. ancak burda anlamadığım neden bu kızın eleştirilmesi gerektiği birileri tarafından ancak bu kız 'türbanlı' olduğunda farkediliyor. sanki diğer kızların 'hatta' adamların o programa katılması normal geliyor da bazılarına da türbanlı kızın katılması anormalmiş gibi davranılıyor ve bir kez daha güzel ülkemin ayrımcı kesimi eleştirmesi gerektiği şeyi eleştirilmesi gerektiği için diye değil o kız türbanlı olduğu için eleştiriyor, hatta programı değil de kızı eleştiriyor.
-şimdi kız normal bir kız değil mi? türban takınca niye uzaylı muamelesi görüyor?
-eğer program yanlışsa niçin eleştirisi bu yanlışlık üzerinden yapılmıyor da türbanlı kız üzerinden türbanlı kız da yerilerek yaplıyor.
(bkz: bu ne perhiz bu ne lahana turşusu)

eleştrilen noktanın hem evlilik programları hem de dini kullanan kızlar olduğunu anlamamak için de paragrafta anlam derslerinde xox çözmüş olmak gerekir.

programların kültürümüzle zerre alakası yoktur. birileri çıkıp ben azdım, bana karı-koca bulun dese tefe koyarlar program olunca mecbur izleniyor. zira başka birşey koymuyorlar inatla ve birilerini evermek meraklısı olan kadınlarımızda elbette buan ilgi gösterir.

ama ben dinimie sahip çıkıyorum, onu en doğru şekilde uyguluyorum sizler dinsizsiniz ve benim dinime uymama karışıyorsunuz diyen bayanların çıkıp bu tarz porgramlarda koca araması da birçoğuna nedense garip gelmiyor.
(bkz: kültür müslümanı)
cemaatinden uygun koca adayını bulamayıp, belki burdakiler daha paralıdır düşüncesiyle koca arayan kız biçimi.
cayır cayır yanan şeyleri türbanlarının önüne geçmiş kızlardır. rezillerdir, utanmazlardır.
şişe çevirmece oyununun amacı aslında perde arkasında herkes tarafından nasıl biliniyor ve ne kadar masumsa bu da o kadar masumdur. hiç kimse kimseyi kandırmaya çalışmasın.karşınızda çocuk yok. böyle bir sosyolojik vakada bile demokrasi diyen kekemeleri görünce dötümle gülüyorum.

ek : almayacak denmez varmayacak denir. laf sokmak için boşuna kasma.
türbanlı demi moore olsa farketmez, o da ayrı.
adam olamaz gitmek ile Mekke' ye, Eşek yine eşektir taş taşısa Tekkeye.
normal bir durumdur türbanlı kızlar evlenmiyecek bir kaidemi var ? o zaman mini etek giyen kızlarda namaz kılmasın! bunu eleştirenleri kınıyorum.
universiteye gitmemistir bu yuzden ancak koca bulacak o program kalmistir.