bugün

trt 4 ü izlemek için 2 sebebiniz olabilir.ya türk halk müziğini seviyorsunuzdur ya da açıköğretim fakültesinde okuyorsunuzdur.çünkü trt 4 ün bu iki programdan başka yayın akışı yok.
"bu programlar benim verdiğim vergilerle yapılıyor, param boşa gitmesin" diyen bir vatandaşın yapacağı bir iş olabilir.. ama tabi neden trt bir veya 2 yi izlemediği de ayrı bir soru konusu olur bu durumda.
akşamları oturup bale izleyebileceğiniz tek kanal.operalar vb birçok şey mevcut akışında.diğerlerinden farklı.
klasik muzik ve turk sanat muzigi sevenlerin tercih ettigi kanaldır.bazen bende acarım izlerim beni cok eskilere goturuyo cunku ** buda hosuma gıdıyo.*
gece belirli bir saatten sonra kanaldan yükselen "biiiiip" sesi ruhunu gıdıklatan insanların yapabileceği eylemdir.**
köy yerleri, mezralar gibi halen trt hegamonyasında olan ülkem topraklarında kısa bir tatil yapan ülkem gencinin sıkıntıdan patlayıp ulan bir iki zap yapayım elim soğumasın demesiyle düştüğü durumdur. bazen de yerim böyle teknolojiyi deyip bin kanallık uyduda kafaya göre bir şey bulunamaması ardından yaşanan psikoterapi durumudur trt 4'ün türk sanat müziği programları. emeklilik sonrası günlük planlarımın bir kaç saati arasındadır. *
hiç ölmeyen yaşlanmayan ders hocalarına sahip açık öğretim kanalını izlemektir.
aynı zamanada ne zaman dersi kacırsam hızır gibi yetisir yardımıma bu trt4. universiteyi de trt4 sayesenide kazandım.*
anneanne ve dedeyle birlikte televizyon seyredilmekte olunduğunun göstergesidir.
(bkz: trt 4 insanı)
sanat müziği okuyan abla ve abilerin teyze ya da amcaların müzik programlarını yayınlayan trt çeşidi. çekimleri sırasında gülmekten komaya giren var mı merağı uyandırır. sadece ekranla muhattap solist, asla ekranla işi olmayan arkadaki grup.. her biri ayrı diyarda bu müzik insanlarını sakin halde izlemek zor...
izleyicilerinin kültür düzeyi en yüksek tv kanalı. Bunun nedenini merak ediyomusun?Ediyosan (bkz: açık öğretim fakültesi)
vericinin bulunduğu yerde elektrik kesintisi sonucu ulusal kanalların çekmemesi durumunda izlenilen ailemizin kanalı.