bugün

-tsk ne yapsın?
+bütün paşalarını golf oynamaya göndersin siyasetçiler de silah alıp dağa çıksın.
golfçü paşalara sorulsa daha evla olacağı kesindir.
hükümeti sevmiyoruz etmiyoruzda kardeşim 30 yıldır bu hükümet yoktu ki!
30 yılda ki bütün hükümetlerde suçlumuydu?
askerin hiç mi suçu yok?
15 günlük askeri hangi mantığa dayanarak şemdinliye dağa yollarsın?
yazık günah değil mi şehitlerimize.
eğer bu çapulcular 30 yıldır bitirilememişse bunun tek sorumlusu gözbebeğimiz tsk dır kimse kusura bakmasın.
artık her şeyden geçtim kimseye güvenim de kalmadı ama bu işi nasıl çözeceklerse çözsünler.
şunu hala cahil bünyelerin kafasına sokamadık: 50.defa tekrar edeyim.
hükümet, git israil'e gir derse ordu girer, hükümet git ırak'a gir derse ordu girer. bunu artık anlayın cahil yobazlar.
hatırlarsanız birkaç sene önce yine terör olayları çoğalmış ve o zamanın genel kurmay başkanı yaşar büyükanıt hükümetin sessiz kalmasından dolayı bir basın toplantısı yapmıştır. bu toplantıda acilen sınır ötesi operasyonunun yapılması gerektiğini vurgulamıştır. daha sonrasında oluşan baskı nedeniyle hükümet göstermelik olarak, kısa bir süreliğine tsk'ya operasyon izni vermiştir.
hükümetin bu konuda etkili bir adım atmamasının altında bir çok sebep vardır. kendilerine göre doğru olan bir politika izliyorlar. amerika ile ilişkiler kötüleşmesin diye amerika'nın istediği politikaları uygular hale geldiler. çocuk kandırır gibi "biz size anlık istihbarat vereceğiz siz ırak'a girmeyin" diyerek oyalamaktan başka birşey yapmıyorlar. buna inanan hükümetimiz bu doğrultuda ırak'a girmekten çekiniyorlar. barzani'nin pkk yı desteklediği defalarca ispatlanmasına rağmen onunla siyasi görüşmeler yapıyorlar.
tüm bunları düşündüğümüzde tsk'ya suç atmak olanları görmemezlikten gelmektir.
hükümet ve halk pkk'yı bitir diyor kendisine, onu yapsın. ırak'a zaten girebiliyor sıcak takip sırasında. ayrıca termal kameraları var, pkk'nın gece yaptığı saldırılarda kullanabilir. zaten o kameralar teröristlerin yerini tespit edip savaş uçaklarıyla vurması için var. arızalı mı yoksa?
darbe yapsın o da kurtulsun bizde kurtulalım yahu.
çok klişe ama canım fena halde helva çekti. evet bunu yapsın.
(bkz: ccc reis izin ver dağlara çıkalım ccc)
içindeki darbecileri yok etsin. profesyonel orduya geçişi desteklesin. 2 ay eğitm almış acemi erleri 10 senelik teröristlerin önüne sürmesin. siyasetin içinden çıksın, sadece işiyle ilgilensin. atatürk'e tapanların değil, onun izinden gidenlerin destekçisi olsun.

(bkz: oldu mu)
hükümeti falan kaale almasın, demokrasi falan söyletilerini iplemesin, büyük türk ordusundan tek bir bekletimiz var girsin ırak'a taş üstünde taş baş üstünde baş koymasın...
başbakan kendisi demedi mi "genelkurmay bana bağlı, benim memurumdur" diye? dedi. bir anlamda "ben ne dersem onu yapar"a getirmedi mi sözü? getirdi. tabi akp yalakaları bunların hiçbirisini hatırlamaz, hatırlamak işine gelmez. madem senin memurun genelkurmay, böyle bir olayda elbette ki seni sorumlu tutarım hükümet. bu benim hakkım.
Koskoca bir orduyu, bir terör davasının bir numaralı sanığı komuta ediyor. Ve Türkiye bu ordusu ile terörü durdurmaya çalışıyor.
Kimi inandırabilirsiniz?
O orduda görev yapan subay kadrosunu mu?
Terörden bizar olan kamuoyunu mu?
Terörist, halka dönüp, biz komutanınızla aynı dili konuşuyoruz propagandası yaptığı zaman ne cevap vereceksiniz?
Ordu hükümeti yıpratmak için görmezden gelmektedir. Şehitler üzerinden siyaset yapmaktadır.
--spoiler--
Hakkaride 8 askerin şehit olduğu saldırıda TSK komuta kademesinde ihmal olduğunu öne süren Bilgi Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof.Dr. Önder Aytaç, dün kendisine ulaşan çok önemli bir bilgiye göre, Batmanda düzenli olarak bölgede uçurulan bir insansız hava aracı Heron'un saldırıdan günler önce 150-200 teröristin girişini tespit ettiğini söyledi.

ALBAY KAFASINI DUVARLARA VURDU

Aytaç,Bir uçuşta 400 km alanı tarayan bu uçaklara bakan Batmanda görevli Albay Herondaki görüntüleri görünce komutanlarına ;Bunları şimdi vurmayacağız da ne zaman vuarcağız; demiş, kafasını duvara vurmuştur. Hafızaları silinmeyen Heronların son iki haftalık hafızasına bakarlarsa, sınırdan giren 150 teröristi görecekler. Bu kayıtlar saldırıların nasıl arttığını, Mehmetçiğin nasıl öldüğünü ortaya koyacak" dedi.

KAOS PLANLARI DEVREDE

Kimse bu saldırıları ABD ile ortak bilgi paylaşımına, israile bağlamasın; diyen Aytaç, Bölgede kaosun devamı için çalışan gruplar var. Bu demokratik açılımı önlemeye ve kaos oluşturmaya yönelik, komplodur diye konuştu. Güvenlik uzmanı, yazar Emre Uslu da TSK yetkililerinin operasyona eğitimli ekiplerin gönderildiği şeklindeki sözlerinin doğru olmadığını belirterek Eğitimsiz çocukları ağaç gibi oraya dikiyorlar. Doğrudan ihmal var. sorumlulr hesap ermeli dedi.
--spoiler--
http://www.stargazete.com/politika/korkunc-iddia-150-pkk-li-heron-a-yakalandi-ancak-haber-270919.htm
mahkelemelerle, karalama çabaları ile asla zedelenmeyecek bir yapısı vardır. hükümetin emri ile elleri kolları bağlanan bir ordu ne yapabiliyorsa, fazlasıyla yapıyor. bundan da hiç şüphem yok. tsk'ya ödenek sağlayarak güçlenmesini sağlamak yerine, zedelemeye çalışmak; asla bir türk evladının yapacağı bir iş değildir.
güncel Önemli Başlıklar